10.02.2016, Jaroslav Pešek

CEB - KLA 6:2 - Motor ve šlágru kola přejel Kladno

České Budějovice: Po dvou nepodařených zápasech čekal na Motor těžký úkol. Na led Budvar arény totiž přijel první tým WSM ligy z Kladna. Motor však zapnul na plné obrátky a dokonale si tak napravil před vyprodaným stadionem reputaci. Konečný stav 6:2 mluví za vše.

Zápas začaly oba celky opatrně, ale o něco více ze hry měli z počátku hosté. Nejprve zahrozil z levé strany Nash, ale neuspěl. Následně ještě stejný hráč pálil od modré a opět narazil na připraveného Bláhu. Nakonec se ale Kladno prosadit dokázalo, když v přesilové hře Denis Kindl srazil Ptáčkovu střelu bruslí za bezmocného budějovického gólmana. Úmysl v tom ale zjevně nebyl a gól tak byl uznán. Brzy mohl vyrovnat Nouza, ale jeho dělovku Mensator bez větších obtíží udržel. Vyrovnání však nakonec přišlo, když Josef Straka našel lahůdkovou přihrávkou Lukáše Žálčíka, který už neměl sebemenší problém zasunout puk do sítě. Poté dostali domácí šanci přesilové hry ve které zahrozil Zíb, jehož střelu Mensator vyrazil betonem. Brzy se Motor radoval z vedení, když Tomáš Nouza tečoval Kolmannovu střelu do branky. Vedoucí branka vlila Motoru novou krev do žil a ten tak ohrožoval branku hostí častěji. Branka však už do konce třetiny nepadla a do šaten se tak šlo za stavu 2:1.

V úvodních minutách druhé části domácí trochu sundali nohu z plynu a mohli z toho těžit hosté, když Skuhravý předkládal puk před branku Bílkovi. Bláha se však bleskově přesunul a puk za svá záda nepustil. Dobrou šanci měl i Skuhravý, ale Bláha i jeho střelu zneškodnil. Na druhé straně dobře střílel od modré Vráblík, jehož střelu vychytal Mensator betonem. Výborně sehráli domácí patnáctivteřinovou přesilovku pět na tři, kdy se puk dostal na modrou k Jakubu Suchánkovi, který vyslal na branku nechytatelnou ránu a zvýšil na 3:1. O pár vteřin později bylo v Budvar aréně ještě veseleji, když si před branku vybruslil s pukem Michal Chovan, který poslal puk mezi Mensatorovy betony a skóroval. Pátá mohla odbýt v třicáté páté minutě, když Květoň těsně před bránou tečoval nahození, ale kladenský gólman zasáhl výborně. I nadále se hrál atraktivní hokej, ale do konce třetiny už se skóre neměnilo.

Hned z kraje třetí části se hostům podařilo v přesilovce snížit, když Vítězslav Bílek zamířil přesně nad Bláhovu lapačku. Po tomto gólu začalo Kladno aktivněji napadat a přibrzdilo ho až vyloučení Denise Kindla. V následné přesilovce se děly věci. Nejprve Pajič dobře tečoval, ale Mensator puk vyrazil. Následně ujížděl Redlich sám na Bláhu, ale ten dobře vyjel a skokem vyrazil hokejkou puk do bezpečí. Poté ještě ujížděli Chovan s Nouzou dva na jednoho, ale druhý jmenovaný nepřijal přihrávku ideálně a nezakončoval. V polovině třetiny dobře střílel Kříž, který ale trefil pouze tyčku a drama tak pokračovalo. Klid na hokejky Motoru vrátil střelou v přesilovce čtyři na tři Lukáš Zíb ranou od modré čáry. Další gól mohl přidat Květoň, ale jeho rána se neujala. Na 6:2 následně zvyšoval Lukáš Žálčík, který střelou vyřešil situaci dva na jednoho. Po této trefě hosté vystřídali gólmany a do branky se tak podíval také Lukáš Cikánek. Do konce utkání se ještě Motor tlačil za dalšími góly, ale skóre už se do konce zápasu nezměnilo. Motor tak vyhrál ve šlágru kola 6:2.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): V posledních utkáních se nám dozadu nedařilo a museli jsme zlepšit obranu. Kladno má nejproduktivnější mužstvo. Museli jsme dobře bránit, a to se nám povedlo. Výborně zachytal Ondra Bláha a konečně se nám také zadařily přesilovky.

Jindřich Lidický: Chtěl bych pogratulovat domácím k výkonu. Těžko můžeme vyhrát zápas s tolika vyloučenými. Hráli jsme důrazně, ne zákeřně. Myslím, že takový rozdíl ve vyloučení být nemusel.