28.12.2007, Tomáš Zetek

CEB - KLA 4:5 sn. - Zbytečně ztracené body

Č. B u d ě j o v i c e - HC MOUNTFIELD vstoupil do utkání s Kladnem parádně a v první třetině se trefil hned třikrát. Z toho dvakrát Ondřej Veselý. V tu chvíli nebylo pochyb o vítězi duelu. Jenže domácí v polovině zápasu úplně vypnuli a hosté třemi trefami srovnali krok. Ještě jednou šli Jihočeši do vedení na začátku třetího dějství, ale čtrnáct sekund před koncem srovnal Ševc. Rozhodly nájezdy, v nichž byli šťastnější hosté.

K penaltovému rozstřelu ale vůbec nemuselo dojít. První třetina totiž byla v jednoznačné režii HC MOUNTFIELD a po první dvacetiminutovce by si málokdo vsadil na to, že zápas skončí jinak než jasným vítězstvím Jihočechů.

Domácí nepouštěli soupeře k puku a sami pálili ostrými. V 10. minutě dorážel při přesilovce do odkryté klece po střele Vydareného kotouč Ondřej Veselý - 1:0.

Tlak Jihočechů zbrzdilo Tomanovo vyloučení, při němž měl jedinou šanci hostí Patera. Ten ale Turka nepřekonal a na druhé straně zvyšoval na 2:0 úspěšným nájezdem rovnou z trestné lavice právě Milan Toman.

O dvě minuty později to bylo už 3:0, když přidal druhou trefu v utkání po parádním vybídnutí Vaka Ondřej Veselý.

Do druhé části nastoupili Kladenští v brance s Miroslavem Kopřivou, který vystřídal Orcta. A možná to byl jeden z impulsů k obratu. Českobudějovičtí hráči hodně polevili, zahazovali šance a jejich výkon byl chvílemi až příliš profesorský. Trest přišel v polovině utkání. V rozmezí šesti minut hosté vyrovnali skóre.

Nejprve Gardoň našel naslepo najetého Jiřího Kuchlera, který sám proti Turkovi uspěl - 3:1. Pět minut poté neudržel v zakončení Vydarený Jana Rudovského, jenž usměrnil do sítě přesnou příhru Štěpánka - 3:2. A za pětapadesát sekund bylo kladenské veledílo dokonáno. Pavlas tvrdě pálil do Turka, po jehož zákroku zasunul do prázdné branky kotouč Pavel Patera - 3:3.

Na přelomu druhé a třetí třetiny dostal HC MOUNTFIELD možnost hrát dlouhou přesilovku pěti proti třem a v čase 40:45 se opět dostal do vedení. Trojice kladenských hráčů byla krátká na přesnou kombinaci, kterou zakončil přihrávkou mezi kruhy Veselý. Adresátem a úspěšným zakončujícím byl Tomáš Vak - 4:3.

Od té chvíle se hra hodně kouskovala hokejové krásy bylo po málu. Jihočeši se sice snažili dalšími brankami rozhodnout, ale buď proti nim stála vlastní nepřesnost, nebo jako v případě nájezdu Hübla gólman Kopřiva.

Kladenští vyčkávali na příležitost, ale přesilovky se jim nedařily a do přečíslení se nedostávali. Minutu před koncem tedy při přechodu do útoku odvolali gólmana. Jihočeši ještě sice dostali kotouč do středního pásma, ale to jim nebylo nic platné. Hosté totiž bombou Martina Ševce stihli čtvrt minuty před koncem vyrovnat na 4:4.

V prodloužení se hrál netradičně vlažný hokej a jediným pozdvižením byl další střet tváří v tvář mezi Viktorem Hüblem a Miroslavem Kopřivou. I tentokrát z něj vyšel úspěšně kladenský gólman. Rozhodnout měly nájezdy.

Zaplněná Budvar Aréna v nich viděla pouze dva úspěšné střelce. Za domácí nedali Hübl ani Brabenec a v dresu hostů se netrefili Patera s Procházkou. Mezi tím stihli překonat soupeřova brankáře Jiří Šimánek a Jaroslav Kalla. Po třech sériích bylo vyrovnáno a oba celky vsadily na úspěšné střelce. Šimánek ale podruhé Kopřivu nepřekonal, zatímco Jaroslav Kalla střelou pod břevno Turka ano. Kladno si z jihu Čech odvezl dva cenné body.

Martin Ševc
Josef Jandač (České Budějovice): Dobře jsme odehráli jen první třetinu, kdy jsme se dokázali prosadit i střelecky. Pak jsme úplně přestali hrát a mužstvo produkovalo profesorský hokej. Porážka mne hodně mrzí.

Zdeněk Müller (Kladno): Se dvěma body jsme maximálně spokojeni. Domácí odehráli výborně první třetinu. My jsme se zvedli až po prvním gólu. Vítězství jsme doslova vydřeli a hráči si sáhli až na dno. V Českých Budějovicích se moc nevyhrává a o to jsou dva body cennější.