07.01.2017, Denisa Józsová

CEB–KLA 1:2 – Kladno teprve jako druhý tým vyloupilo Budvar arénu

Č. Budějovice – V rámci 39. kola WSM ligy přijelo na jih Čech Kladno, které ztrácelo na vedoucí domácí tým jedenáct bodů. Ke svému prvnímu utkáni po přestupu nastoupil Filip Novák, ani on ale příliš radosti fanouškům Motoru neudělal. Utkání nebylo moc bohaté na velké šance ani góly. Jihočeši Rytíře jasně přestříleli a byli aktivnější, ale neproměnili tři přesilové hry pět na tři, což se jim vymstilo. Kladno bylo šťastnější a na jeho gól sedm minut před koncem už domácí odpověď nenašli. Popáté bylo letos v Budvar aréně vyprodáno!

Začátek utkání se nenesl ve vysokém tempu. Největší šance startu utkání se vyskytla při hře čtyři na čtyři, když se k puku dostal Vráblík, ale jeho střelu obětavým zákrokem zastavil Ton. Velkou šanci na skórování dostal Motor, když si zahrál přesilovku pět na tři. Tomáš Nouza dostal skvělý pas a mohl střílet do prázdné brány, jeho střela mířila jen do Cikánka, který se přesouval ke své levé tyči. Ještě v probíhající přesilovce měl dobrou pozici Šulek, když si domácí rozebrali obranu Kladna, který zkoušel poslat puk tygřím skokem za již překonaného Cikánka, ale bránu o pár čísel netrefil. A tak se trefilo Kladno v početní výhodě. Petr Ton nahazoval puk na domácí bránu, a ten skončil až síti. Gába puk neviděl, protože před ním dobře clonil Kubík. Jihočeši se snažili o vyrovnání, ovšem co nezachytila hostující obrana, dokázal pochytat Cikánek. Do kabin tak šlo Kladno ve vedení o jeden gól.

Druhá část začala velkou šancí domácích hráčů na srovnání, ale ani Šulek, ani Nouza nedokázali poslat puk za záda Cikánka. Hodně aktivní byl z hráčů Suchánek, který byl také u prvního gólu. Posunul puk na volného Vladimíra Škodu, jehož dobrá střela trefila šibenici kladenské brány. Budějovičtí byli jasně aktivnější a svého soupeře ani nepouštěli do útočného pásma. Navýšit skóre domácího celku mohl Vladimír Škoda, který se dostal do samostatného úniku, ovšem v rozhodující chvíli mu sjel kotouč z hole. Hráči Motoru dostali další možnost přesilovky pět na tři. Jedinou větší šancí, kterou si dokázali vypracovat, byla střela Nováka, jež tečoval Heřman jen do tyče. Ke konci třetiny ještě vyprodukoval Květoň dobrou střelu, ale kladenský brankář zasáhl dobře vyrážečkou.

Do začátku třetí třetiny si hokejisté Motoru přenesli zbytek přesilové hry, ale ani tuto početní výhodu nevyužili. Třetina probíhala a ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit větší šanci. Ale Kladno přece jen dokázalo vstřelil vedoucí gól. Patrik Machač si najel z druhé vlny a svou střelou po ledě trefil mezírku mezi betony Gáby. Navýšit vedení Kladna mohl Strnad, ale Gába vytasil svůj beton včas a zabránil jistému gólu. Další velkou šanci měli opět Rytíři při přečíslení dva na jednoho, ovšem Vráblík na poslední chvíli vložil svou hůl do pasu na volného kladenského hráče. Budějovičtí ještě dostali šanci na snížení, když byl vyloučen Tůma, jenže ani ve hře šesti proti čtyřem nedokázali skórovat. Kladno si tak teprve jako druhý tým odvezlo všechny tři body za výhru 2:1.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): „Už se to s naší produktivitou táhne delší dobu. Hráči, kteří by měli dávat góly, je nedávají, navíc nás trápí přesilovky. Všechno se odvíjí od buly, nemáme nikoho, kdo by měl víc než padesátiprocentní úspěšnost, hráčům chybí klid v zakončení. Kladno odehrálo dnešní zápas velice dobře v defenzivě a body si zasloužilo.“

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): „Nebudeme si nalhávat, že jsme Budějce přehráli. Měli jsme dvacet trestných minut, což je v celém zápase jedna třetina ve čtyřech. Byli jsme dost pod tlakem i kvůli tak častému vylučování. Říká se, že kdo nevyužije pět na tři, tak zápas prohraje. Domácí měli tuto příležitost hned třikrát, z toho dvakrát trvala jejich početní výhoda víc než minutu. Mužstvo chválím za bojovnost, zejména osmičku hráčů, kteří si v oslabení opravdu hodně zahráli.“