29.10.2014, Pavel Kortus ml.

CEB - KAD 2:5 - Kolaps ve třetí třetině znamenal vysokou porážku s Kadaní

Č. Budějovice - Dobře rozehraný zápas se značně nepovedeným výsledkem. Motor doma vedl s Kadaní 1:0 a 2:1, ale i kvůli kolapsu v závěrečné třetině nakonec prohrál se Severočechy vysoko 2:5. O branky Českobudějovických se postarali Josef Straka a Martin Heřman. V sobotu hrají Jihočeši v Mostu.

Do sestavy Motoru se po zranění vrátili Prokeš, Mucha a Švec. Vstup do utkání byl rychlý z obou stran. Ve 4. minutě Heřman vyslal do úniku Josefa Straku, jenž svojí příležitost zakončil střelou pod horní tyčku a Motor vedl. Jenže uběhlo pouze osmnáct vteřin a bylo srovnáno. Hammbauerův objezd branky ještě brankář Bláha ustál, následnou dorážku Daniela Lehnerta však už musel lovit ze své sítě a začínalo se od nuly. Pak se hra trošku uklidnila, ale domácí byli o něco málo aktivnější. Švihálkův pokus se však mezi tři tyče nevešel a proti Chmelířově dělovce se vyznamenal Strmeň. Jihočeši se však nakonec vedení dočkali. Při dvouminutové dvojnásobné početní výhodě nejprve trefil Kuchejda zblízka tyč, o chvíli později však zblokovaná přihrávka Straky zamířila na brankoviště k volnému Martinu Heřmanovi, jenž z otočky zařídil přestávkové vedení svému týmu.

Po vlažném úvodu druhého dějství přišlo znovu nečekané vyrovnání Kadaně. Roman Chlouba převzal kotouč na vlastní modré čáře, proháčkoval se přes dva bránící hráče a bekhendem procpal kotouč za Bláhu. Hosté se po vyrovnání dostali chvíli do tlaku a hra se i díky několika sporným zákrokům vyostřila. V závěru druhé části aktivitu převzal opět Motor, hrozila zejména dvojice Straka-Nouza. Brankář Strmeň musel řešit několik ošemetných závarů, ale vše zvládl a do kabin se před poslední třetinou odcházelo za nerozhodného stavu.

Kdo čekal ve třetí periodě nápor Jihočechů, byl na omylu. Domácí se snažili, ale směrem dopředu se jim nedařilo skoro nic. To Severočeši byli daleko efektivnější. Po nedůslednosti v domácí obraně se ve 46. minutě dostal k několikáté dorážce Roman Chlouba a nakonec dokázal dostat kotouč do sítě. Necelé čtyři tisícovky diváků schovaly ruce do svých dlaní počtvrté o tři minuty později, kdy špatně bráněný Martin Kadlec předvedl pěknou individuální akci a bekhendem rozvlnil síť za Bláhou počtvrté. Kadaň se stáhla do obranné ulity a rozklad Motoru pokračoval. Psala se 54. minuta, kdy Martin Kadlec z levé strany nahazoval kotouč před branku a od ležícího Chmelíře se odrazil za brankovou čáru. Zbytek zápasu se spíše už jen dohrával a Motor tak prohrál s Kadaní 2:5.

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): Nedokázali jsme se vyrovnat se soupeřovým presinkem. Chyba byla v přesilovkách, jelikož se nám nedařilo ani pořádně vystřelit, natož je využít. Obránci dnes navíc nepodporovali kreativní útočníky. Soupeř nás přehrál tím, že byl trpělivější a aktivnější. Na hokejky přišla nervozita a kluci to nezvládli. Porážku musíme přijmout.

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Ze zápasu jsme měli velký respekt. Náš tým je dost mladý a některým klukům chybí zkušenosti. Výkon týmu ale šel nahoru. Dlouhou přesilovku pět na tři jsme vcelku zvládli, inkasovali jsme až těsně před jejím skončením. Pak jsme se zvedli a využili zaváhání domácích.