24.01.2002, Aleš Rod

CEB-HAV 8:5 : I druhý zápas juniorů v nástavbě vítězný!!

Po výhře 8:4 v Třinci dnes nastoupila naše juniorka proti hokejistům Havířova a opět vyhrála, i když „pouze“ rozdílem tří branek 8:5 (1:1, 4:2, 3:2).
Domácí vstupovali do utkání s rolí favorita na bedrech, což již v 5. minutě potvrdil Mrkvička - 1:0. A tlačili jsme dál… V 10. minutě hráli hosté přesilovou hru a Kučera po svém zákroku ještě poslal pěkný pas Květákovi, jenž přestřelil. O chvilku později předvedli ukázkovou kombinaci Řehoř s Lálou, Cikán však neskóroval, vzápětí zahrozil střelou po ledě Šulčík. Nedůsledná koncovka znamenala trest. V 17. minutě si Beck vyměnil puk s Vránou a překonal kučeru - 1:1. Vedení na stranu Jihočechů mohl ještě v první třetině strhnout výborně hrající Kostourek, jenže brejk nezakončil.
Úvod druhé třetiny byl divácky velice zajímavý. Po odehrání dvaceti čtyř vteřin dorazil Barinkovu střelu Řehoř - 2:1, aby hned za minutu vyrovnal mladičký Vrána - 2:2. Ve 24. minutě proputovalo nahození hostujícího Tůmy z poloviny hřiště nešťastně mezi betony Kučery - 2:3, a tak ho brance vystřídal Rubeš. Pak se zas začalo hrát především před brankou hostí. V 26. minutě vyřešil Holeš ošemetnou situaci po nahození Kostourka, stejně jako trestné střílení Lály. O chvilku později se znovu skvěle uvolnil Milan Kostourek, jenže přestřelil. Úspěšný byl až ve 34. minutě, když tečoval střelu Žlůvy - 3:3. V dalším střídání přidal další branku Jan Žákovský - 4:3. V závěru druhé třetiny hosté dvakrát zbytečně faulovali a domácí dvojnásobnou přesilovku dokázalivyužít parádní trefou Jiřího Lály - 5:3.
Třetí dvacetiminutovku zahájili čekobudějovičtí mladíci s klidem na hokejkách, náskok dvou branek byl na hře znát. V 46. minutě předvedl po asistenci Lály učebnicový blafák Šulčík - 6:3. Neobvyklý moment přinesla minuta 48. Havířovský benjamínek Vrána najížděl na Rubeše, vystřelil, ale zazvonila tyč a on jel střídat. Vtom se na něho vrhli spoluhráči a gratulovali mu ke vsítěné brance. Protesty domácích nebyly nic platné - 6:4. Za necelývh šedesát sekund se skóre měnilo znovu. Korbela si nerozumněl s Chaloupkou a tak jen nahodil kotouč před brankoviště hostí, kde ale stál „mazák“ Žákovský a dobře věděl, co dělat - 7:4. V 51. minutě se na hostujícího brankáře řítil Kostourek, k zakončení se však nedostal. Zanedlouho dostal možnost složit reparát. Příznivý výsledek mu dovolil předvést něco efektivního pro diváky, a tak vystřihl krásnou fintu, s níž svého času uchvátil kladenský Ota Vejvoda. Bohužel těsně přestřelil. Pravidlo nedáš dostaneš z protiútoku potvrdil hostující Michálek - 7:5. Poslední slovo měli přeci jen borci domácí. Tupý si na modré čáře přiťukl s Lálou, tvrdou střelou poslal do havířovské klece osmý kousek a podtrhl tak účet utkání.
Jan Šrámek (HC ČB): „Začali jsme dobře, bohužel jsme nedali góly. S tímto problémem jsme se potýkali po celý zápas, proto jsme ve druhé třetině dlouho prohrávali 2:3. Pak jsme hru stáhli na tři pětky a branky se nám podařilo vstřelit. Výsledek je dost divoký, utkání bylo ale atraktivní a pro nás jsou důležité dva body.“
Jaroslav Beck (HC HAV): „Domácí hráli dobře, jsou silní. Z naší strany byla dobrá jen první polovina zápasu. Je vidět, že tři útočníci, které mají v A-mužstvu jim vhybí mnohem míň než tři beci, které máme v áčku my.“