09.01.2016, Matěj Mayer

BNJ – CEB 4:1 – Na ledě dvanáctého týmu Motor padl. Prosadil se jedinkrát

BENÁTKY NAD JIZEROU — Ve 39. kole WSM Ligy se Jihočeši přestavili na ledě Benátek nad Jizerou, které jsou třetím nejhorším týmem soutěže, a cílem Motoru tedy byly jednoznačně tři body. Benátečtí se však v polovině zápasu ujali vedení už 2:0 a ani snížení z hole Květoně je nevystrašilo. České Budějovice nenaplnily roli favorita utkání, ale díky porážce Jihlavy se stále drží na druhé příčce. Šanci na nápravu budou mít už v neděli, kdy hostí Havířov (17).

Tým Benátek nad Jizerou přivítal dnes 9. ledna 2016 na svém domácím ledě druhý tým WSM ligy HC Motor České Budějovice. Oba týmy měly o co hrát. Benátky o dotažení na jedenáctou příčku a České Budějovice o osamostatnění na 2. místě, kde měly před dnešním zápasem stejně bodů jako Jihlava. Benátky však nedovolily hostujícímu týmu, aby přerušil sérii porážek na venkovních kluzištích, a díky tomu zůstaly po velmi atraktivním utkání tři body u Jizery.

První třetina přinesla soustavné napadání obou týmů. Již od úvodních minut první třetiny bylo vidět, že domácí tým nechce ponechat nic náhodě. Již v úvodní minutě prověřil Dlouhý střelou od modré hostujícího brankáře Bláhu. Na druhé straně musel Schwarz vytáhnout zákrok proti střele Straky. V polovině úvodní dvacetiminutovky se domácí dostali do početní výhody poté, co byl vyloučen Guman za podražení. V této přesilovce zkoušeli benátečtí především střely od modré čáry. Tlak domácích vyústil v první gól, který vstřelil Vojtěch Havlas po křižné přihrávce Ondřeje Vitáska. Benátečtí poté mohli vylepšit skóre v další přesilové hře, která jim přinesla hned čtyřminutovou výhodu, v níž zatlačili Motor do jeho obranného pásma, ale gól už diváci v první třetině neviděli. Co mohlo domácí potěšit, byl fakt, že v první třetině si Schwarz moc nezachytal.

Prostřední třetina se nesla ve znamení přelévání akcí z jednoho konce kluziště na druhý. Diváci se dočkali tvrdých osobních soubojů a oba brankáři museli být ve střehu. Oba týmy opět spoléhaly na uchycení střel od modré čáry pomocí dorážek, ale s většinou z nich si brankáři poradili. Na nepříznivém skóre pro hosty nezměnila nic ani střela Lukáše Žalčíka z bezprostřední blízkosti. Následovalo několik pěkných sólových akcí, ať už v podání domácího Víška či hostujícího Květoně. Hosté se dočkali dvou přesilových her v těsném sledu, v nichž se opět spolehli na dalekonosné střely od modré čáry, ale Schwarz byl proti. Diváky ze sedaček mohl zvednout až druhý gól Benátek, o který se postaral opět Vojtěch Havlas, který využil nepozornosti hostující obrany při zablokované střele. Tečku za druhou třetinou udělal pěstní souboj mezi Černochem a Švihálkem, po němž byli oba aktéři vyloučeni za hrubost.

Do třetí třetiny vlétli hosté opravdu na plný Motor. Hned v první minutě korigoval skóre na 1:2 z pohledu hostů Lukáš Květoň, který se proháčkoval z rohu útočného pásma až před Schwarze a zavěsil střelu pod víko. Po tomto zásahu se na hokejky Benáteckých začala vkrádat nervozita a hosté tak měli více příležitostí, jak prověřit Schwarzovu pozornost. V polovině třetiny se mohli domácí uklidnit díky přesilové hře, ale ani v té nedokázali zklidnit svou rozehrávku a za celé dvě minuty se neusadili v útočném pásmu. Motor na posledních pět minut zavřel domácí ve své útočné třetině, ale Schwarzovy zákroky byly jisté. Poslední dvě minuty odehráli budějovičtí hokejisté bez svého maskovaného muže a Benátky nad Jizerou využily prázdné brány hned ve dvou případech. Jiří Černoch a Daniel Špaček tak upravili v posledních dvou minutách zápasu na konečných 4:1 pro domácí.

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Po dlouhé době jsme vyhráli na domácí půdě. Hráli jsme s favoritem soutěže, proto jsme se třemi body velmi spokojení. Naše výkony nyní mají vzestupnou tendenci. Doufám, že tímto zase potěšíme naše fanoušky.

Radek Bělohlav (České Budějovice): V prvních dvou třetinách jsme podali žalostný výkon. Za tohle jsme si body nezasloužili. Ve třetí třetině jsme začali hrát. Ale jak říkám čtyřicet minut bylo z naší strany hodně špatných.