21.03.2003,

Reportáž ze zápasu: Slavia Praha – České Budějovice 2:1

Ačkoliv Jihočeši na pražském ledě prohráli, není to zas tak špatný výsledek. Série o 3. místo se totiž hraje systémem, jaký známe z evropských fotbalových pohárů. Oba celky mají po jedné výhodě domácího kluziště a zápasy se porovnávají. V případě výsledku 1:1 na zápasy rozhoduje celkové skóre, případně prodloužení.

Důležitý první gól vstřelil v 16. minutě Kudláček po nahrávce Marka. Těsný náskok se ale ve druhé třetině budějovickým mladíkům nepodařilo udržet. Nejprve se trefil Tomáš Růžička a ve 33. minutě využil přesilovku Svoboda. Skóre se až do závěrečné sirény nezměnilo a tak si o chlup lepší pozici pro odvetu vypracovala Slavia.