16.03.2003,

Reportáž ze zápasu: Vsetín – České Budějovice 4:1

Dorostenci HC ČB se snažili uspět ve Vsetíně a vynutit si tak rozhodující pátý duel na vlastním ledě. Vsetínští si během prvních dvou třetin vypracovali dvougólový náskok. Zlomový moment přišel na konci druhé třetiny. Rozhodčí neuznali Jihočechům branku, čemuž se hostující střídačka hodně divila. Přestože se jí nakonec přeci jen povedlo "regulérně" skórovat, odváží si ze Vsetína porážku 1:4. Ačkoliv je postup mezi nejlepší čtyři velkým vyznamením, pro impulsivní mladé hokejisty ale tento zápas přinesl velké zklamání: bojovat budou "jen" o třetí místo s pražskou Slavií.