15.01.2010,

Reportáž ze zápasu: Jihlava – České Budějovice 5:4sn

Až do 27. minuty nebyla na Horáckém zimním stadionu k vidění žádná branka, pak se ale trefil po přesné přihrávce Zemana jihlavský Martin Kuřítko a druhá polovina zápasu už nabídla zajímavý zápas s řadou gólových momentů.

Ve 33. minutě se povedlo hostům vyrovnat, když Klementovu střelu zblokoval Randa pouze k volnému Ladislavu Boškovi, a ten neměl problém trefit odkrytou branku. Patnáct sekund před druhou přestávkou vrátil Dukle vedení přesnou střelou pod břevno Adam Zeman.

Domácím se povedlo navýšit v závěrečné části po gólech Michaela Polcara a Ondřeje Malce už na 4:1, slibný náskok však nedokázali udržet. Ve 48. minutě nejprve srovnal Tomáš Rousek, vyrovnání Českým Budějovicím zařídili v posledních čtyřech minutách svými trefami Jaroslav Šaršok a Radim Heřman.

I když Jihočeši v závěru třetiny Duklu zatlačili, vítězství nevybojovali. Rozhodovalo se až v samostatných nájezdech. Zatímco domácí gólman Šťastný nepustil za svá záda ani jednu střelu, Bláha inkasoval po střele Adama Zemana, a Jihlava tak získala bonusový druhý bod za výhru 5:4.

Ladislav Kolda (České Budějovice): „Ze začátku jsme měli trochu víc ze hry, ale nepovedlo se nám vstřelit gól. Pak jsme trochu ubrali z nasazení, Dukla toho dokázala využít, dostala se do vedení, narostlo jí sebevědomí a začala si více věřit. My jsme pak vsadili na tři útoky a povedlo se nám vyrovnat na 4:4, za což jsme rádi. Alespoň s bodem jsme tedy spokojení.“

Petr Kuchyňa (Jihlava): „Hrál se zápas dobré úrovně s velkým nasazením, tempem a výbornou hrou do těla ze strany obou týmů, myslím, že se to mohlo divákům líbit. Byli jsme o malinko lepší tým, vypracovali jsme si vedení 4:1, ale strašně moc nás mrzí, že jsme tenhle stav nedokázali udržet. Místo toho, abychom hráli jednoduchou hru, nastřelili, vystřídali a bránili, uděláme zbytečnou chybu, dostaneme gól a celé se to sesype. Během pěti minut byla znehodnocena kvalita celého utkání z naší strany. Ale jinak jsme hráli velmi dobře, kluci bojovali, opravdu je škoda toho závěru, kdy by tak zkušení kluci měli umět udržet stav a hrát jednoduše a ne pořád něco vymýšlet.“