18.10.2008,

Reportáž ze zápasu: Havlíčkův Brod – České Budějovice 2:3sn

Po utrápeném pátečním zápase hostili brodští hráči jihočeský Mountfield. Ten v posledních kolech neměl příliš přesvědčivé výsledky, ale ty byly ovlivněny zejména absencemi v sestavě Jihočechů. Bohužel k sobotnímu zápasu přijeli hosté bez jednoho hráče v kompletní sestavě a od začátku potvrzovali, že nechtějí na předchozí výsledky navázat. Domácí se částečně poučili z předchozího utkání a prezentovali se zlepšenou hrou v obranné fázi. Hosté od začátku předváděli precizní obrannou hru s rychlým přechodem do útoku a výbornou hrou na malém prostoru v útočném pásmu. Individuálně velice dobře vyspělí hráči Mountfieldu se poprvé prosadili v přesilové hře střelou od modré čáry a vyhráli první třetinu 1:0. Ve druhé třetině se nám podařilo zlepšit důraz v útočném pásmu a Tverďak se prosadil další nechytatelnou střelou od modré čáry, čímž srovnal na 1:1. Hosté nadále hráli velice dobře v obraně a nepouštěli nás téměř do žádných vyloženějších příležitostí. Zejména se jim podařilo výborně dobruslovat naše přesilové situace a pokrývat všechny naše útočící hráče. Do třetí třetiny se šlo tedy za stavu 1:1. Ihned po druhé střele na branku se prosadil do dorážky Přibyl a Jihočeši šli opět do vedení. I přes velkou snahu domácích o vyrovnání se dlouho nedařilo dostat do vážnější akce a překonat skvělou budějovickou obranu. Až 3 minuty před koncem po kolmé přihrávce na druhou modrou čáru protlačil bekhendem ze strany kotouč za hostujícího brankaře Szilva. V prodloužení jsme nejdříve my dostali nabídku přesilové hry 4:3, kterou se však nepodařilo proměnit, a tak hlavní rozhodčí Polák nabídnul přesilovku hostům. Obětavou hrou se šťastně podařilo našemu týmu dvouminutovou přesilovku na konci prodloužení ubránit, ale těsně před koncem ještě došlo k vyloučení Kubáta, který tak nemohl jet v penaltovém rozstřelu. V něm se postupně 6x neúspěšně vystřídala obě družstva a až po neproměněném 7. nájezdu Zdražila hostující Babka rozhodl o 2 bodovém zisku českobudějovických.