ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Ohlasy po zápasu
Karel Soudek (HC České Budějovice):

Zápas se Spartou byl teprve třetím, ve kterém jste jako hlavní trenér juniorku vedl. Stačil už jste se nějak sžít s týmem?
Myslím si, že je to pořád málo. Měl jsem jen pár tréninků. Bohužel, situace byla taková, že se to změnilo, museli jsme se toho všichni chopit a začít něco dělat.

Ale našel jste už třeba věci, které by jste chtěl v chodu a hře mužstva zlepšit?
Určitě. Problém je hlavně aktivita v obranné hře, ve středním pásmu. A zbytečně chodíme ven za hloupé fauly, z čehož nám samozřejmě hrozí nebezpečí.

Zpět k zápasu se Spartou, které bylo z obou stran hráno hodně agresivně. Vy jste se s tím ale dokázali vypořádat lépe.
Určitá agresivita je typickým rysem juniorského hokeje, chce to hodně bruslit. Po první dvacetiminutovce tempo hry opadlo. Není jednoduché udržet ho na vysoké úrovni celý zápas. Ale podařilo se nám vyhrát, to je důležité.

Junioři jsou letos známí tím, že během dvou dnů dokážou předvést výkony jako den a noc, po perfektním představení následuje pád na zem. Čím to může být?
Já nevím. Jestli je to sebeuspokojením, nebo zda je to tím, že se jede na soupeřovo hřiště a tam to jen odkloužeme…. To já samozřejmě nechci a akceptovat to nebudu. A neměli by to akceptovat ani sami hráči, kteří by měli chodit do každého zápasu s tím, že ho chtějí vyhrát.

Pomalu se již blíží play-off, sledujete již například případné soupeře?
Koukám jen na svůj tým a jak to dopadne, to je věc jiná. Budeme se na play–off chtít připravit co nejlépe. A teď v závěru hlavně nesmíme ztrácet body, abychom v play–off získali výhodu jednoho domácího utkání na svém hřišti navíc.

U mužstva jste nahradil trenéra Milana Kupku, který nyní dělá asistenta u týmu HC MOUNTFIELD. Nebude tedy docházet k větší spolupráci s juniorským mužstvem ze strany "A" týmu?
Věřím, že teď sou u "A" mužstva lidé, kteří by mohli využít nějaké hráče, a to aspoň v tréninku. Samozřejmě ale teď není nejvhodnější doba na to, aby se zkoušeli junioři, když postavení prvního mužstva v tabulce je takové, jaké je.


David Volek (HC Sparta Praha): Nejsem spokojen s neproměňováním příležitostí a určitou nedůrazností v obranné hře. Pozvedla nás branka v oslabení, ale bohužel poté přišel zbytečně inkasovaný gól v naší přesilovce. V zápase mi z naší strany chybělo trochu více smysluplné hry, kombinace. Celou sezónu se potýkáme s proměňováním šancí.

Sociální sítě

Motor i nový dodavatel dresů, společnost Kappa, se rozhodli vyjít vstříc fanouškům a do hlasování tak přibyl i návrh přímo od...

Jedním z hráčů, kteří bojují v Motoru o smlouvu, je urostlý obránce Karel #Plášil. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Talentovaný útočník Matěj #Toman odchází do zámoří a na sezony v Českých Budějovicích vzpomíná jen v dobrém. Ještě před odletem...

Motor začal přípravu v Budvar aréně, až do konce července budou svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera trénovat na dvě...