Banes Motor České Budějovice

Václav Prospal byl hostem offline rozhovoru a na dotazy fanoušků pečlivě odpovídal.

V offline rozhovoru se sešla i řada vzkazů fanoušků, kteří mimo jiné děkovali Václavu Prospalovi za jeho působení v Motoru, že s týmem postoupil do extraligy. Václav Prospal příznivcům Motoru souhrnně vzkazuje následující: "Děkuji za všechny vaše vzkazy. Vaší podpory si moc vážím, ať už pro celou organizaci, náš tým, realizační tým nebo mě samotného. Je mi líto, že s námi nemůžete být na zimáku, myslím, že byste nám dodali energii, podporovali i v těch špatných chvílích. Čekali jste dlouhou dobu, aby byl Motor zase extraligový. Povedlo se nám to a je velká škoda, že u toho s námi nemůžete být na stadionu. Chci moc poděkovat za podporu, které se mi tu dostávalo. Mrzí mě, kde se teď nacházíme, jak se prezentujeme, chtěl bych fanouškům dělat radost, což se teď bohužel nedaří. Přál bych si, abyste vydrželi v lásce k organizaci Motoru, byli ti správní fanoušci a fandili i v horších chvílích. Protože vím, že se to zlepší. Motoru budu vždycky držet palce a přát mu, aby se tu jednou hrálo o titul. A že byste si ho zasloužili!"

Poznámka redakce: Václav Prospal se vyjádřil ke všem tématům, které z dotazů vyplynuly. Některé z delších komentářů fanoušků, které obsahovaly více dotazů, na které již v offlinu Prospal odpověděl jinému fanouškovi, tak byly redakčně kráceny.


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 50 odpovědí v této kategorii celkem.


Albi 26.1.2021, 12:19
Dobrý den,

co chcete zlepšit do konce sezóny?

Odpověď:
Přál bych si, aby se nám zlepšila úspěšnost zákroků, obranná fáze, produktivita, back check, jde o spojené nádoby. Věcí, na kterých dennodenně pracujeme, je hodně. Také bych vypíchl přání, abychom byli tvrdší a vyhrávali daleko více soubojů.

Petr Melichar / podobný dotaz měl i Ivan.h 26.1.2021, 11:38
Dobrý den. Zajímal by mě Váš názor na budoucnost hráčů Motoru, kteří teď jsou v sestavě. Myslíte si že má více hráčů na dostatečně velké zlepšení, aby mohli konkurovat i těm nejlepším týmům v Extralize? Nebo by mělo vedení pro pokračování v Extralize vyměnit téměř celý tým, jestli se má Motor udržet v soutěži? Děkuji Vám za vedení úžasné minulé sezóny i těch předchozích. Musím říct, že po tom, jak Motor neměl minulý ročník konkurenci v Chance lize, tak jsem také očekával daleko lepší výkony i teď v extralize. Čekal bych, že pro Vás jako trenéra, to musí být ještě těžší zvládnout výkony Motoru než pro nás, i ty největší fanoušky. Přeji Vám spoustu úspěchů v budoucím životě, ať už budete nakonec nějak pokračovat v hokejové kariéře nebo ne. Petr Melichar

Odpověď:
Otázka úzce souvisí s minulým rokem, kdy jsem byl ochuzen o to poznat hráče v těžkých situacích, kdy se láme chleba a ukáže se charakter hráčů. V předchozí baráži se nám zdravotně rozsypala sestava, poté, co jsme měli slušné série proti Havířovu a Vsetínu. Přivedli jsme hráče a trefili se do všech posil, charakterově i herně, a řekli jsme si, že hráčům, kteří si vybojovali postup, dáme šanci a doplníme je pár hokejisty, kteří byli v mých očích mezi nejlepšími v Chance lize, a dvěma hráči z extraligy. Když kádr nyní hodnotím, spousta hráčů je za očekáváním a výsledku jsou bohužel takové, jaké jsou. Bohužel musím konstatovat brutální pravdu, že spousta hráčů na extraligový hokej nemá. Možná už je jasně vidět, že určití hráči chytli svůj výkonností strop a extraliga pro takové bude zapovězena. Nevím, jestli bude nový hlavní trenér chtít nějaká moje doporučení, ale rád mu případně vyhovím a dám mu veškeré informace. Úsudek a rozhodnutí bude na něm. Ze současné soupisky hráčů v poli, kdy počítám s tím, že končí Renda Vydarený, bych si nechal z obránců tři hráče, z útočníků určitě pět.

Pavel 26.1.2021, 11:16
Dobrý den,
nejprve Vám chci poděkovat za odvedenou práci, velice si vážím toho co pro náš klub a fanoušky děláte a chápu, jak těžké musí být odloučení od rodiny.
1. Co říkáte na účast Venci Karabáčka v e-sport hokejové lize?
2. Je pravda, že budete v podcastu Bomby k tyči?

Odpověď:
1. No, naprosto upřímně, byl jsem hodně překvapený. Na druhou stranu jsme si s Vencou ujasnili, že na takovýhle věci bude myslet jen, když nemáme zápasy. Já bych byl radši, kdyby byl takhle produktivní a takhle dobrej v klasickém hokeji na ledě, než v esportu :) Já to nikdy nehrál, není to můj druh aktivity, na to já nejsem.
2. Myslím, že nabídku jsem dostal do podcastu PUK PAK PIVO, ale zrovna v době, kdy jsem šel na operaci. Pakliže bych byl zdravý, tak bych to neodmítnul.

Jiří holub 26.1.2021, 10:32
Dobrý den pane Prospale. Jak se vám líbí úroveň české extraligy a jak vidíte budoucnost českého hokeje? Zdravím JH

Odpověď:
Na tyhle otázky moc rád odpovím po sezóně.

Jan 26.1.2021, 10:30
Dobrý den, rad jak máme hrát je tady dost, zkusím to trochu odlehčit.
1. Kolik žvýkaček za zápas spotřebujete?
2. Jaké pořady sledujete na Netflixu?
3. Jak nejraději relaxujete když jste vyčerpaný?
4. Vaříte si doma když jste bez rodiny? Jaké je Vaše oblíbené jídlo?

Děkuji za odpovědi a nevzdávejte se, věřte, že Váš přístup a tréninky, které občas navštěvuji jsou pro mě inspirativní.

Odpověď:
1. Záleží na výsledku :) Když vedeme a daří se nám, tak vyžvýkám třeba tu jednu až do konce :) Když se nedaří, tak měním po každé třetině. V nějakých zápasech mám v puse hallsku, jedno jakou příchuť, ty chutnají i dalším klukům v realizačním týmu, jsme na tom trochu ujetí.
2. Dokoukal jsem seriály, které se mi strašně líbily. Prison Break (Útěk z vězení) a Money Heist (Papírový dům), toho jsem velkým fanouškem. Projel jsem také znovu celou sérii Breaking Bad (Perníkový táta). Občas mi něco doporučí syn. Teď jsem se zaměřil na české filmy, které tu má Netflix v nabídce, nedávno jsem koukal třeba na Musíme si pomáhat.
3. Mě baví sport, pořádně se vypotit, vyčistím si hlavu tenisem, golfem, jedu se projet na kole, zacvičím si nebo se jen projdu. To mi, když tu nemám rodinu, pomáhá nejvíc. Jinak samozřejmě trávím čas s rodinou, což vás přivede na jiné myšlenky. Mám rád knížky, pustím si nějakej pěknej film…
4. Uvařit si umím, ale nejsem tedy z těch, co by u sporáku rádi trávili dvě tři hodiny. Mám rád maso, k tomu grilovaná zelenina nebo čerstvá zelenina, to zvládám a takové věci mě baví. Takže hlavně grilování v letních měsících. Nejsem vůbec knedlíkovej, omáčky u nás doma moc nejedou. Teď se o mě v době rekonvalescence stará maminka s přítelem, mám doma navařeno úplně neskutečně.

ave 26.1.2021, 08:52
Dobrý den,
v prvé řadě: děkujeme za všechno, co jste pro Motor udělal! Díky Vám jsme konečně doma! Loni to byla neuvěřitelná jízda!

A teď otázka: Z mého pohledu máme takové problémy v obranném pásmu hlavně kvůli tomu, že většina beků jsou spíše do ofenzivy a defenzivní práce není jejich silnou stránkou. V předbrankovém prostoru je pak problém i to, že např. Marek ty puky vyráží i v momentech, kdy by je mohl chytit, pak vznikají nebezpečné situace. Je to můj (a pár dalších lidí) pohled, jak to vidíte vy?

Děkuji za odpověď a ať se vám daří v životě! Díky, že jste tu (byl)!

Odpověď:
Souhlasím s tím, že v každé obranné dvojici chci mít ofenzivního beka, ale není to tak, že bych jim promíjel defenzivní kolapsy. Po každém obránci chci, aby byl tvrdej do obrany, aby dobře pracoval s hokejkou, vyhrával souboje v obranném pásmu a dokázal vyčistit předbrankový prostor. Druhou otázkou je, jestli se to tak děje. Bohužel ne. Jsme měkký, souboje prohráváme, před brankářem prostor nedokážeme vyčistit a náš brankář neudrží dostatečný počet kotoučů. Důkazem budiž náš poslední zápas, kdy pět inkasovaných gólů bylo z předbrankového prostoru po dorážkách.

Lukas 26.1.2021, 08:38
Zdravim Venco, jste aktivní na nějaké sociální síti, nebo to jde mimo vás?
S hráči si tykáte nebo vykáte? Ať se daří

Odpověď:
Od sociálních sítí si držím velký odstup. Jsem zastáncem svého soukromí, nemám potřebu něco postovat, ukazovat, sdílet. Ale vůbec to neodsuzuju. Já v tom ale aktivní vůbec nejsem, nejsem na žádné sociální síti a jsem naprosto spokojenej.

U tykání/vykání je to hodně individuální. S některými hráči jsem hrál, tak těm určitě neřeknu, aby mi vykali, když jsem teď jejich trenér. Se spoustou kluků si tykám, vůbec na tom nebazíruju. Ale ti mladší mi stále vykají. Když jsem loni nastupoval s Vencou Svachem nebo Martinem Beránkem, tak jsem jim řekl, že když spolu budeme jako hráči na ledě nebo v kabině, tak si budeme tykat. Pak se ale vrátili k tomu, že mi vykají.


Jarda 26.1.2021, 08:00
Proč jste vyhodil Vopelku, který teď hraje první lajnu ve Zlíně?

Odpověď:
Dobrá otázka. Lukáš s námi nastoupil do trénink kempu, přišel velmi dobře silově připraven. Podstoupil s námi první týden přípravy, v tréninku jsem neodhalil žádnou charakterovou vlastnost, která by se mi nelíbila. Po prvním týdnu jsme ale bohužel spadli do karantény a my se rozhodli kádr hned zúžit, s tím, že si necháme po velmi slušné sestavě tým, co dominoval v první lize. Lukáš tak nedostal možnost nastoupit v žádném přípravném zápase. Po tréninku v prvním týdnu jsme vždy sehráli modelový zápas, což měl být indikátor toho, jak se hráč projevuje ve hře, v únavě, v činnostech, kdy by měl přinést něco navíc a přehrát někoho z týmu, komu sebere místo. Lukáš po těch čtyřech zápasech neměl ani gól, ani nahrávku. Roky předtím neměl produktivní sezónu, i proto jsem udělal rozhodnutí, že není lepší než kluci, co jsem tu měl. Od nás šel do Košic, kde neměl špatný měsíc, mohl pak přijít na druhý try-out k nám, ale řekl jsem ne. Dnes je Lukáš Vopelka ve Zlíně, sbírá body, dává góly, daří se mu. Neměl jsem křišťálovou kouli, dá se polemizovat o tom, jestli by se nám teď hodil a byl by v sestavě.

Martin 26.1.2021, 07:07
Dobrý den pane Prospal. Měl bych na vás dotaz. Kdy jste začal s hokejem a kdo byl váš vzor

Odpověď:
Začal jsem hrát ve čtyřech letech. Měl jsem k tomu sklony, můj otec byl hokejista, chtěl jsem hrát a od mládí jsem znal cestu na zimák. A vzor? Když už jsem hokej trochu víc vnímal a chodil na Motor, tak bych vypíchnul pana Lálu nebo Láďu Caldra. Pak hráči jako Gretzky, Yzerman a Lemieux. Tihle hráči se mi líbili daleko víc, než ten ruský útok Makarov - Larionov - Krutov. Jako centr se mi líbil Bengt-Åke Gustafsson. A kdybych měl vybrat jednoho, tak řeknu Marka Messiera. Neskutečný lídr, vyhrál pět Stanley Cupů, centr vynikající na obou stranách hřiště, což se třeba o mně absolutně nedá říct, já byl vždy spíš ofenzivní než defenzivní. Na Messovi se mi líbilo třeba i oproti Grezkymu to, že dokázal na ledě bejt i svině. Frantovi Kučerovi přerazil nos na Canada Cupu a ani nemrknul, dělal vše pro to, aby tým vyhrál. Čím větší svině, tím větší štěstí, tohle pořekadlo v životě platí.

Martin 26.1.2021, 06:54
Dobrý den pane Václave, v první řadě bych vám chtěl poděkovat za to, že jste dovedl Motor do extraligy. Otázka: Kdy odletíte na Floridu ? Už odmalička jste můj vzor. Martin

Odpověď:
To ještě nevím. Chci se rozloučit s organizací, s hráči, udělat si s nimi výstupní pohovor a každému poděkovat za práci, co tu odvedl. Kluci, co jsou v týmu, tomu dávají vše, ani jeden nepřestal pracovat. Moc se těším na rodinu a společně trávené chvíle. Ale dokud nedokončím práci, tak neodletím, už pro mě nehraje roli, který den na to nakonec bude, to už nic neřeší. Řeším jen, aby až se sejdeme na tréninku, aby to vše mělo řád, abychom všichni odpracovali dané dopoledne, abychom se zlepšili na další den.


Další stránky
12345>>
Sociální sítě

Branky a nahrávky: 02:36 Fleischman (Přibyl, Čečetka; 5/4), 57:27 Koníř (Barna, Jaroš; 5/5) – 19:23 Klíma (Páleník, Studnický;...

×
×
Dnes v 12:00 | U20
Motor České Budějovice
HC Dynamo Pardubice
×
×
Dnes v 15:45 | U17
Motor České Budějovice
BK Mladá Boleslav