MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 pamatovat
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Další diskuse: 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
07.06.2021, 15:21
 
Reakce na KohyCZ: Jenže kde bude ta hranice, když ne u m...
To je jak u fotbalu, řeší se absurdní věci jako špička kopačky... Vadí mi to, ofsajd má znamenat hráče "za nukem". To, že obránce nechce hrát fotbal a vybíhá na ofsajdovou past, je jen jeho problém.

V tomhle jsem jasně na straně ofenzivní hry a kreativity. Podporovat destrukci je nesmysl.
 
 
 
Reakce na krizi: Souhlas, video u ofsajdu by mělo řešit ...
Jenže kde bude ta hranice, když ne u milimetrů? Kolik milimetrů je ještě v pořádku a kolik už ne? Tohle musí být prostě jasně taxativně daný.
 
 
 
Souhlas, video u ofsajdu by mělo řešit očividnou chybu v desítkách cm nikoli milimetry. Ono ostatně i to pravidlo o brusli je divné. Spoluhráč ti leží na ledě, jen brusle má v útočném pásmu, jinak zbytek těla ve středním, očividně nemůže způsobit nic (navíc se sbírá hodinu) a ty musíš čekat před modrou... A zase - neřešit milimetry, jestli kousíček lokte byl ještě nad modrou (kdyby se to změnilo místo "nohy nad modrou" na "aspoň kousek těla nad modrou"), ale řešit spíš opravdové získání výhody toho potenciálního ofsajdu.
 
 
quakquak | =M= FANATIC
Reagovat
07.06.2021, 12:38
 
Reakce na krizi: S tou zvednutou nohou při posuzování of...
Ano. Buď jsi přebral, neboj si si to špatně přebral. Každopádně je to tak, že když nevíš jak, pravdu má... Smajlík

Jinak to posuzování je čistě pozůstatek dob, kdy o ofsajdech rozhodovali jen lajnoví. Z hlediska ofsajdu je nepodstatné, zda je noha na modré, či nad modrou. Důležitá je jen vzdálenost puku a brusle od té modré horizontálně.

Edit: Já nejsem zrovna příznivcem coach’s challenge pro ofsajdy, pár milimetrů při přechodu modré dokážu bez problému akceptovat.
 
 
kafkakafka | pilshovado
Reagovat
07.06.2021, 12:34
 
Reakce na zdcart: Největší průser je, že před deseti let...
Původní Lenerovo plán nebyl zas úplně špatný. Jenže se tak hezky "po našem" zpizdil. Lener chtěl razantně snížit počet účastníků v ELJ i v ELD. Bohužel narazil na to, že Král a spol z různých důvodů tuto neustále odkládali.

A taky rozhodně Lener nechtěl, aby těch Akademií bylo tak velké množství. Velmi dobře věděl, že čím víc jich bude, tím horší budou mít výsledky. Ale zase mu do toho hodil vidle Král.

Nechci se Lenera zastávat, chyb udělal taky dost, ale rozhodně nelze za katastrofální stav našeho mládežnickýho hokeje vinit jen Lenera.
 
 
07.06.2021, 10:42
 
Reakce na Piky: Pár slov k českému fiasku a budoucnosti ...
Největší průser je, že před deseti lety se klepal v prsa Lener, jak jeho založené akademie vyprodukují nové talenty a medaile se budou vozit od ,,18" až po dospělé.Realita je naprosto odlišná a jeho akademie naprosto selhali.Na mě to dělá dojem, že to byl tunel na státní peníze.Teď nastoupil Pešán a znovu řekl, že se musí počkat dalších deset let.Strašný.
 
 
Zbyna-CKZbyna-CK | Dum spiro, spero
Reagovat
07.06.2021, 10:38
 
V Budějovicích už velí Modrý: Všechno si musí sednout a od toho jsem tu já

Zdroj: odkaz
 
 
 
S tou zvednutou nohou při posuzování offside se hraje NHL už minimálně letošní sezónu, ale myslím dokonce 2 nebo tři. A exaktně to někdo zmínil při tom srovnání pravidel NHL vs. IIHF (mimo shodnosti ledů a dalších věcí). Už nevím, jestli jsem četl nebo to říkali "odborníci" na NS v přenosech NHL. Bylo to už tuším v dubnu. A proto jsem Mr.Q. přesvědčoval, že to platí už na letošním MS (ale to byl evidentně u mě problém mezi ušima, možná bylo něco jako "...bude to platit už od MS 2022..." a já to špatně přebral).
Mělo by platit pro všechny ligy pod IIHF, tedy i ELH, ale rozhodnutí, které konkrétní pravidlo nepřejmou je plně v kompetenci národních svazů. Tak ještě uvidíme, jak svazáci od Scanie zhodnotí, kde udělali soudruzi v NHL chybu (a co je třeba počechovsku "vylepšit").
 
 
 
Hokej schválil revoluci v pravidlech podle NHL, Česku by letos pomohla. A co bitky?
odkaz
 
 
 
Pár slov k českému fiasku a budoucnosti Pešána. Budu rád za přečtení i za názor.

odkaz
 
 
JeníčekJeníček | ...fosil - nad Lužnicí
Reagovat
07.06.2021, 09:24
 
Reakce na full: Každopádně je vypovídající, že na titul ...
...zdá se, že ano. Ale "ruský" hvězdný team odjel bez medaile s ostudou a Kanadu to snadno mohlo potkat také. Takže, ono je to relativní.. My jsme s ostudou neodjeli. U nás to byl, žel v posledních letech běžný standard.
 
 
 
Každopádně je vypovídající, že na titul mistra světa stačí Kanadě posílat B nebo C týmy. Vypovídající je to v tom směru, jak velká kvalita v Kanadě je, že i tihle hráči dokáží získat titul. Smajlík
 
 
JeníčekJeníček | ...fosil - nad Lužnicí
Reagovat
07.06.2021, 04:52
 
Reakce na George.Bull: Jenom tak přemýšlím, když náš kap...
Však ona ta zlatá "zásluha" Kanady, má také svůj ota?zník. Po čtyřech porážkách postoupili tzv. nevlastní vinou a také toto, pro ně zlaté mistrovství, mohlo být velkým propadákem.

2Tuppu ..s posledním odstavcem plný souhlas.
 
 
 
Reakce na tuppu: Pokud jsem to postřehl dnes dobře, tak ...
Tak to jo, já jsem to právě pochopil tak, že by se nesměl vzít chellenge na offside a ne, že se změní posuzování offsidu. Jinak pokud by se měl brát chellenge i na fauly, tak to by byla teprve bramboračka.
 
 
 
Jenom tak přemýšlím, když náš kapitán Jan Kovář po prohraném čtvrtfinále říkal, že za výkony v základní části jsme si nezasloužili jít dál, co si asi říkali Kanaďani po jejich představení v základní části MS. Asi to šli taky rovnou zabalit Smajlík
 
 
tupputuppu | ČB
Reagovat
06.06.2021, 22:50
 
Reakce na kerschlic00: Kde jsi se to dozvěděl prosím tě?...
Pokud jsem to postřehl dnes dobře, tak by se zvednutá noha nad modrou čárou při postavení druhé nohy v útočném pásmu nehodnotila jako ofsajd, takže dnešní neuznaný gól Kanady potažmo náš v prodloužení s Dánskem by platil. Samozřejmě zda to byl ofsajd či ne by se samozřejmě posuzovalo dál.

Moje narážka nesměřovala na konkrétní situaci, ale spíš na hypertrofii používání video přezkumu v poslední době ve fotbale a hokeji. Přestože je to "spravedlivější", bere to krásu prožitku. Statisíce fanoušků jdou do extáze že vstřeleného gólu, aby po chvíli se začala situace přezkoumávat a po dalších 10 minutách se všichni dozví, že gól neplatí, jelikož tomu předcházel milimetrový ofsajd.

Dnes se neuznal gól Kanadě, ale nikoho nevzrušilo, že před tím padly 2 góly z přesilovek po naprosto vymyšlených faulech. A na takovou chybu se video vzít nemůže. Takže k čemu to celé je, když se zachytí jedna sporná situace a další dvě ne.
 
 
 
Reakce na zdcart: Přesně,taky jsem to chtěl napsat , ale...
Nevím v jaký fázi turnaje to bylo(jestli před zápasem Německo - Lotyšsko nebo dřív), ale viděl jsem kurz 20.
 
 
 
Reakce na tuppu: V kontextu toho, že se člověk následně ...
Kde jsi se to dozvěděl prosím tě? Já četl akorát o tom, že má dojít ke změně pravidel tak, aby byly co nejvíc podobný pravidlům NHL, včetně zúžení hřiště. O zrušení CC na offside jsem nikde nečetl.
 
 
jeníčekjeníček | ...fosil - nad Lužnicí
Reagovat
06.06.2021, 22:08
 
Reakce na zdcart: Přesně,taky jsem to chtěl napsat , ale...
... ty porážky byly čtyři!
 
 
tupputuppu | ČB
Reagovat
06.06.2021, 22:07
 
Nejzajímavější a nejhezčí MS.
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Václav Svach, Ivan Lytvynov a Jakub Čížek za sebou mají maturitní zkoušku ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Tradiční poděkování za podporu v uplynulé sezoně se nemohlo vyhnout ani společnosti Hoch a synové 1899! Děkujeme za podporu a...

O Motoru, o dětství, plánech a samozřejmě i o tom, jaké to je být synem slavného rodiče, jsme si na dálku povídali s...

40. narozeniny dnes slaví bývalý českobudějovický obránce Miroslav Ďurák. Na jihu Čech hrál 1 sezonu, celkem 34 zápasů, v nichž...