MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 pamatovat
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Další diskuse: 
 
mcdavidmcdavid | české budějovice
Reagovat
05.05.2021, 11:21
 
A na Mikuláše do Kradce Smajlík
 
 
 
Reakce na =M=Dedek: To asi bude, leč je otázka, zda si t...
Hlavně, aby si toho všiml ministr zdravotnictví!
 
 
 
Reakce na =M=Dedek: To asi bude, leč je otázka, zda si t...
Koukal jsem, že třeba v Izraeli si všim, tak si musíme držet palce.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl!
Reagovat
05.05.2021, 10:44
 
Reakce na jihocech86: Při průměru očkování 65 000 denně ...
To asi bude, leč je otázka, zda si toho virus všimne.
 
 
 
Reakce na bustrew: 1. domácí s Kladnem, snad už u toho b...
Při průměru očkování 65 000 denně snad bude do konce srpna populace už proočkovaná.
 
 
05.05.2021, 10:27
 
1. domácí s Kladnem, snad už u toho budeme moct všichni bejt:
odkaz
 
 
alkacalkac | Budějce
Reagovat
05.05.2021, 09:37
 
Reakce na kursor: Že by příležitost k udání Čila? https...
Spíš asi příležitost pro Klimeše, ale docela se to tam Liborovi rozpadá, ne? Kacetla pustili do Třince, Čiliaka k nám, Vejmelka jim odfrčí do zámoří... Koho dalšího tam mají? Nakonec ještě dostane povolávák do jejich áčka ten Jekel.
 
 
HenysHenys | Budějce foreva
Reagovat
05.05.2021, 09:26
 
Reakce na JeníCzech: Jste si vědom, že směrem k vaší oso...
Dík za spam Smajlík
 
 
JeníCzechJeníCzech | České Budějovice
Reagovat
05.05.2021, 09:18
 
Jste si vědom, že směrem k vaší osobě budou velká očekávání?
S tím počítám a této role se vůbec nezříkám. Takhle už to mám nějaké roky. Naučil jsem se to v hlavě trochu selektovat. Jsou chvíle, kdy se daří, ale také když se nedaří. Je potřeba nepropadat panice ve chvíli, kdy to zrovna nejde. Naopak ještě více makat. Nezříkám se toho, ale je tady i celá řada dalších zkušených kluků, kteří za to také umí vzít. To je hrozně důležité. Nebude to stát na pár lidech, ale přispět dokáže každá lajna.To v dnešním hokeji rozhoduje a bylo to vidět i v extraligovém finále. Mladí kluci, kteří si tady zkusili extraligu, jsou zase o rok zkušenější, a my jako starší se jim budeme snažit ve všech směrech pomoci. Hlavně jim ukázat vítězný směr.

Letní přípravu budete mít individuální a opět vás povede kondiční kouč reprezentace Dominik Kodras?
Ano. Budu mít individuální přípravu. Nevidím v tom problém. Ve světě je to tak běžné a v našem týmu ji bude mít více hráčů. S Dominikem Kodrasem spolupracuji už třetí rok a maximálně mi to vyhovuje. Už mám taky nějaké roky a své bolístky. Snažíme se dělat takové věci, aby to pak v sezoně bylo v pořádku a byl jsem dobře připraven.

Budete i nadále v letním období chodit na led s partou bývalých českobudějovických hráčů a hrát zápasy o padesátikorunu?
Chodíme každoročně a uvidíme, jak to teď bude s covidem. Mám zprávy, že by nás jako profesionály na led měli pustit, což by bylo úžasné. Od května chodíme dvakrát v týdnu a zápasy o padíka, to jsou ty nejlepší hokeje. Na to se každý rok moc těším (úsměv).
 
 
JeníCzechJeníCzech | České Budějovice
Reagovat
05.05.2021, 09:16
 
Je třeba si dávat velké cíle, chceme vyhrát mistrovský pohár, tvrdí Milan Gulaš

Milan Gulaš bude po deseti letech opět oblékat českobudějovický dres.

Velký návrat je skutečností. Trojnásobný nejlepší hráč extraligy Milan Gulaš (35 let) se po deseti letech vrací domů do Českých Budějovic. „Je to pro mě obrovská motivace,“ ujistí.

Těšíte se na návrat do důvěrně známého prostředí?
Určitě. Je to velmi příjemný pocit vrátit se po tolika letech domů a také skvělá motivace.

Vždycky jste říkával, že o návratu domů do Budějovic můžete uvažovat až v momentu, kdy vám v Plzni vyprší smlouva. Co rozhodlo, že jste se k návratu odhodlal už rok před jejím koncem?
Sám jsem dlouho netušil, že to takhle dopadne. Ale je hrozně příjemné vrátit se domů. Je pro mě moc důležité, že budu hrát doma. Nejsem typ hráče, který by se snažil někde za každou cenu rozvázat smlouvu, ale situace se takhle vyvrbila. Toto rozhodnutí ve mně zrálo delší dobu. Jsem rád, že jsem se domluvil s Plzní a shodu našly i oba kluby. Teď už se chci začít připravovat na tuto sezonu, na kterou se opravdu těším. Je to pro mě skvělá věc i z motivačního hlediska. Pamatuji si tady skvělé roky, kdy jsme hráli třikrát po sobě semifinále play off. Na to vzpomínám a chtěl bych to znovu zažít. Budu se snažit pomoci, abychom se dostali hodně vysoko.

Přesvědčovali vás v Plzni hodně, abyste zůstal a kontrakt dodržel?
Jak už jsem říkal, zrálo to ve mně delší dobu. S klukama z Budějovic jsem byl v kontaktu každoročně, i když jsem ještě hrál v zahraničí. Teď to vyšlo a nechtěl bych rozebírat detaily. Už se o tom napovídalo dost. Ještě jednou bych chtěl poděkovat Plzni i Motoru, že se domluvily a takhle to dopadlo.

Na jak dlouho jste s Motorem podepsal smlouvu?
Na tři roky.

Lukáš Pech, který přichází ze Sparty, se vyjádřil, že hlavně vy stojíte za jeho příchodem do Motoru. Podílel jste se na tvorbě nového týmu?
Se spoustou kluků proti sobě hrajeme v extralize x let a potkávali jsme se i v národním týmu. Konkrétně u Lukáše Pecha vím, jaký je to hráč a jak je důležitý pro tým. Hodně mi záleželo na tom, aby v Motoru podepsal smlouvu. Je to úžasný centr a velmi kreativní hráč, který dokáže připravovat skvělé pozice. Je moc dobře, že je tady s námi.

Nezkoušel jste přesvědčit také vašeho dlouholetého spoluhráče z Plzně Tomáše Mertla, což je rovněž skvělý centr a navíc Jihočech?
S Tomášem jsme to rozebírali. Věděl, jaká je situace. Ale on má podepsanou smlouvu v Plzni a je to její první centr. Pro Škodovku je to stěžejní hráč a v jeho případě by to asi nevyšlo už jenom z toho důvodu, že by ho Plzeň nepustila. Co vím, tak tam ještě rok zůstává.

Tak jste si s sebou vzal ze Škodovky alespoň obránce Romana Vráblíka?
Seděli jsme vedle sebe v kabině, takže tyto debaty byly na denním pořádku. Roman měl do Motoru podepsanou smlouvu jako první. Je to paráda. Vypracoval se v beka, který hraje stabilně extraligu a je přínosem i do šatny. Už to není takový ten mladý puberťák, ale je to opravdu chlap, který dokáže být lídrem týmu. Jsem rád, že se podařilo přivést hráče, kteří už mají něco za sebou. Jsou zkušení a ví, jak se extraliga hraje. To je důležité a bude to rozhodovat.

Zamrzel hodně váš konec v Plzni, když jste v předkole play off vypadli s Olomoucí překvapivě a až nečekaně hladce 0:3 na zápasy?
Konec minulé sezony bych také nechtěl nějak moc rozebírat. Ale ve zkratce, bylo to takové podtržení celého našeho ročníku. Střídaly jsme dobré výkony s horšími. Zrovna tento týden nám nevyšel a prostě jsme vypadli. Byl to neúspěch. Určitě jsme Olomouc nepodcenili, ale prostě nám to nesedlo. Soupeř si postup zasloužil. Ve všech směrech byl lepší a připravenější. Víc chtěl a nám nezbylo, než si sbalit věci a ukončit sezonu.

Nikdy jste se netajil tím, že byste na konci sezony rád pozvedl nad hlavu vítěznou trofej. Přicházíte s tím i do Budějovic?
Jasně.

Vnímáte ale na druhou stranu, že jdete do posledního týmu tabulky?
To bylo a nemůžeme se koukat dozadu. Každá sezona je nějaká. Teď přišli zkušení hráči, kteří ví, o čem extraliga je. Do soutěže je třeba jít s pokorou, ale také se zdravým sebevědomím, aby si tým vybudoval vnitřní sílu. Tvrdou prací se musíme na sezonu připravit. Mužstvo musí získat vítězného ducha. To je hrozně důležité. Je třeba jít do toho s tím, že chceme vyhrát pohár. Hrajeme pro diváky a není možné si jít jen tak zahrát. Je třeba si dávat ten nejvyšší cíl, kterým je pro hokejistu vyhrát mistrovský pohár. To je podle mého věc, kterou chtějí všichni v naší kabině.

Jste si vědom, že směrem k vaší osobě budou velká očekávání?
S tím počítám a této role se vůbec nezříkám. Takhle už to mám nějaké roky. Naučil jsem se to v hlavě trochu selektovat. Jsou chvíle, kdy se daří, ale také když se nedaří. Je potřeba nepropadat panice ve chvíli, kdy to zrovna nejd / Příspěvěk byl moc dlouhý a proto byl uříznut.
 
 
kursorkursor | České Budějovice
Reagovat
05.05.2021, 09:08
 
Že by příležitost k udání Čila?

odkaz
 
 
JeniCzechJeniCzech | České Budějovice
Reagovat
05.05.2021, 09:07
 
Do Motoru mě zlákal Milan Gulaš, říká Lukáš Pech ke svému příchodu do Budějovic

Malý postavou, ale velký svými výkony. Hráč, kterého si k sobě vybral sám očekávaný lídr týmu Milan Gulaš. Ze Sparty Praha přichází zkušený útočník Lukáš Pech (37 let) jako velká posila hokejistů Madeta Motoru České Budějovice.

Proč jste se rozhodl k odchodu ze Sparty právě do Českých Budějovic?
Od Budějovic jsem dostal nabídku už v průběhu sezony a ze začátku jsem to nijak moc neřešil, i když mě oslovila. Potom mi volal Milan Gulaš, který se chtěl do Motoru vrátit, a zeptal se mě, jestli bych také neměl zájem působit v Budějovicích. Měl velký podíl na tom, že jsem kývl. Lákalo mě zahrát si s ním. Tvoří se tady výborný tým. A samozřejmě hrál roli také fakt, že jsme se domluvili na spolupráci nejen na jeden rok, ale podepsali jsme víceletou smlouvu. To byl rovněž jeden z rozhodujících faktorů.

Dostal jste také nabídku pokračovat ve Spartě?
Se Spartou jsme jednali delší dobu a moje jediná podmínka byla dvouletá smlouva. Jenom na rok jsem podepisovat nechtěl. Na všem bychom se asi domluvili, ale šlo o délku kontraktu. Mrzelo mě, že jsme se nedohodli, ale to se ve sportu stává. Teď je přede mnou nová výzva a moc se na ni těším.

Hrála velkou roli ve vašem příchodu i postava provozního ředitele Motoru Petra Sailera, se kterým jste před dvanácti lety vyhráli mistrovský titul v Karlových Varech?
Se Sailim jsme si volali, hrálo to také velkou roli, ale tu úplně největší sehrál Milan Gulaš.

Milan Gulaš bude po deseti letech opět oblékat českobudějovický dres.
Je třeba si dávat velké cíle, chceme vyhrát mistrovský pohár, tvrdí Milan Gulaš

Vzpomenete si někdy i na sezonu předcházející, kdy jste s Energií vyřadili v semifinále play off českobudějovický tým jako vítěze základní části extraligy?
Pamatuji si to velmi dobře. Od nás tenkrát nikdo nic nečekal. Vary nikdy předtím nepostoupily do play off, ale podařilo se tam poskládat silný tým a vyřazovací boje jsme si užívali. Šli jsme do nich vyloženě jako outsideři a každý zápas jsme si užívali. Postoupili jsme přes Litvínov a v semifinále s Budějovicemi každý vyhrával své domácí zápasy. Až sedmé utkání jsme tady vyhráli šťastným gólem 2:1. Byla to velká euforie. Ve finále jsme pak prohráli v sedmi zápasech se Slavií. O rok později už jsme ale titul uhráli a byl u toho tenkrát i Saili.

Je tento váš jediný titul největším zážitkem kariéry?
Samozřejmě. Titul je nejvíc. Radost celého týmu, když jsme na sebe naskákali, to se nedá zapomenout. Hodně si ale cením i postupu do finále Ligy mistrů se Spartou, které jsme prohráli až v prodloužení. Toho si také moc vážím. Titul ale u mě vede.

Byl jste zvyklý hrát hodně nahoře. Vnímáte, že jdete do posledního celku extraligy?
Já bych to opravil. Ve Varech jsme hráli většinou dole a povedly se nám jenom ty dvě sezony. Ale tím, že se tady buduje výborné mužstvo, tak věřím, že budeme hrát nahoře. Bude to samozřejmě chtít trpělivost a každý do toho bude muset dát sto procent. Uvidíme, jaká sezona bude. Věřím, že o hodně lepší než loni. Kluci nehráli špatně, ale zápasy ztráceli po chybách. Chyběly jim zkušenosti. Jejich výkony však byly sympatické.

Máte početnou rodinu. Co vám řekla na fakt, že se budete stěhovat na jih Čech?
Budějovice byly schváleny (úsměv). Bydlíme ve Velkých Popovicích, což je od Prahy směrem právě sem. Mám to hodinku a deset minut jízdy, což není zase tak hrozné. Sháním si tady bydlení. Manželka je nemocná, takže rodina se stěhovat nebude. Budu dojíždět a uvidíme, jak to bude dál. Ale strašně se na nové angažmá těším. Budějovice jsou krásné město, je tady pěkný zimák. Doufám, že to klapne a všichni budeme spokojeni.

Letní přípravu absolvujete individuálně?
Musím se ještě s trenéry domluvit. Individuální přípravu jsem nikdy nemíval. Jsem rád v kolektivu, když je na tréninku legrace a špičkujeme se. Kromě jedné sezony jsem se vždycky připravoval s týmem. Ale musím se domluvit s trenéry, protože budu dojíždět. Opravdu však nemám problém tady trénovat. Pořádně se připravíme, abychom udělali dobrou sezonu.

 
 
 
Reakce na Motor27: No Milan odvedl kus práce aniž by vst...
Vypadá to, že ten tým si staví Milan sám. Nedohodnout se s Plzní na odstupným, tak tu nemáme nikoho. Smajlík
 
 
 
No Milan odvedl kus práce aniž by vstoupil na led Smajlík
 
 
 
Do Motoru mě zlákal Milan Gulaš, říká Lukáš Pech ke svému příchodu do Budějovic

odkaz
 
 
05.05.2021, 08:18
 
Toť. Nemít u Vondrky ve smlouvě ošetřené jeho možné zdravotní patálie, to by byl celkem diletantismus Smajlík
 
 
 
Tak tomu asi budou odpovídat i podmínky za kterých tu je. Snad dostanou příležitost i ti mladí, když už je tu máme. Super, že se daří přivádět talenty i z jiných extraligových měst.
 
 
 
Reakce na Jeníček: ...zima jako sfiňa a když máme tu oku...
Jedno Vondrku neee. Je starej a má v hajzlu plotýnky , bude pořád na nemocenské.
 
 
 
No hlavně ta akademie musí být schopná vychovávat pro to áčko hráče. Připadá mi to po tom mistrovským ročníku dorostenců takový slabší. Haas, Chlubna a Vaněk na soupisce áčka hezký, ale všichni mimo spádovou oblast. Toman a Kubíček jsou aspoň z regionu a Motor se na jejich růstu pár sezon podílel, když už ne čistokrevně z ČB. Maleček z regionu, ale mládeží tu neprošel.
Výsledky v tomhle jsou na roky. Tak snad přijdou lepší roky.
 
 
 
Chtěli bychom více propojit mládežnickou akademii s áčkem, tvrdí Patrik Martinec
odkaz
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Čeněk Pícha byl první velkou hvězdou našeho klubu. V lize začal už v 15 letech a když na prahu čtyřicítky končil, měl už ve...

45. narozeniny slaví bývalý útočník Kamil Brabenec. V ČB 10 sezon, 407 zápasů, 84 gólů (17 v přesilovkách, 5 v oslabení, 16...

V konečné nominaci na MS jsou 3 borci, kteří se hokej učili i v Motoru. Šimon Hrubec, Petr Kváča a Jiří Smejkal. Gratulujeme,...

Daniela Voženílka (@Vozenilek6) uvidíme v dresu Motoru i v příští sezóně!hcmotor.cz/clanek.asp?id=…