ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Filtr: výpis příspěvků uživatele "Pragr" |  vypnout filtr
 
1234567891011>
Další diskuse: 
 
 
Reakce na Siky: Hele, ty fakt i nadále vnímáš odchod AS ...
Omlouvám se za pozdní reakci. Uvedl jsem příklad Kuchece a Straky jako počátek nespokojenosti fanoušků s AS. Ne jako hlavní důvod odchodu.

O zbytku můžeme diskutovat, ale nebude to mít cenu. Odfláknutá letní příprava v situaci, kdy se veřejně vedení vyjadřovalo tak, že ji má na starosti někdo jiný než hlavní trenér a kdy v době odchodu se minimálně na ledě nijak neprojevovala (spíše naopak) je celkem zábavný argument. Stejně jako rozbití kostry neúspěšného (z hlediska ambicí klubu) týmu.

Já se v této chvíli nezastávám AS. Já poukazuji na značnou podobnost mezi začátkem jeho působení a tím, co se děje dnes a obávám se reakce fanoušků, když se náhodou přestane dařit. Ale to je asi zbytečné vysvětlovat.
 
 
 
Reakce na zdcart: Jak říká.Já jsem hrozná svině.Nic hráč...
Tak něco podobného jsme zde již zažili, že. Původní nadšení z příchodu Antonína Stavjani spočívalo v tom, že on hráčům nic neodpustí a kdo nebude makat, půjde ven.

Jenže pak si dovolil posadit pomalého Pepu Straku, oblíbeného, leč neefektivního Kuchece, a už to jelo. Najednou byl problém v tom, že trenér nerozumí jemné dušičce našich hráčů. Přísnost sice musí být, ale ne ke všem stejně, to se rozumí. Na fanoušky oblíbené hráče se to nevztahuje, to se rozumí samo sebou...

Mno, ani nevíte jak moc doufám, že moje obavy, aby to s Prospalem nedopadlo podobně, jsou zbytečné. Tentokrát budu pevně věřit, že náš generální manžér bude mít dostatek odvahy stát za trenérem, místo aby podlehl fňukání části zdejších fanoušků v nejlepším stylu Jima Hackera - "jsem jejich vůdce, musím je následovat!!!" Smajlík
 
 
 
Reakce na radek66: Je to tak obrana je konečná bohužel t...
Tohle vzdávání bitvy dlouho před jejím vypuknutím, mne na většině mých krajanů dost štve. A osobně ho naprosto nechápu
 
 
 
Já bych se Faksy zastal. Rozhodně to není žádný nazdárek. Možná v NHL nedává tolik gólů jako Pastrňák, ale co se týká statistiky +/- (se všemi jejími nedostatky) je o parník před ním. Je, stejně jako Plekanec, spíše defenzivním útočníkem. Na MS ho navíc "utopili" vedle totálně marného Červenky.

Loni všichni nadávali na Pastrňáka, že hraje houby. Hlavním důvodem bylo, že ho dali do útoku s naprosto neadekvátními spoluhráči. To si tam pak může hrát jak chce. Letos má vedle sebe Krejčího, což je naprosto jiná liga a jako bonus ještě Jaškina. Výsledek je diametrálně odlišný. Jenže to už je "detail", který je pro 3/4 fanoušků příliš komplikovaný na pochopení.
 
 
 
Dvě věci mě napadly při sledování včerejšího zápasu.
1) Pastrňák váhal s příjezdem, čemuž se po loňských zkušenostech nelze divit. Loni na něj polovina lidí nadávala, jelikož v té mizérii našeho týmu nedával dva body na zápas. Bylo mu tudíž spíláno, že hraje jenom pro peníze. Trochu mám obavy, aby se to ještě letos nezvrtlo ve stejné fanouškovské "ocenění". Ale nemá cenu malovat čerta na zeď.

2) Jaškinův strom tomu Rusákovi. To byla nádhera. Okamžitě jsem si vzpomněl na Filipa Nováka a jeho ještě čistší zákrok na toho Kladeňáka. A následující flastr od DK. Do toho začne v televizi pindat Antoš, jak to Jaškin provedl krásně, a že mu tento styl hry u našich ostatních hráčů chybí!!! Bodejť by nechyběl, když svazová DK takovou hru zcela náhodně trestá. U člověka, který spolukomentuje televizní přenosy z EHL bych čekal, že si toho buď všimne, nebo bude alespoň držet zobák. Ale to bych od pracovníků ČT chtěl asi moc.
 
 
 
Reakce na quak: Máš samozřejmě pravdu, mělo tam být tahá...
No jo no Smajlík Anglicismus jak vymalovaný. Holt po čtyřech hodinách revidování anglického textu jsem se slušně upsal :D
 
 
 
Dobře mi tak, hned tam mám překlep. Mno, ale chápu, že editace příspěvku na internetovém fóru je hudba daleké budoucnosti. Počkat...
 
 
 
Reakce na quak: Nečeká. Ten by měl posílit jiného z favo...
Dvě věci za hnidopicha. Za prvé, trhá uši/tahá za uši. Ale nikoli trhá za uši Smajlík

Za druhé, nepřichylování ženských jmen je mnohem větší prohrešek proti češtině, než místní jazyková zvyklost. Abychom nakonec neskončili u komentáře ve stylu Hostince u kameného stolu, aneb "Ono to vystřelilo od modré", případně "Ono to doběhlo do cíle" Smajlík Jediný relevantní případ je TO z JAR, co běhalo onehdy na Olypmiádě a následné testy to identifikovaly jako Hermínu Froditovou.
 
 
 
Reakce na alkac: Ale jo, mě je to jasný, to nebylo míněn...
Gramatika je holt potvora. Ústav pro jazyk český má vcelku jasno. Jedeme "do Kladna" je správně vyjádřený cíl. Jedeme "na Kladno", vyjadřuje směr. Nicméně, s ohledem na místní zvyklosti se připouští, že předložka "na" může v určitých případech vyjadřovat i ten cíl. Tudíž vyjádření "na Kladně" je formálně dvojznačné (neboť mluvčí zaměňuje směr a cíl), ale z kontextu se dá určit, co tím vlastně chce dotyčný říci Smajlík
 
 
 
Reakce na KohyCZ: Pokud je něco špatně v kabině, je podl...
Závidím ti tvé jednoduché chápání světa. Mno dobře, ve skutečnosti nezávidím. Umím si představit několik situací, kdy za stav kabiny trenér nense žádnou, případně pouze minimální odpovědnost. Stejně tak si umím představit situaci, kdy s ní nemůže trenér nic dělat, jelikož má nad sebou ještě další nadřízený stupeň/stupně.

Na druhou stranu chápu, že je s takovým jednoduchým náhledem na věc snazší najít obětního beránka pro veřejnost. A obávám se, aby Venca Prospal nedojel na stejné jednoduché závěry. Konečně precedenců v tomto směru máme v Motoru za posledních několik let dostatek.
 
 
 
Co zas všichni mají s tou obranou? Máme 10 obránců (nepočítám Vráblase). Pět z nich je ve věku 17-20 let. Mitch, Žiga, Pýcha, "Zděnek" a René jsou rozhodně nadprůměr WSM. Tady na fóru se furt blekotá o zapojování mladých, ale pak se tu volá po příchodu dalších "starších" hráčů. Z toho by se jeden mohl jít rovnou picnout Smajlík Za předpokladu normálně fungující juniorky, což si musí ošéfovat vedení, máme obránců dostatek.

Obecně, posuzovat hráče (konkrétně zrovna Kutláka) podle toho jak hráli v minulé sezóně je dost odvážné. Nám se v průběhu sezóny postupně rozpadal herní systém až k naprosté anarchii (zdravím tímto kolegu Marsche, pro kterého to musel být vrchol dokonalosti, neboť si každý na ledě dělal svobodně co chtěl Smajlík *nadsázka*). V tom by i hvězdy NHL vypadaly jako naprostí kašpárci.
 
 
 
V hokeji je dobře u poloviny týmů ten "výkonostní" rozdíl tvořen penězi, které dostávají od svazu za účast v ELH. Přitom i s touhle značnou injekcí nejsou kluby v baráži nijak výrazně kvalitativně výš, než týmy z WSM.

Když už chtějí mít baráž, tak bych zavedl systém, v němž by účastníci baráže z extraligy svazu povinně vraceli jeho příspěvek a hned by bylo o zábavu postaráno. Ale to by některé týmy asi pravděpodobně trefilo jen z té představy Smajlík
 
 
 
Já hlavně nechápu ten smysl baráže. To snad nikde jinde neexistuje. Respektive nenapadá mne sport, krom hokeje, kde by se nějaká podobná zhůvěřilost děla. Všude jinde je přimý sestup. Nebo se pletu? Spíš mě překvapuje, kolika lidem v ČR to přijde normální...
 
 
 
Reakce na zdcart: K Vráblíkovi.Vůbec se nezlobím na vede...
Přesně tak. Vráblíkovo hostování v Plzni mně osobně smysl dává. Jak z jeho pohledu, tak z pohledu Motoru. Podle mého soudu to poslední, co tu chceme vidět, je další Dostálek. Tedy hráč s extraligovou smlouvou, který tu nechce být, ale musí tu podle smlouvy hrát.

Vráblíkova výkonnost narazila na hranice WSM ligy. Byla by opravdu pitomost, držet ho tu (i kdyby sebevíce chtěl) a neumožnit mu případný růst ve vyšší soutěži. Buď na to mít bude a pak je to dobře pro něj, ale i pro nás. Nebo se ukáže, že je "jen" top obránce v druhé soutěži a budeme mít slušnou šanci ho vídat v dresu Motoru i v nadcházejících sezónách.
 
 
 
Reakce na KohyCZ: Já bych jen chtěl vidět, jak byste to ...
Jenže nic takového jako postup se nestalo. Pochybnosti o tom, zda nás ta naše metoda (docela trefně popsaná Drewem) k cíli dovede jsou celkem na místě. Ona ta teoretická šance na postup tam při našem rozpočtu a podmínkách je vždy. Sestavit za ty peníze tým, který by ji neměl ani v nejmenším tak nějak dost dobře nejde.

K té Dukle. Tam alespoň netočí trenéry častěji než hráče. Takže s nimi to srovnání vážně dost kulhá.
 
 
 
Reakce na KohyCZ: Aha, a co konkrétně není připravené už...
Mno, ono spíš opět měnime trenérský tým a polovinu, ne-li víc sestavy (přičemž neříkám, že po letošním průšvihu to není nutné). To znamená, že šance na úspěch v nadcházející sezóně je relativně nízká. Trenéři budou muset zavést nějaký herní systém. Zjistit, kteří hráči do něj zapadnou, a kteří ne. V lepším případě zjistit, zda hráč, který dlouhodobou část hraje jen lehce nad průměr náhodou neroste v PO. A obráceně (s tím máme spoustu zkušeností).

Se zkušeností s naší “koncepčností”, ale příliš optimismem nehýřím. Dost bych se divil, pokud by Venca Prospal vydržel na střídačce alespoň celé dvě sezóny. Obávám se, že bude spíš dalším “spotřebním” trenérem v Motoru, který bude odejit v lepším případě během druhé sezóny. Rád se budu mýlit.
 
 
 
Reakce na alkac: No tak jestli je mlčenlivost stran smlu...
Žádná "konkurenční výhoda" v tomhle směru neexistuje. Ten argument úplně mimo mísu. To jako hráč sám neví, za kolik hraje? Nebo jak si mám tu "konkurenční" výhodu vysvětlit? Reálně pochybuji, že jednání s hráči probíhají, aniž by obě strany znaly za kolik příslušný hráč doposud hrál.
 
 
 
Takže 12,8 milionu od nadcházející sezóny. Jestli vidím správně, tak se jedná o peníze za propagaci města. Sleva na využívání BA, kanceláří, parkoviště atd., pokud bude, je nad rámec smlouvy (v roce 2016 to podle zprávy na idnes dělalo lehce přes 2,0 milionu). Takže to jsme na nějakých cca 15 milionech za rok, počítám-li správně.

Ad argument o zveřejňování platů. Ten těžko obstojí. Kluby nesmí jednat s hráči před 1. 5. a taky to nikdo nedodržuje. Netvrdím, že je správné porušovat stanovená pravidla. Ale ohánět se jimi, když se mi to hodí, a když ne tak je porušovat, to je metoda banánové republiky. A vypovídá hodně o stavu hokeje u nás.
 
 
 
Reakce na KohyCZ: Všechny smlouvy města jsou samozřejmě ...
Díky za odkaz. Kouknu na to. A omlouvám se.
 
 
 
Reakce na Paav: Někde v rozhovoru S. Bednařík říkal, že ...
A tady nastává problém s uvednou cifrou. Není vůbec snadné zjistit, čeho se uvedené peníze týkají. Jde o peníze jenom pro A tým Motoru? nebo je v tom i mládež? Jedná se peníze na jen za "propagaci" města? Nebo je do toho započtená i sleva na led, pronájem kanceláří, atd.? Takže jsme zpátky u nedostatku informací. Může to být celkem se vším všudy 11 mega ročně, ale taky to může být v reálu mnohem, mnohem víc.
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Václav Prospal už se naplno chopil otěží v Motoru. Jeho realizační tým je kompletní! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Nová posila Motoru se zapojí do přípravy o něco později. Ale na nový tým je Roman Přikryl hodně...

Naše intro pro play-off to dotáhlo až do finále o nejlepší hokejové video roku! Podpořte nás v anketě fanoušků...

Jeden z nejlepších bulařů v lize míří do Motoru z týmu našich posledních přemožitelů. Vítej u nás, Romane!...