MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 pamatovat
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Filtr: výpis příspěvků uživatele "Evoorg" |  vypnout filtr
 
1234567891011>
Další diskuse: 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
21.10.2021, 09:58
 
Teď jsem projížděl Elite a koukám, že Mára Čiliak si i ve slovenské Extralize zatím drží svůj loňský průměr 86% úspěšnosti zásahů a 4 inkasovaných gólů na zápas.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
17.10.2021, 21:56
 
No každopádně využít děkovačku po prvním vyhraném zápase s Mountfieldem, který byl zároveň vítěznou premiérou Jirky Novotného, k poměřování pindíků, chce pořádného fištróna a klobouk dolů před všemi aktéry. Ještě že jsme do ligy postoupili od stolu, protože jinak taky jsme se třeba mohli u té kašny podřezat za špatný timing při skandování...
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
17.10.2021, 20:28
 
Nejprve je třeba uznat soupeře. Na to, že je Mountfield historicky první hokejový klub, jehož majitel má místo mozku plně funkční dámské přirození, má jejich současné ubírání IMO hlavu a patu. O to víc mě těší, že ty dnešní 3 body jsou dle mého naprosto zasloužené. Opět jsme v průběhu zápasu dokázali naprosto do základu rozleptat herní styl soupeře a obrovskou pochvalu dnes zaslouží beci, kteří mají za sebou pracnou šichtu, protože Hradec se cíleně tlačí do předbrankových prostor a má na to centimetry a kila a když pominu zřejmě nekoncentrovanost v první minutě a situaci pěti proti šesti, u které se ten bek prostě nerozkrají, tak se s tím poprali skvěle. Stejně tak patří pochvala i útočníkům za jejich práci dozadu, protože ta past ve středním pásmu byla dnes snad ještě nedobytnější, než v minulých zápasech zápasech, za což IMO vděčíme především tomu, že rozprostření sil bylo mnohem vyváženější a tak zcela vymizely ty momentky ze třetích třetin, kdy top lajna hraje očividně se sebezapřením a s jazyky na vestě.

Nicméně mnohem víc než defenziva, u níž jsem si na určitou relativně vysoko postavenou laťku už zvykl, mě dnes potěšila. Pravidelně se tu bavíme o tom, že nám chybí plán B. Dnes IMO chyběl plán A (tj. nějaké konzistentní nebezpečí od top lajny), což se v zápasech s houževnatějšími soupeři už stává tak trochu pravidlem a možná by stálo za zvážení, zdali by v těchto typech zápasů neměli jít Guli s Pechem od sebe či alespoň se jim nemělo vyměnit křídlo za někoho dravějšího, naopak plán B nejenže existoval, nýbrž on nám v podstatě vyhrál zápas. Tím plánem bylo v podstatě "prospalovský" přecpání předbrankového prostoru a nastřelování, což možná není nic zas tak objevného a minimálně dva góly se jevily jako dost velké haluze, nicméně když jsi prostě neustále schopen stavět dva hráče mezi soupeřova gólmana a střelce, tak prostě jdeš tomu štěstí naproti.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
17.10.2021, 16:07
 
Původně jsem si dělal legraci, ale my jsme opravdu jedno spojení, které se zdálo, že by mohlo fungovat, okamžitě rozdělili, abychom k Abdulovi dali kluka, který to má jako bokovku a přišel na krátkodobou výpomoc. LOL
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
15.10.2021, 11:04
 
Reakce na KohyCZ: Tak kde koho nejvíc naučili, to se hod...
No, jestliže naši dřívější juniorští tahouni v současnosti rozvíjejí svůj talent v univerzitní lize, podpralesech či v krajáči, tak bych naopak řekl, že brzký úprk je dost možná tím nejlepším, co ti patnáctiletí odchovanci či neodchovanci můžou udělat ...
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
14.10.2021, 13:22
 
S ohledem na Modrákovu gerontofilii je pro nás Samson naprosto ideální partner. Ještě odtud přetáhnout tak dva, tři kluky a věřím, že proti Hradci se na led podívají všechny čtyři lajny ...
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
12.10.2021, 19:17
 
Je třeba na to nahlížet optimisticky. Kupříkladu optikou tenisu scházel dnes juniorce jeden vítězný úder k vítězství.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
12.10.2021, 12:58
 
Tak Kondor starší učinil hodně solidní kariérní skok. Z neúspěšného angažmá v druholigovém klubu rovnou na lávku aspiranta na titul.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
11.10.2021, 18:39
 
Reakce na Paav: Motor poslední dobou začíná citelně tráp...
Zatímco Chlubna odehrál celý zápas, Michnáčův ice time se zastavil na dvou minutách a pěti vteřinách. Václav Karabáček odehrál ještě o minutu méně a Motor tak hrál téměř celý zápas na tři útoky. „Někdy má trenér takové cítění a já jsem ho měl. Věřil jsem, že další hráči nám dají větší šanci vyhrát. Je to moje rozhodnutí, za které si nesu zodpovědnost,“ vysvětlil trenér Modrý.

Tak to je velká škoda, že má pan trenér tohle cítění jako naschvál v každém hracím dnu ...
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
10.10.2021, 20:41
 
Dneska něco pro opravdové hokejové gurmány, kteří dokáží plně docenit nádheru defenzivního hokeje Smajlík . V druhý bod jsem upřímně řečeno ani nedoufal, protože ty první dvě lajny jsme dnes uvařili ve vlastní šťávě, třetí lajna se nedokázala ani pořádně dostat do tempa a čtvrtá no comment. Na jednu stranu chápu, že zranění Beránka udělalo trenérům čáru přes rozpočet, na tu druhou si ale rozhodně nenamlouvám, že s ním v sestavě by se ta lajna dostala na led víc než svých obvyklých 5-6 střídání.

Budu asi pozitivnější než většina ostatních, protože jak tu někdo mluvil o tom, že v těch zápasech není vidět nic, na čem by se dalo stavět, tak já tam vidím hned několik bloků, které jsou poměrné pevné a pak několik dalších, které alespoň zhruba bloky připomínají:
a) defenzivní práce beků ve vlastním pásmu, stejně jako jejich rozehra se obrovsky zlepšila a to i u hráčů, kteří na začátku v řadě ohledů plavali, jako je např. Vráblík, Štencl a obzvlášť Bindulis (který je v posledních zápasech spolu se svým parťákem IMO našim nejlepším defenzivním bekem).
b) ve stejném duchu lze koneckonců zmínit defenzivní práci celého týmu. Útočníci spolehlivě dostupují protiútoky a jednoduše dostávají puk z pásma a když jde o bránění náskoku, tak je naše obrana středního pásma nesmírně účinná. I dnes si myslím, že neudělat technickou chybu, tak dost možná dovedeme zápas do nejtěsnějšího možného vítězství.
c) s oběma výše zmíněnými body souvisí bod třetí, kterým je očividný nárůst sebevědomí naší brankářské jedničky, na níž teď zbytek týmu poctivě pracuje a snaží se jí vypomáhat v jejích nedostatcích, zejména z hlediska čištění předbrankového prostoru, načež mu to Hrachovina vrací skvělými a spolehlivými výkony, kdy nás jednoznačně drží v zápasech i ve chvílích, kdy si ofenziva dává dovolenou.
d) I čtvrtej bod souvisí s defenzivou a konkrétně s oslabením, jež se od počátku sezóny výrazně zlepšilo a to bez ohledu na to, že jsme z něj dnes inkasovali vyrovnávací gól.
e) Do tohoto bodu zahrnu dvě věci zároveň, protože jde o něco, co se objevilo nově až v tomto zápase a je to tedy natolik nové, že se to zdráhám nazvat nějakým opěrným bodem. Nicméně je to zároveň něco, na čem bychom snad mohli začít stavět. První věc je nové složení Vožuchovo lajny , které se mi dnes dost pozdávalo a mělo na ledě především v první třetině několik zajímavých příležitostí. Na jednu stranu tam byla znát jistá nesehranost mezi Voženílkem a Abdulem, kdy se několikrát sjeli zbytečně na jedno místo, ale zároveň tam bylo pár dobrých kombinací a dobré černé práce celé lajny, viz výborné odblokování soupeřů od Voženílka s Valským, kteří tam sami vytvořili pro Abdula dobrou střeleckou pozici prakticky z ničeho. Druhou věcí bylo asi těch padesát vteřin druhé přesilovkové lajny, v nichž měla její hra konečně hlavu a patu a v nichž si hráči vytvořili skoro více příležitostí, než lajna první, jež strávila na ledě asi trojnásobek toho času.

No a nyní se mohu volně přesunout k druhému bloku, což jsou dle mého naopak body, jež naprosto strhávají dobrou práci trenérů a jsou tedy těmi zkázonosnými kameny na té naší slavné cestě:
a) management ice timu našich hráčů je doslova a do písmene šílený a to nehledě na herní obraz daného zápasu. Kdyby si náš soupeř v laboratoři vychoval mutanta, jehož jediným životním posláním by bylo eliminovat jakýkoli ofenzivní output naší první lajny a tento svůj objev veřejně oznámil, tak by se Modrý jen usmál a nasadil by Pecha a spol. na svých obvyklých 25 minut. Je to nekoncepční, nefunkční a neefektivní. S tímhle bodem zároveň souvisí i ice time našich přesilovkových lajn, kdy prostě nehledě na průběh přesilovky má první lajna tu svou minutu a dvacet, třicet sekund. Že se nám nepovedlo za minutu dostat do pásma a Pech očividně tahá nohy? To nevadí, hrr na ně. Jejda, opět se to nepovedlo a utavení hráči nejsou schopní se vracet, takže jsou z toho akorát maléry ve vlastní obranné třetině? Jémine, kde se asi stala chybička.
b) Tento bod navazuje na bod předchozí. Tak nějak žiju v dojmu, že trenéři si rozhodovali o své skladbě kádru a podepsali si hráče, které chtěli. Nuže pokud je tomu tak, tak prostě nechápu nevytěžování některých našich hráčů. Upřímně řečeno zacházení s Karabáčkem, ale i některými jinými se nedá nazvat jinak, než vražděním sebevědomí v přímém přenosu.
c) Třetí bod by se dal celkem jednoduše zahrnout pod pojem ofenziva. Ta je zatím pojata víceméně ve stylu "udělej si sám", což může relativně fungovat pro lajnu první, která má natolik vysoké hokejové IQ, že za ruku nepotřebuje vodit, nicméně kdekoli níž je absence nějaké pevnější struktury naprosto očividná a projevuje se zejména tím, že drtivá většina našich "roleplayerů" zažívá ofenzivně naprosto tragický start sezóny. Stejně tak jsem plně ztotožněnej s tím, že v případě bránění výsledků hrajeme zanďoura, ale v tom případě bychom měli být schopni mnohem více využívat vybojovaných puků k protiútokům.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
09.10.2021, 20:39
 
Reakce na zdcart: Tak jsem zvědavý, zda zítra nastoupí C...
Oba dva dnes nastoupili v pralese, což dle mého mnohé napovídá.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
09.10.2021, 18:08
 
Tak výpadek dvou centrů najednou je už větší průšvih. Vzhledem ke konzervativnosti trenérů očekávám zítra hru na tři lajny (Abdul-Voženílek-Valský, Holec - Hanzl - Beránek) a Soptíka na střídačce čistě z hecu.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
09.10.2021, 11:19
 
Reakce na radek66: Zlomebá ruka se bohužel nedá dát rych...
Já chápu ty tužby po posilách do útoku, ale zároveň si říkám, že by to vzhledem k přehledem ohlášenému schodku v rozpočtu mělo být spojený s nějakými odchody z kádru a tu si upřímně řečeno moc nedokážu. Logicky by se nabízel Karabáček, kterej prostě očividně nemá důvěru, ale toho nikam neudáme. O Hanzla se taky nikdo nepopere. Upřímně jediný, kdo by mi v téhle situaci dával smysl a kdo by zároveň mohl v trejdu přivést i nějaké zajímavější jméno, je Slováček, který by coby produktivní PMD mohl být žádaným zbožím a zároveň si myslím, že u Modrého s jeho požadavky na kontaktní hru mu pšenka asi nikdy nepokvete, protože už před zraněním se jeho role spíše snižovala.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
08.10.2021, 20:35
 
Třetí třetina opět extrémně kvalitní defenzivní výkon po vzoru Sparty, Komety nebo Olomouce. Suma sumárům relativně slušný. Dvě třetiny zápasu pod kontrolou, doplněné jednou prachmizernou třetinou, ve které jsme zmrvili hned první střídání a inkasovali gól, pak dostali jeden strašně pitomej gól, po kterém se nám rozklepali ruce a soupeř byl najednou tak nadrženej, že nám s tím svým rychlohokejem skoro nedal čuchnout. To ale mluvím především z hlediska hry dozadu. Směrem dopředu jsme si štrejchli opět výhradbě tehdy, když byl na ledě někdo z dvojice Gulaš-Pech, což naštěstí stačilo. Další plus je ten, že další bludný Holanďan dnes otevřel svůj brankový účet a jako relativní plus bych viděl i spojení Voženílek-Abdul, které tam odehrálo asi dvě nadějná střídání, což pravda není mnoho, ale je to zároveň o dost víc než u spojení Hanzl-Abdul, z něhož jsem měl opět nutkání umýt si oči kyselinou syrovodíkovou. Naopak značným záporem jsou ztráty v našich útočných řadách, mezi něž se počítají Toman po dost nešetrné sekeře od soupeře, Venkrbec, u něhož to možná byl následek prasáckého kolena od Varana a konečně Soptík, který bude nejspíš v nejbližší době nalezen v kabině se zapíchnutou hokejkou v zádech, přičemž jediné stopy k nalezení pachatele či pachatelů budou letenka do Kalifornie a česko-korejský slovník upuštěné na podlaze...
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
08.10.2021, 18:18
 
Hokejově v pohodě, ale z hlediska fyzického zdraví je to teda pro nás zatím hodně velkej zápas blbec. Voženílek při gólu nezaviněně vjede snad na vyrážečku, Abdul taky nezaviněně hodí hlavu do mantinelu a taky se vracel na střídačku otřesenej, hned v dalším střídání tam schytá Valský ránu do zápěstí a taky hned míří na střídačku. Snad to všichni kluci rozchoděj, protože ty šachy v sestavě v závěru očividně hráli soupeři do karet.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
08.10.2021, 11:18
 
Reakce na kursor: A já si pořád myslím, že od prakticky ...
Hele, já ten tvůj příspěvek vztáhnu s dovolením na sebe a odpovím ti tak, že si prostě nemyslím, že požadavek, aby 3 ze 4 lajn a druhá 2 pp lajna nebyli ofenzivně úplně k ničemu a víceméně na ozdobu, není přehnaným požadavkem. Ilustruji to ještě jinak a to na našem druhém nejlepším střelci Abdulovi. Když si ty jeho góly vybavím, tak tři branky dal tuším v rámci přesilovek s Gulašem a Pechem na ledě, čtvrtou dal v situaci, kdy s ním nastoupil Gulaš při hře 5 na 5 a vypracoval mu střeleckou pozici, pátou dal v situaci, kdy mu centr vyhrál buly v obranném pásmu a on přebruslil celé kluziště a skóroval a ten poslední gól byla ta jeho Jágrovina s Kladnem. V tom výčtu nápadně chybí jedna věc a to je nějaký přínos hráčů, se kterýma normálně nastupuje (pokud teda neberu to Hanzlem vyhrané buly v obranném pásmu). Úmyslně jsem zvolil Abdula, protože je to někdo, kdo alespoň nějak naplňuje svůj ofenzivní potenciál, ale zároveň IMHO krásně ilustruje to, jak nám vepředu chybí nějaká struktura a nějaký recept na dosažení gólu a nemluvím tu nutně o nějakých kombinacích do prázdné, ale o obyčejných prachsprostých nahozeních na teč, o dorážkách, přečísleních, o čemkoliv, co by naznačovalo nějakej zárodek, na kterém by se dalo soustavně pracovat. O ostatních útočnících ani nemluvím, protože to je Sahara. No a pak si přečtu pozápasové hodnocení hráčů a trenéra a vidím, že problémem byla "individuální zodpovědnost" a individuální chyby a tak, což jako ok, byly, nicméně zároveň bych prostě docenil, kdyby se nějak začalo řešit, že se nám v útočné třetině pravidelně potuluje devět (či spíše patnáct, když započtu všechny obránce) bludných Holanďanů ...
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
07.10.2021, 19:55
 
Reakce na Paav: Snad gól nastartuje celou naši lajnu, do...
Celkem dost mě děsí, že ta komunikace od trenérů a hráčů směrem ven se točí především kolem individuálních chyb. Jasně že to Abdul s Tomanem s Libercem zvorali, ale zrovna v hokeji při jeho rychlosti a dynamice je celkem normální, že i při sebelepším výkonu prostě někdo v jedné vteřině něco špatně vyhodnotí, špatně zpracuje puk nebo prostě nešťastně namaže. Pokud se ta chyba neopakuje u jednoho a toho samého hráče, případně pokud nejde furt u tutéž systémovou chybu u celého týmu, tak to nepovažuji za něco zas tak strašného.
Pro mě je mnohem horší fakt, že jsme za čtyřičet minut a bůhvíkolik z toho minut v PP Kváču téměř ani neohrozili, skórovali jsme z naprosté haluze a že po deseti zápasech jsou 3 ze 4 lajn ofenzivně úplně vykleštěné. A místo toho mám z těch rozhovorů pocit, že jsme vlastně odehráli fajn zápas, ale jen ty zatrolené osobní chyby všechno zhatily ...
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
06.10.2021, 14:32
 
Reakce na Paav: Hosté ztratili zápas podobně jako nedávn...
Gulaš-Pech-Ondráček v příštím zápase ice time 60 minut ...
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
05.10.2021, 19:47
 
Hokej na úrovni nadprůměrně atraktivního zápasu místního ochotnického sboru na rybníku Brčálníku a Abdul to svou geniální zadovkou v posledních dvaceti vteřinách třetiny pouze korunoval. Z naší strany v podstatě solidní defenzivní výkon, na kterém jsme ale nevybudovali absolutně nic směrem dopředu. Přesilovky hrozné, protiútoky téměř žádné. I přesto si ty body zasloužíme více my, což je ale asi jako říct, že psí zvratky jsou vábnější, než psí průjem, protože Liberec je absolutně šílenej.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
05.10.2021, 18:30
 
Můj zásadní poznatek z první třetiny je ten, že Percy očividně Zárubovi brousí starou ...
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Před 15 lety zemřel ve věku 56 let bývalý útočník Motoru Jiří Kolar. V A týmu hrál 9 sezon, celkem 337 zápasů, v nichž dal 95...

Před 35 lety zemřel legendární hráč našeho klubu Vítězslav Aibl. V ČB 22 sezon, z toho 11 jako kapitán. Cca 140 zápasů, min. 58...

23. narozeniny dnes slaví útočník Motoru Albert Michnáč. Tak všechno nejlepší! ??

Tenhle sestřih si určitě pustí každý fanda Motoru rád, že? :) ??youtu.be/uFXHm3k_bGo

×
×
Dnes v 17:45 | U17
HC Motor České Budějovice
HC Sparta Praha