MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 pamatovat
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Filtr: výpis příspěvků ze dne "2020-6-22" |  vypnout filtr
 
Další diskuse: 
 
 
Reakce na zbyna-ck: Ne, máš zatloukat a dělat jako že ni...
Vzhledem k tomu ze ty povinnosti, ktery mam plnit, vychazeji ze svetonazoru trenera / ucitele, tak to povazuju za uplne stejnou situaci. Ja tim jen chci rict, ze ta chyba muze byt i na druhy strane a je podle me blahovy ocekavat, ze ti kazdy dite prijde na trenink a odevzda tam 100% samo od sebe, aniz bys ho nejak namotivoval.
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
22.06.2020, 16:03
 
Reakce na adas68: Jen poznámka k tomu přiznávání k teči ...
Ne, máš zatloukat a dělat jako že nic, protože to je ta správná fair play Smajlík

2mrskman - chápu, co tim myslíš, ale to je jiná situace. Jedná věc je pochybovat o svetonazoru učitele a druha kaslat na povinnosti, ktery mám splnit.

A u trenéra je to úlet, když trenér řekne, že se má cvičení dělat ve sprintu, není tu hráč od toho, aby začal řešit, jestli ho trenér dostatečně přesvědčil. Trenér to řekl a hotovo. O tom, jestli to bylo nutný, si můžou pokecat v kabině. To je zase typicky okecavani lenosti a neschopnosti.

 
 
 
Reakce na zbyna-ck: Prostě to má v sobě (výchovou, povah...
Jen poznámka k tomu přiznávání k teči apod. Ono to není tak jednoduché, jak píšeš. V reálu je naprosto běžné, že soupeř to předtím několikrát neudělal, hráči tam navíc sami padají ve vápně, často je podchycen i sudí. Mám se tedy v takové situaci přiznat a znevýhodnit vlastní tým?
 
 
 
Reakce na zbyna-ck: Prostě to má v sobě (výchovou, povah...
Ja si myslim, ze to neni tak jednoznacny. Ucitel / trener by podle me mel umet to dite zaujmout a presvedcit, aby delalo, co se po nem chce.

Deti nemaji respekt k autoritam, jako to byvalo driv. Na jednu stranu je to v necem spatny, ale mne se to na druhou stranu libi, protoze to neni jen o sportu. Vezmu aktualni situaci. Ja nechci, aby moje deti slepe verily, ze co rika Prymula / Babis / Superstar, je spravne. Chci, aby o tom pochybovaly a aby samy dosly k tomu, jestli je to pro ne dobre nebo neni. Je pak na ty autorite, jestli ma schopnosti je presvedcit.
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
22.06.2020, 14:44
 
Reakce na Paav: A čím teda bylo, že ten jedinej (ten, kt...
Prostě to má v sobě (výchovou, povahou...), dělá, co se mu řekne (na tréninku) a nešpekuluje. Proto je nejlepší. Správnej sportovec nepotřebuje k tomu, aby cvičení udělal naplno, dohled trenéra a peskování. Udělá to cvičení naplno, prostě proto, že se má dělat naplno.

Vlastně jde přeneseně o Kantův morální imperativ v praxi - špatná věc se nemá dělat prostě proto, že je špatná. Ne proto, že by mě někdo mohl chytit a potrestat. Jenže tady to prostě nefrčí, Klaus jako prezident ve funkci vykládal do médií takový amorální nechutnosti, jako že dálkař se nemá přiznat k přešlapu, volejbalista k saku, fotbalista k teči, protože ho má chytit rozhodčí, přiznání je slabost. Vypadá to jako banalita, ale v přenesený formě jde o nechutný poselství ve stylu "krást je v pořádku, když na to nikdo nepřijde".

No a když tohle (jako společnost) systematicky prostřednictvím vzorů hustíme do dětí, tak je jasný, že to přijmou. Lidi opisujou odborný práce a ještě se tím chlubí, Marek Benda si udělá doktorát tak, že okopíruje znění směrnice, dá tomu velikost písma 22 a pošle do tisku... Co čekáme od dvanáctiletých, patnáctiletých apod. dětí? Že nebudou tyhle vzory přebírat a zvolí si těžší cestu poctivosti? Smajlík
 
 
 
Reakce na Zbyna-CK: Tyhle poznatky, že se venku víc trén...
odkaz Smajlík
 
 
 
Reakce na Zbyna-CK: Tyhle poznatky, že se venku víc trén...
A čím teda bylo, že ten jedinej (ten, kterej z nich byl na první pohled nejlepší), udělal to co po něm trenér chtěl?
Poslouchal dobře, co po něm trenér chce?
Chtěl to sám?
Nebo trenér nebyl důsledný v tom co chtěl?

 
 
Zbyna-CKZbyna-CK | Dum spiro, spero
Reagovat
22.06.2020, 14:19
 
Reakce na Tveety: kursor: No ale tím spíš ví, že při ned...
Tyhle poznatky, že se venku víc trénuje, děcka jsou tam disciplinovanější a pracovitější, čteme už přes 10 let. Je to furt dokola a upřímně - už mě to přestává bavit číst.

Jenže když si děcka nepřinesou na trénink pracovitost ze školy, může se trenér přetrhnout. A když si děcka nepřinesou do školy pracovitost z domova, může se učitel přetrhnout. Vzniká tak řetěz, u kterýho se neustále snažíme řešit poslední články. No a pochopitelně - děláme strašný chyby třeba i právě ve školách. Jakej vliv na pracovitost má asi vědomí toho, že stačí zvládnout primitivní státní maturitu? Jako kdybych atletovi řekl, že stačí k nominaci na OH, když zaběhne stovku pod 14 a myslel si, že ho to bude motivovat k tomu, aby dřel jak kůň a dostal se pod 11. Jak motivující je to, že pololetní vysvědčení je totálně pro forma papír, na kterým může být trojka z chování, samý pětky a stejně děcko postoupí, když má v červnu vysvědčení v cajku (a to nechtějte vědět, jakou ptákovinu nám přikázalo MŠMT v tomhle pololetí...). Když dostane Pepíček pětku na vysvědčení, musí se sejít učitelé a začít řešit, co udělají jinak, aby Pepíček už pětku neměl. Říká se tomu "prevence školního neúspěchu". Fígl je v tom, že po Pepíčkovi se nic nechce - nemá žádný povinnosti, on se zavázat k tomu, že něco změní, vůbec nemusí. On se může dál flákat, kašlat na školu a učitelé musí vymyslet, jak to udělat, aby chudinka maličkej už nebyl tak neúspěšnej... No a teď si stačí uvědomit, že tohle vedení k flákárně, absence ctižádosti, důslednosti a tlaku je všudypřítomný. Vážně čekáme, že pak děcko přijde v pět večer na trénink a bude za ním hořet led? Smajlík

Zrovna včera jsem viděl kousek tréninku děcek - 14 let jim bylo? Nevím,... A trenér říká - nahraješ a sprintem dojedeš cvičení na modrou, tam brzda. Bylo tam cca 20 kluků. Kolik z nich myslíte, že dojelo cvičení sprintem? Ano, správně, jeden jedinej. Ten, kterej z nich byl na první pohled nejlepší. Ostatní lážoplážo dojeli na modrou a ještě si u toho povídali.

Sorry za dlouhej píspěvek.
 
 
TveetyTveety | MOTOR
Reagovat
22.06.2020, 12:42
 
kursor: No ale tím spíš ví, že při nedostatku tréninku jde výkon o xy procent dolů.. :-)

Takže pro trnérskou kariéru vlastně dobrá zkušenost !
 
 
kursorkursor | České Budějovice
Reagovat
22.06.2020, 11:55
 
Reakce na Paav: „Myslím ale, že hlavní problém je, že má...
Škoda, že takto tvrdý nebyl Michal Mikeska i k sobě, když ještě hrával.... Když působil u nás, nevybavím si snad jediné střídání, které by nevypustil.
 
 
 
„Myslím ale, že hlavní problém je, že málo trénujeme. Co jsem viděl na stážích, měl jsem možnost být v Rusku a ve Finsku, tak všichni mají mnohem více pohybu než my. Ať jsou to tréninky na suchu, bruslení na ledě nebo i dovednosti, ve kterých zaostáváme. Je to tréninkovou praxí, kterou máme výrazně menší než jinde v Evropě,“ říká velmi tvrdě Mikeska.
odkaz
 
 
Jirka50FJirka50F | České Budějovice
Reagovat
22.06.2020, 11:26
 
Reakce na zdcart: Tak dnešním dnem na fotbalové stadiony...
To ano. Ale sedět ob jednoho a vždy jedna celá řada volná.
 
 
22.06.2020, 11:15
 
Reakce na jirka50f: Myslíte si, že bude mít vláda koule ...
Tak dnešním dnem na fotbalové stadiony 5 tisíc lidí.Tak snad do září to bude vše v normálu.Alespoň tomu věřím.
 
 
jirka50fjirka50f | České Budějovice
Reagovat
22.06.2020, 11:02
 
Myslíte si, že bude mít vláda koule na to, aby v září pustila v nejméně ohrožených místech, jako jsou Budějce, lidi v plný palbě na stadion? A naopak v těch ohrožených v Praze, Ostravě, Olmíku apod. omezila přístup?
A co ten pohár v srpnu ? Máme tu 2 lidi v karanténě, tak to by mělo jít ne?
 
 
HukothHukoth | Nejhorší fanoušek Motoru
Reagovat
22.06.2020, 09:55
 
Teď tady na těch internetech čtu, že ode dneška se nemusej dodržovat dvoumetrový odstupy. To je príma, takže se můžeme vrátit k v Čechách obvyklejm pětimetrovejm.
 
 
alkacalkac | Budějce
Reagovat
22.06.2020, 09:07
 
Reakce na zbyna-ck: No nevím, předseda je právník a s pr...
Zrovna jeho případ jasně dokazuje, že přísloví "z pytláka je nejlepší hajnej" platí i naopak...
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Během kariéry zažil téměř vše - tituly, světové medaile, olympijské hry, postupy i složité přesuny. Bránil Crosbyho, Ovečkina...

Před 15 lety zemřel ve věku 75 let bývalý českobudějovický útočník Josef Houdek. V A týmu odehrál 7 sezon, cca 130 zápasů, v...

V letech 1982-85 nosil kapitánské céčko budějovický odchovanec a obránce JAROSLAV KOČER. Třeba Václav Prospal ho označil za svého...

Ani letos vás neochudíme o možnost rozhodnout, komu z motoráků se sezona nejvíce povedla! Pro koho budete...