Diskusní fórum
Kaul | Ústí nad Labem
Reagovat
Ale pokud máme puk pod kontrolou na svých hokejkách a přijdeme o něj zbytečnou střelou z úhlu, popř. špatnou přihrávkou, a soupeř tak jde do přečíslení, pak je to problém...
Samozřejmě je potřeba mít na tuhle situaci vhodné typy hráčů. A nejsem si jistý, že jich máme dost(i se současnými marody).
Pak je to taky bez dabat věc tréninků a herní praxe.
Pokud jde o přesilovky, tam je to jedno z druhým. Střela od obránců není, jelikož se prakticky nedostanou k možnosti vystřelit bez blokujícího hráče krok/dva před sebou. To plyne z pomalé a dlouho dopředu signalizované přihrávky od útočníka na úrovni kruhů. Ta navíc často letí jak horký brambor. Následně pak letí na branku minimum střel. Z minima střel je ještě menší množství dorážek a ještě menší množství gólů. Jako nechtěný efekt se pak naše pětky snaží hrát kombinaci do brány, místo jednoduššího a efektivnějšího nastřelování puků.
Je to krásně vidět v porovnání s první polovinou sezóny, kdy jsme dokázali sehrát přesilovku většinou na střelu od obránce, která pravidelně prošla až k bráně. Tam často prošla přímo nebo tečí do brány, a pokud ne vytvářela šance na dorážku pro Heřmana a hlavně Čermáka, kteří se před bránou pohybují velmi efektivně.
Pokud jde o obsah fora, tak se trochu bavím tím, jak včera a předevčírem se tu řešilo přes koho postoupíme z baráže do ELH a dnes je tu apokalypsa. Berme to tak, že včera jsme dostali menší ťafku v tom smyslu, že naše postavení v tabulce ještě zdaleka není definitivní. A vymýšlet komu se vyhneme z prvního místa je zatím velmi, velmi předčasné.
Kurva, to byla ale hrůza!
Přesto skepsi mnoha zdejších přispěvovatelů nesdílím. Podobně posranému zápasu se v sezóně nevyhne žádný tým, Kladno dostalo minulý týden doma bůra. My z toho uplácali aspoň bod. Tenhle tým má na to, aby i v téhle velmi oslabené sestavě hrál mnohem lepší hokej a co teprve až se vrátí marodi.
Nechci ten včerejšek omlouvat, byla to fakt bída. Nejen na ledě, ale i v hledišti, atmosféra jak na funusu. Většinu týmů jsme tu v této sezóně ubruslili, včera to tak nebylo, chyběl nám pohyb, nabízení se útočníků na přihrávky. Možná i z toho pramenily chyby beků a to i těch, kteřá jinak patří k nejlepším, jako je Mitch, nebo Čenda. Ten námaz od Segeho byl taky strašidelnej. Slamák ty přihrávky tolik nekazil (tedy krom přesilovek), ale zase mi přijde, že mu to nebruslí.
Vepředu to bylo taky jalový. Svůj standard si odehrál Nouzík, vidět byl znovu Fronk, pohybem se mi líbili Kytka se Škodovkou, s přimhouřením očí i Marek s Vlčekm. Pišta mi přijde, že hraje líp bez puku, první 2 zápasy se mi líbil, pak už tolik ne, čekám od něj o dost víc. O přesilovkách se nemá smysl vyjadřovat. Chápu, že jsou ovlivněny absencemi, ale to neznamená, že hráči, kteří je hrají budou staticky stát na místě. Čekal bych, že je v téhle sestavě maximálně zjednodušíme a budeme to nahazovat na branku a cpát se do brankoviště.
Pana Stavjaňu beru jako jednoho z nejlepších trenérů Motoru za dlouhou dobu. Včera jsem ale nepochopil záměr s nasazením do OT Škodovky s Pištou.
Ale sorry, důvod k nějaké hysterii nevidím. Dá se čekat, že tým bude ještě posílen a hlavně, že se uzdraví klíčoví útočníci, nebo alespoň většina z nich.
Tohle je Motor! V dobrým i špatným.
odkaz
Škodovka - Ano hraje v první lajně a s ohledem na jeho výkony zaslouženě. Bohužel hrát v první lajně neznamená "jen" dobře bruslit, bojovat a bránit, ale taky tvořit. A to prostě neumí. Ta lajna takhle složená samozřejmě tvoří špatně, protože tam není žádnej tvořivej hráč - v plný sestavě by to byla krásná 3. obranná lajna, kterou by třeba Tonda mohl nasazovat na bránění elitních lajn. Navíc Vláďovi očividně sedí tahle role pracanta, kterej občas rozhodne zápas.
Co z toho plyne? Samozřejmě, když mu dáš nějakýho tvořivýho hráče jako Nouzík (moc jinejch jich teď v sestavě nemáme), tak lajna jako celek bude dopředu silnější, ale nikoliv protože Škodovka - ten si bude hrát stále svoje (což je imho dobře).
Pišta - nepřijde mi ,že by nebojoval, například v oslabeních odvádí skvělou práci. Nevím jak ty, ale já si ho tady pamatuju ještě z dob extraligy a ten projev je v podstatě srovnatelnej, možná s tím rozdílem, že je míň dynamickej, ale zase víc účelnej (což je imho plus).
Souhlasím, že při tý přesilovkový mizérii mohla jednu šanci na přesilovce dostat 3. lajna, byť pochybuju, že by to bylo lepší.
Z hlediska obránců skutečně nejhorší zápas sezony, těch chyb tam bylo až moc.
ad Kváča - Já to chápu. Prostě chytá nejlíp. Je to naprosto stejná logika jako používáš na Hřebejka ("po návratu marodů se nevejde do sestavy"). Takže na jeho úkor bude hrát mladej Šulek? Proč to je u hráčů správně a u golmanů ne?
ad Žovi - Pokud chceme postoupit do ELH, je pro playoff a baráž 9 kvalitních beků minimum. Taková je realita. To, že se ohrává v útoku osobně kvituju, může se to v budoucnu hodit.
Tam jsem pesimista především kvůli tomu že je to opakovaně stejný zranění. A to se může vrátit třeba hned v prvním střídání. Nebo to vydrží do května, co my víme, ale nějaká velká jistota to není.
Ale jinak souhlasím - to poslední, co tým potřebuje, je tlak z hlediště.
Mrzí mi, že neklapli plakáty na MOTORFEST.
Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.
Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.
- Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
- Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.




















