MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.07.2021, Pavel Mádl

Začala klasická příprava na ledě, už i s Hrachovinou. Na try-outu je Bučko

Českobudějovický Motor v pondělí 19. července vyjel téměř v kompletní sestavě na led, čímž započal pravidelné tréninky na ledě. Do tréninkového procesu se zapojili už i francouzský útočník Gabin Ville a nový brankář v barvách Jihočechů Dominik Hrachovina. Na led vyjel i jednadvacetiletý slovenský obránce se zkušenostmi z posledního světového šampionátu Martin Bučko, jenž je v kádru Motoru prozatím na zkoušku.

Hokejistům Motoru v pondělí 19. července začala klasická příprava na ledě. Tým trénoval téměř v kompletní sestavě. V první části tréninku hráči nacvičovali různé signály a herní situace a v té druhé proti sobě sehráli zápas - bílí proti modrým. První týden přípravy na ledě, který bude sloužit k zapracování, je specifický tím, že tréninky vedou a řídí kapitáni Milan Gulaš, Lukáš Pech a Jan Piskáček. "Potřebujeme, aby lídři byli lídry," řekl k tomuto kroku již dříve Jaroslav Modrý. Po dvou a půl týdnech přípravy na ledě čeká na Motor první přípravné utkání, 5. srpna se představí v Plzni.

Asistent trenéra Patrik Martinec zhodnotil dosavadní přípravu českobudějovických hráčů: "S přípravou jsme spokojení. Důležité bylo, že se nikdo nezranil. To, co jsme si naplánovali, jsme udělali, a hráči jsou zdraví, což je důležité." S týmem už také trénuje francouzský útočník Gabin Ville a do týmu by se měl rovněž zapojit americký obránce Conor Allen. "Conor dneska přiletí, takže se do tréninku zapojí od úterý," zmínil Martinec. Co se týče fyzických testů, hráči už je úspěšně absolvovali. "Fyzické testy hráči udělali už dříve, když jsme trénovali. Bylo to první týden v červenci. Ti kluci, kteří trénovali individuálně, je dělali tento týden," doplňuje asistent trenéra.

Poprvé s týmem trénovala i nová brankářská posila Dominik Hrachovina. Brankář s mnoha zkušenostmi z finské ligy zhodnotil první trénink. "Dostali jsme hodně gólů při hře 5 na 5, což není úplně dobré, ale je to pouze první trénink. Aspoň jsme zvítězili na nájezdy," usmíval se brankář Motoru. Do Čech se vrátil v předminulém týdnu. Individuální přípravu zahájil ve Finsku, po příletu ještě trénoval v Brně. Dovolenou si ovšem nedopřál. "Nebyl důvod si vzít dovolenou. Ta sezona byla taková všelijaká, já jsem moc nechytal, takže na dovolenou nebyl čas. Musel jsem se připravit na novou sezonu," říká Hrachovina. Město si ještě prohlédnout nestačil. "Přijel jsem včera přes den, pak jsme jeli hrát fotbal a večer jsem jen vybaloval věci, takže jsem toho moc neviděl. Dnes ráno jsem se ale byl podívat na náměstí," popisuje svůj příjezd na jih Čech.

Se startem přípravy na ledě začala i zkouška slovenského jednadvacetiletého obránce Martina Bučka. Účastník posledního mistrovství světa, který v minulé sezóně odehrál 31 zápasů za Pardubice, absolvuje v Budějovicích měsíční try-out, po kterém bude rozhodnuto o tom, zda Bučkovi bude nabídnuta smlouva.

Sociální sítě

Motor nerozehrál utkání s Kladnem špatně, před polovinou zápasu dokonce vedl. Ještě ve druhé třetině ale zápas ztratil a i přes...

Dnes nastoupíme v této sestavě ??

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…V neděli Motor vyráží do Chomutova, kde se utká s Rytíři. Spraví si hokejisté Českých Budějovic chuť po...

Angažmá Alberta Michnáče v Motoru je minulostí. Po rozvázání smlouvy v Českých Budějovicích by jeho další kroky měly směřovat na...