Banes Motor České Budějovice
13.06.2024, Lukáš Mareš

Tým SŽA si zpestřil letní přípravu návštěvou Arpidy

​Mladí motoráci z kategorie U14 zavítali ve středu 12. 6. po téměř roce a půl opět do Centra ARPIDA. Doprovod tentokrát tvořili hlavní trenér Filip Turek, asistent Ladislav Kolda a mentální kouč klubu Lukáš Mareš.

Předchozí návštěva se nesla v duchu vánočních tradic a pečení vánočky. Letošní program pro naše borce znamenal zajímavou sportovní výzvu. S klienty Centra poměřili své síly ve sportu zvaném iBoccia. Po loňské kategorii U15 jsou tak druhým motoráckým týmem, který si tuto hru vyzkoušel na vlastní kůži.

Připomeňme, že iBoccia (integrovaná boccia) je sport podobný francouzské petanque. Hraje se ovšem vsedě a svou povahou umožnuje účast lidem napříč různými znevýhodněními. Na paralympijských hrát se boccia poprvé objevila roku 1984 (New York, USA). Kořeny této hry ovšem sahají do dávné minulosti, konkrétně do starověkého Řecka a Egypta.

Většina našich kluků neměla s iBocciou zkušenost, proto bylo na úvod zapotřebí představit pravidla. Tohoto úkolu se zhostila zkušená rozhodčí Petra Coufalová, která nám samotnou hru podrobně představila a ujala se řízení turnaje. V něm se utkaly čtyři čtyřčlenné týmy Motoru se dvěma týmy klientů z Centra ARPIDA. Soutěž probíhala v pohodové a přátelské atmosféře. Po skončení hry si tým opekl se svými soupeři buřty a vyslechl si přitom vyhlášení výsledků turnaje, který ovládli motoráci se symbolickým názvem „Dřeváci“.

Návštěva Centra ARPIDA byla součástí sociálního programu Motoru, v jehož rámci se snažíme otevírat našim hráčům nové obzory toho, co znamená být sportovec. Často přitom vystupujeme z hokejové bubliny zimního stadionu, abychom lépe poznali město České Budějovice a byli mu nápomocni, ale také abychom si mohli uvědomit něco důležitého o nás samotných. Hrát hokej není samozřejmost a považujeme za důležité, aby tuto skutečnost naši hráči sami mohli prožít. Děkujeme ARPIDĚ, a speciálně panu Jaromíru Novákovi, za další milé přijetí.

Sociální sítě

Ondřej Kovařčík, velká útočná předsezónní posila Motoru, už po operaci pilně trénuje. ''Volna jsem si užil až až, takže teď si...

V loňském retro zápase jsme vzpomněli na tým, který vyhrál v roce 1988 základní část nejvyšší soutěže. Tehdy nemohl jeden z jeho...

Jako další vyplnil náš dotazník Daniel Bukač. Jste také fanouškem seriálu Gangy z Birminghamu? ;)

50. narozeniny dnes slaví bývalý českobudějovický brankář Andrej Mezin. V A týmu chytal v sezoně 2003-04 19 zápasů, celkem...