Banes Motor České Budějovice
22.02.2024, Josef Hnidzik

Těžko se takové manko dohání, smutní Dominik Simon

Poprvé od střetnutí v Hradci Králové se v sestavě trenéra Ladislava Čiháka objevil devětadvacetiletý útočník Dominik Simon. Ani on však nedokázal týmu pomoci odvrátit třetí domácí porážku v řadě.

Dominiku, do utkání jste nastoupil po třech týdnech, jak jste se cítil?

Cítil jsem se fyzicky dobře, mentálně také docela dobře připravený. I když to byla nějaká chvilka bez zápasu, tak docela fajn.

Podlehli jsme Litvínovu 4:7. Jaký to byl z vašeho pohledu zápas?

Těžký, špatně jsme začali a neměli jsme takový drajv, což nás stálo góly. Bylo to o bojovnosti, oni jí měli větší, takže se to k nim přiklonilo.

Verva má ve svém kádru několik zajímavých jmen. Petr Koblasa, donedávna nejlepší střelec ligy, bratři Kašové. Připravovali jste se na ně nějak speciálně?

Věděli jsme o nich, chtěli jsme hrát tvrdě, ale to víceméně proti celému týmu. Spíše jsme se soustředili na sebe.

Stejně jako s Brnem, i dnes jsme v důležitém zápase gólově ztráceli, ani jednou jsme nevedli. Jak je pro tým složité hrát takové zápasy?

Dohánět určitě není nic příjemného, ale na druhou stranu jsme v těch situacích byli, není to nic nového. Bohužel nám tam naší vinou napadalo moc gólů, těžko se takové manko dohání.

Prohrávali jsme 0:6, přesto ještě ze zápasu bylo pořádné drama. Kde a v čem nastala změna?

Šli jsme do toho po hlavě, s větším důrazem a myslím si, že se nám to trochu vrátilo. Snažili jsme se ze zápasu odejít důstojně.

V neděli cestujete do Karlových Varů. Jaký je to soupeř? Co od něj očekáváte?

Určitě silný, od začátku sezóny hrají dobře. Hrají dobrý útočný hokej, takže se na ně připravíme. Stejně jako na všechny.

Sociální sítě

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....