Banes Motor České Budějovice
17.09.2023, Pavel Mádl

Ta atmosféra, to bylo něco parádního, liboval si po výhře Milan Doudera

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Motor potřeboval nastartovat po nevydařeném utkání na Spartě. Šanci na nápravu měl v neděli v prvním domácím klání proti Olomouci. Utkání po výsledku 3:1 zvládl a má první body v ročníku 2023/2024. Úvodní výhru ohodnotil obránce Milan Doudera, jenž si připsal dvě trestné minuty.

Milane, byla premiéra v této sezoně před domácími diváky ubojovaná?
Byla. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Před zápasem jsme si řekli, že to chceme urvat za každou cenu, protože jsme chtěli chytnout začátek sezony. Chtěli jsme mít po víkendu aspoň jedno vítězství a odčinit Spartu. Byla parádní divácká kulisa. Děkujeme fanouškům, jak nás podpořili, a doufám, že jsme se jim odvděčili.

Co jste si řekli po utkání se Spartou? Bylo první v sezoně, Sparta byla mnohem více na koni než vy.
Řekli jsme si, že jsme to nebyli my. Byli jsme takoví ustrašení a nehráli jsme to, co jsme chtěli. Věděli jsme, že přijde plný dům a že potřebujeme vyhrát, abychom chytli start sezony. Budeme pracovat dál.

Olomouc výborně napadala. Chvílemi tam byly z vaší strany menší zmatky.
Občas nás tam zamkli, ale to stejné platilo i na druhé straně. Olomouc byla velice nepříjemná. Byl to těžký zápas a jsme rádi, že jsme ho zvládli.

Pan Čihák na tiskové konferenci řekl, že ty zmatky můžou pramenit kvůli začátku sezony a mnoha myšlenkám.
Ano. Jak jsem řekl, dneska jsme moc chtěli vyhrát. Ty chyby pramenily z toho, že jsme hodně chtěli. Když už jsme chybovali, Hrášek nás skvěle podržel. Měl mnoho famózních zákroků a za to mu patří velký dík.

Hanáci jsou hodně bruslivý tým, v pátek porazili Kladno 1:0 a vítězství vyválčili. Jak je těžké jim stačit?
V dnešní době lehcí soupeři nejsou. Každý tým umí bruslit a rozhodují detaily, kdo to chce víc a my jsme si za tím dnes šli od začátku.

Stejně jako se Spartou jste inkasovali při vlastní přesilovce. Vy jste u toho byl. Jak se to celé seběhlo?
Někdo to tam vyhazoval po mantinelu, já jsem to chtěl chytnout bruslí, od které se puk odrazil k protihráčovi, který mu to dal z jedničky a byl z toho brejk. Musíme si na to dávat pozor.

První domácí zápas, diváci vás hnali dopředu. Je to vlastně i jeden z hlavních důvodů, proč jste si vybral Budějovice, že?
Ta atmosféra, to bylo něco parádního. Moc jsem se těšil na závěrečnou děkovačku, co se bude dít, a diváci nezklamali. Bylo to fakt super. Doufám, že budeme vyhrávat co nejvíce, abychom si to s nimi mohli takto užívat.

Sociální sítě

Ve čtvrtek proběhl další ročník golfového Motor Cupu ??.

60. narozeniny dnes slaví bývalý trenér Motoru Petr Rosol. Českobudějovický A tým trénoval ve 3 sezonách (2013-16), odkoučoval...

Rodák z Toronta se pro klubový web rozpovídal o tom, na co se v Česku těší, jak se zrodilo jeho angažmá na jihu Čech a vysvětlil...

Motoráci dnes trénovali v krásném prostředí Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou??! Areál nabízí sportovní využití...