MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
22.08.2014, Lukáš Dvořák

Syn má po výkonu otce strach o místo. Ten už ale návrat neplánuje

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Nebylo sporu o tom, kdo bude po zápase mezi novináři nejžádanějším hráčem Motoru. Byl jím samozřejmě Luboš Rob. Ale ne ten mladší, naopak jeho otec, který před téměř dvoutisícovou kulisou zakončil svou profesionální kariéru. A stylově! Po návratu z trestné lavice se ve druhé třetině ihned zapojil do hry a přesnou střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři Rebelu šanci. Ve společném dvojrozhovoru se synem hodnotil dlouho po střetnutí nejenom poslední zápas v dresu klubu svého srdce.

Luboši, nerozmyslíte si ten konec? Nemyslíte si, že by mohlo přijít v sezóně od Motoru nějaké laso?
Luboš Rob st.: To je dobrá otázka, ale jedním zápasem, který byl podařený, který já jsem si užil ... Tak tím je to umocněné, že to byl pro mě zážitek. Kariéra prostě skončila a tenhle zápas mi to vynahradil. Nebo ne vynahradil, ale završil to, co jsem za celý život v Budějovicích odehrál, takže nic takového určitě neplánuji.

Takže se, Luboši, o místo v kádru nebojíte?
Luboš Rob ml.: No, možná jo! (směje se) Ne tak samozřejmě, táta už má nějaký věk, nikam se necpe a doufám, že mi to tady nezabere. (usmívá se)

Ta vaše branka byla výstavní. Spoluhráči vám pak puk schovali. Kam s ním?
Luboš Rob st.: Nevím, co si tam teď napíšu. Poslední gól jedině, protože číslo tam psát nebudu. Poslední gól v posledním zápase a datum. Ten bude v nějaké vitríně, kterou si budu muset tímhle zápasem vytvořit.

Jak jste s výkonem proti Havlíčkovu Brodu spokojeni? Výsledek 5:0, soupeř si prakticky nevytvořil žádnou šanci...
Luboš Rob ml.: Tak já jsem odehrál pouze jednu třetinu, takže jsem si snažil každé střídání co nejvíce užít. Sice jich moc nebylo, ale Havlíčkův Brod nehrál moc dobře, my jsme je vlastně k ničemu nepustili a celý zápas jsme si je hlídali.

Luboš Rob st.: Já musím říct, že jsem spíše čekal, co to udělá s mým tělem, protože jsem hrál první zápas. Ale kluci mi v tom samozřejmě pomohli, dodržoval se určitý systém, který fungoval a v Havlíčkově Brodě pravděpodobně také zkoušejí plno hráčů. Tím pádem si myslím, že zápas ze strany kluků, nebo nás, byl dobrý. Oni se ale také sami neporazí, ať je to Havlíčkův Brod nebo kdokoliv jiný. Takže jsme byli lepší a tím bych to tak nějak shrnul.

Jak moc velký je rozdíl mezi krajskou soutěží a první ligou?
Luboš Rob st.: Jihočeská krajská hokejová liga se hodně zlepšila, nicméně tady v první národní lize je rozdíl ten, že jsou tu lepší hráči. Mně jako hokejistovi, který to hrál dlouho, se dobře přizpůsobuje. Tam je to všechno v té pětce, v tom systému. Víceméně je to závislé na tom, jak to odehraji já. Tady je přeci jenom kvalita taková, jaká je, dobrá. Hraje tu pět dobrých hráčů a v tomhle je to pro mě jednodušší a lepší soutěž.

Během zápasu probíhá mezi hráči komunikace. Říkali jste si mezi sebou něco?
Luboš Rob st.: Určitě. My jsme si říkali skoro každé střídání.

Luboš Rob ml.: Ale... (směje se)

Luboš Rob st.: (směje se) My jsme si říkali, že já jsem si měl najet, on si měl najet. Nic významného. Já jsem jenom nechtěl, aby mě kluci posílali někam do rohů se srážet.

Luboš Rob ml.: (hlasitě se směje)

Takže žádná pikantnost z rozhovoru v utkání?
Luboš Rob st.: Těžko říct, já si myslím, že ne. (usmívá se)

Luboš Rob ml.: Jednou. Hned to první střídání mohl jet pro puk, on na mě trošku kouknul, tak si říkám: Tak asi nic. (směje se)

Luboš Rob st.: Tak to už stejně nic říkat nebudu! (směje se)

Vzpomenete si na svůj nejlepší zápas v dresu Motoru?
Luboš Rob st.: Ani ne. Nevím, to bylo tolik zápasů, nechci říct dobrých, ale tolik zápasů za Budějovice, že si spíše pamatuji ty sezóny, které byly fakt dobré. Těžko říct. Někdy třeba v zápase dá člověk čtyři nebo tři góly a není pocitově nejlepší. Já spíše beru ta období. A určitě to nejlepší bylo po prvním postupu, rok 1992, až do roku 1997 nebo 1998, kdy jsme bojovali o medaile. Potom samozřejmě postupová sezóna 2004/2005, na to se také nedá zapomenout.

Od nové sezóny se zvětšilo útočné pásmo a vy to budete mít i v krajské lize, kde, jak jsem zaslechl, budete pokračovat...
Luboš Rob st.: Budeme to mít. Já tedy letos absolvuji určitě méně zápasů, i tam to bude moje poslední sezóna. Musím říct, že jsem byl někdy překvapený, když puk šel z té třetiny. Loni bek už couval, teď ale jel a napálil ho zpátky. Takže ten metr je znát. Stoprocentně to pomůže útočnému hokeji, aby padalo více gólů.

Poslední otázka. Kam podle vás bude letos Motor patřit v letošním ročníku?
Luboš Rob st.: Já bych samozřejmě chtěl, aby byli co nejvýše. Ale je to všechno hrozně těžké, jak ta sezóna bude vycházet. Mají kádr, který je velice dobrý na první ligu. A když budou do šestého místa, jak bych si přál já, tak v play-off by se vidělo.

Sociální sítě

Probíhá aukce nádherných retro dresů AC Stadion České Budějovice z výročního utkání k 85 letům od prvního ligového zápasu. A...

Probíhá aukce nádherných retro dresů AC Stadion České Budějovice z výročního utkání k 85 letům od prvního ligového zápasu. A...

REPORT ?? | Motor z Olomouce po prohře 2:3 body nepřiveze. ??hcmotor.cz/zapas.asp?id=O…

REPORT ?? | Motor byl v Olomouci ve vedení 2:0, to mu ale nestačilo. Na Hané prohrál 2:3. ??