ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
05.12.2017, Adam Pavlíček

Šňůra domácích zápasů končí, na jih Čech přijíždí Havířov

Českobudějovičtí zvládli zápas s pražskou Slavií, díky čemuž se vyhoupli na první místo v tabulce. Nyní je čeká zápas proti Havířovu. Pokud si nebudete moci najít do Budvar arény cestu osobně, můžete sledovat zápas skrze placený placený živý přenos. Pokud ale na zápas plánujete přijít, vstupenky jsou stále k dispozici zde.

AZ Residomo Havířov

Po polovině základní části velmi pravděpodobně nepanuje v Havířově spokojenost. Slezané jsou na desátém místě v tabulce, které postup do play-off rozhodně nezaručuje. Navíc se nyní bude muset AZet obejít bez obránce se zkušenostmi z KHL, Viktora Prostnikova, kterého ze svých služeb propustil pro nepříliš přesvědčivé výkony. Za ruského obránce již klub náhradu hledá.

Slezané neoplývají výrazně lepší formou. V posledních čtyřech utkání zaváhali hned třikrát. Až v posledním kole přišla výhra na severu Čech, kde Havířov přehrál Benátky v poměru 2:1. Jestliže by AZet uspěl na ledě lídra soutěže, nejen, že by překvapil a přerušil vítěznou šňůru Motoru na domácím ledě, ale také by se mohl dotáhnout v tabulce na deváté Litoměřice, na které ztrácí tři body.

Pokud nahlédneme do statistik Havířova, neuvidíme žádného z hráčů, jenž by bodově vyčníval v kanadském bodování soutěže nebo ve svém týmu. Za zmínku ale stojí výkony Ondřeje Bláhy, který je v AZetu na hostování právě z Motoru. Bláha předvádí v brance Slezanů velmi dobré výkony. Jeho úspěšnost zákroků se prozatím zastavila na čísle 92,49 procent, průměr inkasované branky na zápas je poté 2,27.

Sestava Havířova z posledního zápasu proti Benátkám:

Bláha – Krisl, Dudek, Puzič, Staněk, Drtil, R. Havel – Kanko, Matai, Fronk – Sikora, Rác, Gřeš – Tomi, Hudeček, M. Kalus – Kotala, Pořízek, Cihlář.

29. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

AZ Residomo Havířov

středa 6. prosince 2017, 17:30
Budvar aréna

Z tábora Českých Budějovic

Motor má za sebou skoro celý domácí trojboj, v němž zatím dokázal udolat Litoměřice a Slavii. I před ním si ale českobudějovičtí hokejisté počínali velmi dobře. Zvítězili totiž na ledě karlovarské Energie a doma přemohli ambiciózní Kladno. Právě po vítězném zápasu se Slavií se díky zaváhání Karlových Varů ve Vsetíně Českobudějovičtí vyšvihli na první místo tabulky, na kterém mají jednobodový náskok. Ve statistikách týmu se toho mění jen pomálu. Nejproduktivnějším hráčem je stále Václav Nedorost (11+15). V brance se ukazuje především Petr Kváča, jenž v průměru na zápas pustí za svá záda 1,63 gólů s celkovou úspěšností zákroku 92,72 procent. Do zápasu určitě nenastoupí Radek Prokeš, který je na měsíčním hostování u prostějovských Jestřábů.

Sestava Motoru z minulého utkání proti Slavii:

Kváča – Kutlák, Kachyňa, Pavlin, Pýcha, Fillman, Vráblík – M. Bárta, Pajič, Nedorost – Dostálek, Vampola, Čermák – Vlček, Rob, Jonák – Doktor, Galamboš, Heřman.

Sociální sítě

Wir bitten alle Fans des @BlackWingsLinz um Entschuldigung für die Ausschreitungen während des Spiels, zu denen es in...

Premiéru v dresu Motoru si připsal Roman #Přikryl a hned dokázal pro Pavla Pýchu připravit vítěznou branku....

Připisujeme si druhou výhru v přípravě! @BlackWingsLinz jsme přestříleli 6:5 po prodloužení! hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…

Proti @BlackWingsLinz nastoupíme v následující sestavě!Startujeme v 17 hodin, vstupenky koupíte zde: goo.gl/qpdvsGPřímý přenos...