25.11.2023, Pavel Mádl

Něco takového jsem potřeboval, říká Lukáš Vopelka ke svému gólu

LIBEREC — V neděli proti Bruslařům nastoupil v pozici třináctého útočníka, ve středu v Karlových Varech ve čtvrté lajně a byl obdarován cenou pro nejlepšího hráče. V pátečním klání na ledě Bílých Tygrů se útočník Lukáš Vopelka prosadil poprvé od 8. ledna, a znovu to bylo na ledě severočeského celku. Motor svému soupeři nadělil pět gólů, zvítězil 5:2.

Lukáši, utkání proti Liberci jste zvládli a máte veledůležité tři body.
Ano, jsou moc důležité. Potřebovali jsme je jako sůl, hlavně venku. Ve Varech se nám to nepovedlo, kde jsme to měli dobře rozjeté. Tohle jsme fakt potřebovali.

Dal jste gól z teče. Bylo to cílené? Ve vaší reakci byl vidět oddych.
Byla to celkem náhoda, něco takového jsem potřeboval, takže díkybohu za to.

Naposled jste skóroval 8. ledna právě v Liberci, a ještě na stejnou branku.
Asi si ji vezmu s sebou. (smích)

Ve druhé třetině jste na bránu soupeře vyslali sedm střel, z nichž jste vstřelili tři góly, šest z nich šlo přímo na bránu. Pomohlo vám v této situaci z minima vytěžit maximum?
Je to vždycky skvělé. Myslím, že jsme si celý zápas dobře takticky hlídali a zvládli jsme ho.

Hráli jste výborně do útoku i obrany. Z čeho jste se poučili ze středeční prohry s Karlovými Vary?
Tam jste taky vedli po první třetině, věděli jsme, že na nás naletí, ale tentokrát jsme to diktovali my.

V prvních dvou třetinách se hrálo bez vyloučení. Je pro hráče výhodou, že se hraje v tempu a že ho jiné herní situace, jako jsou přesilovka či oslabení, nesvazují?
Možná ano, ale v zápase to člověk ani nevnímá. Co se zrovna děje, se děje a tím se řídíme.

V utkání proti Mladé Boleslavi jste byl třináctým útočníkem, ve Varech jste působil ve čtvrté lajně a dostal jste cenu při nejlepšího hráče utkání. Proti Liberci jste nastoupil ve třetí formaci a skóroval jste. Jak se aktuálně cítíte?
Cítím se dobře a snažím se z toho vytěžit maximum.

Závěr utkání byl vyhrocený. Byla to frustrace ze strany Liberce?
Určitě ano. Ještě jak to bylo na jejich ledě, tak s tím chtěli něco udělat.

Litvínov si v této sezoně vede nad očekávání. V neděli to bude náročný zápas. Souhlasíte?
Ano. V sobotu ráno se na ně na tréninku připravíme.