29.10.2013, Lukáš Dvořák

Na Motor čeká další úkol: Porazit Kadaň i podruhé!

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Po dramatické výhře nad Třebíčí přišla nepříjemná ztráta v Šumperku, a tak chce Motor opět rozjet vítěznou sérii, díky které se posune vzhůru prvoligovou tabulkou. Ke středečnímu utkání přijede do Budvar arény SK Kadaň. Přijďte pomoci domácímu týmu k zisku tří bodů. Souboj celků ze středu tabulky startuje úvodním buly v 17:30. Před utkáním obdrží dres Motoru a dárek bývalý dlouholetý obránce Motoru Karel Soudek, který 26. října oslavil 50 let!

O soupeři: SK Kadaň

Založen: 1945
Stadion: Zimní stadion Kadaň (kapacita 3 000 diváků)
Webové stránky klubu: skkadan.cz
Umístění v poslední sezóně: 5. místo po ZČ, čtvrtfinále
Hlavní trenér: Karel Soudek
Poslední vzájemné utkání: 5:3

Sestava z posledního zápasu

Strmeň – Stehlík, Trefný, Dobrovolný, Szakal, Havel, Rutta, Pelc, Opalek – Ton, Hanták, Kůs – Hromas, Chlouba, Gajovský – Novák J., Novák L., Hammmerbauer – Kopáč, Lehnert, Hlava.

Kadaňští se pohybují okolo pozic, kde uplynulý ročník končili. Šesté místo je sice o pozici níže než jejich poslední umístění, spokojenost s výkony však nyní musí být. Tedy, až na poslední domácí souboj, ten podle svých představ nezvládli. Namlsáni skvělou venkovní výhrou přivítali olomouckou Moru, která ale s přehledem ukázala svou kvalitu a jasně si odvezla tři body. Prohra 1:4 byla teprve třetím domácím utkáním bez zisku bodu. Stejného zisku jako Olomouc už v Kadani dosáhly týmy Mladé Boleslavi a Motoru. Až do tohoto střetnutí se výběr Karla Soudka, jenž je jihočeskému publiku dobře znám, vezl na vítězné vlně. Čtyři vítězné zápasy v řadě vystřelily Kadaň tam, kde určitě chce být.

Farmářský tým Chomutova bude chtít po jednozápasové pauze znovu bodovat. Vyvarovat se chce především špatnému vstupu do posledního duelu. „Musíme do zápasu v Českých Budějovicích vlétnout tak, jak jsme začali v polovině druhé třetiny a bude to dobré. Ale pokud začneme jako s Olomoucí, tak to opravdu dobré nebude,“ ví obránce David Dobrovolný, střelec jediné branky. Krom Charouska, kterému se budeme věnovat později, musí Motor uhlídat i Romana Chloubu (9+4). V kolonce branek svítí tomuto dvaadvacetiletému útočníkovi číslo devět, což je totožné jako u Charouska. Právě oni dva jsou tahouny celého týmu. Za zmínku stojí, že i kdyby se mu počítaly pouze branky, stále by byl druhým nejproduktivnějším hráčem Kadaně. Třetí Petr Jíra má pouhých osm bodů (4+4). Zajímavostí také rozhodně je, že celek z Ústeckého kraje již čtyřikrát v oslabení skóroval. Tento statistický údaj jej řadí na druhé místo, hned za Mladou Boleslav.

Zaostřeno na: Jiří Charousek

Téměř dvaatřicetiletý forvard má v letošním ročníku prvoligové soutěže skvělou formu. Průměr víc než jeden bod na zápas (15 utkání, 9+7) jej dokonce řadí na osmé místo kanadského bodování soutěže. Navíc je v jednom kole, svými výkony si vysloužil pozvánku do extraligového týmu Chomutova, kde už stihl odehrát tři utkání. V těch se ale nedokázal prosadit, takže na svůj premiérový extraligový bod i nadále čeká. Pro Charouska to ale nejsou první starty v nejvyšší soutěži. Přestože takřka veškerou část své kariéry strávil pouze v Chomutově a Kadani (5 zápasů v Mostě), svůj extraligový debut si odbyl daleko dříve. Když se psala sezóna 2004/05, oblékl na čtyři utkání dres Litvínova. Do zápisu se tehdy přeci jen dostal, nicméně asi ne tak, jak by chtěl. Obdržel totiž dvě trestné minuty. V současné době ale válí v dresu Kadaně a Motor jej bude muset uhlídat.

Pěkná branka Jiřího Charouska v minulém ročníku proti Třebíči.

17. kolo: HC Motor České Budějovice - SK Kadaň

středa 30. 10. 2013, 17:30
Budvar aréna

Z tábora Motoru

Už to vypadalo, že nervy drásající utkání s Třebíčí znovu nastartuje tým Radka Bělohlava k lepším výsledkům. Jenže přišla další nepříjemná prohra v Šumperku. Přitom Motor během třetí třetiny vybojoval naději na bodový zisk, dvougólový náskok domácích totiž smazal Václav Skuhravý. Jenže přišla blesková odpověď Draků a na další dohánění manka již sil nebylo. V zápase byli šťastnější domácí, kteří Motoru vrátili první vzájemný duel.

Pozitivem je souhra nového druhého útoku Jihočechů. Trojice Zdeněk Ondřej - Petr Šachl - Václav Skuhravý si v posledních dvou utkáních sedla a zdá se, že by mohla i nadále bodově přispívat. Prozatímním rébusem je ale třetí do party v první útočné formaci. Vedle Kotalíka s Robem se zatím, vyjma Skuhravého, vystřídali David Kuchejda a Jiří Bárta. Dojde na někoho dalšího, nebo si jeden z těchto hráčů již vysloužil další příležitost?

"V obraně nám stále chybí dvojice Moravec - Vráblík, využijeme ale samozřejmě Marka Posmyka, který si zahrál extraligu za Litvínov. Zapojíme i některého z mladých útočníků z juniorky. Proti Kadani musíme bezpodmínečně uspět, abychom mohli vůbec pomýšlet na místa, která vedení klubu určilo za cíl."

Halmoši – Novák, Kříž, Prokop, Chmelíř, Pavlíček, Semrád – Kuchejda, Rob, Kotalík – Skuhravý, Šachl, Ondřej – Bárta, Melka, Třetina – Vaniš, Přibyl, Ferebauer.

Věděli jste, že ...

... Kadaň byla prvním týmem této sezóny, který obral o body lídra soutěže na jeho vlastním ledě? Mladá Boleslav totiž neubránila svou pevnost ve svém devátém domácím zápase. Patnácté kolo však nenabídlo žádnou velkou podívanou, protože hosté rozhodli jedinou brankou. Ta padla již v páté minutě a díky skvělému výkonu brankáře Kostúra mohli slavit velmi překvapivý výsledek.