MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.02.2012, Miroslav Mayer

My zkušenější to musíme vzít na sebe, říká Rostislav Martynek

Č. B u d ě j o v i c e - Jihočechům se v posledních kolech nedaří. Poslední tříbodové vítězství vybojovalo mužstvo téměř před měsícem. Ani tentokrát nedokázali hráči HC MOUNTFIELD na svém ledě tuto šňůru přerušit a dokonce již podruhé v letošní sezóně nedali doma ani jednu branku. Mužstvo tak před koncem základní části začíná ztrácet těžce vydobyté pozice. „Zápasy teď už mají náboj play-off,“ myslí si navrátilec do sestavy Rostislav Martynek.

Vstup do zápasu měli domácí lepší a aktivnější než Kometa. Na ledě se objevil téměř kompletní kádr včetně útočníka Rostislava Martynka, který nastoupil poprvé po svém zranění. Oběma soupeřům šlo v zápase o hodně.“Zápasy už teď mají náboj play-off. Brno hraje o všechno, ale i my jsme se chtěli udržet v první čtyřce,“ říká čerstvý navrátilec do sestavy. „Myslím, že jsme neměli vůbec špatný začátek. Aktivně jsme bruslili, měli jsme dobrý pohyb, ale bohužel jsme hráli spíše v rozích a Kometa šla přímo na branku a to nám dneska chybělo.“

Po nadějné první třetině, kdy branka nepadla, ve druhé části tempo zápasu opadlo a aktivitu přebírala Kometa, která se i podařilo vstřelit první branku v zápase.“Utkání nakonec rozhodl první gól. Kdybychom ho dali mi, určitě by nás nakopl. Když inkasujeme první, tak se naše koncepce zbortí. Místo, abychom do toho šlápli, tak přestáváme hrát. Přitom 0:1 nic není a dá se s tím něco udělat,“ vidí českobudějovický útočník.

Produktivita – to je v současné době zakleté slova pro českobudějovické mužstvo. Dát více branek v zápase je pro Jihočechy problém již delší dobu. Více než tři góly dalo mužstvo naposledy desátého ledna v Plzni. O tomto problému mužstvo ví a snaží se ho vyřešit, ale tentokrát dokonce nedalo ani branku. „My chceme dávat branky, ale málo se tlačíme do branky. Nedaří se nám dát žádný pěkný gól a tak musíme dát nějaký po odraženém puku. Měli bychom začít každý sám u sebe, u maličkostí a více se tlačit do branky. My starší a zkušenější to musíme vzít na sebe a nevymlouvat se. Víme o tom a pořád si o v kabině říkáme i trenér nám to připomíná. Nešlo nám to, ani když jsme byli v pohodě a teď už na tom moc dobře nejsme. Je to i vidět na ledě, že je to všechno upracované a chybí tam lehkost,“ smutní útočník s desítkou na zádech.

Po delší pouze, způsobené zraněním se již těšil na led. „Původně jsem myslel, že naskočím až v neděli, ale už jsem měl velkou chuť a chtěl jsem hrát. Dnes my moc nešly nohy. Mám sice už natrénováno, ale zápas je vždy něco jiného. Souboje stojí hodně sil a ještě to nebylo ono. Určitě by mi pomohlo, kdybychom vyhráli, člověk si pak více věří. Dnes to určitě nebylo to, co bych si na první zápas představoval,"říká Rostislav Martynek.

Hráli jsme obětavě a proto jsme vyhráli, usmívá se Jiří Trvaj

Kometa v hraje o předkolo pla-off, ale na dostřel má nyní i první šestku, zaručující čtvrtfinále. Pátečním vítězstvím nad HC MOUNTFIELD navíc Kometa srovnala letošní bilanci vzájemných zápasů. Zdá se, že se brankář Jiří Trvaj stává specialistou na českobudějovické mužstvo, protože proti němu vychytal již svou druhou nulu a letos celkově už pátou.

Letos jste vychytal již páté čisté konto a pomohl jste mužstvu k důležitému vítězství. Je pro vás čisté konto důležité?
Nuly si nepočítám. Pro nás jsou důležité tři body, které jsme tady získali. Nula svědčí o tom, že celé mužstvo dnes pracovalo výborně dozadu a odmakali jsme to od první do poslední minuty. Dnes jsme zaslouženě vyhráli.

Dnes vám výrazně pomohli i vaši spoluhráči, kteří obětavě zblokovali velké množství střel.
Kluci skákali do střel hlava, nehlava, hlavně v poslední třetině. Všichni hrál velice obětavě a proto jsme vyhráli.

Jak bylo pro mužstvo důležité dát první branku v zápase?
Vždycky je nepříjemné dostat gól jako první. My jsme přežili ten úvodní tlak domácích a dokonce se nám podařilo dát gól. Pak se hra změnila. Domácí se snažili vyrovnat a pro nás to byla příležitost hrát na brejky. Navíc se nám podařilo skóre navýšit.

Byly v zápase i chvíle, kdy vám pomohlo štěstí?
Štěstí musí být. Dnes jsem měl štěstí při nahazovaných pucích. Vždycky se to přede mnou odrazilo někam na stranu. V poslední třetině letěl puk po nahození od červené čáry nahoru, dolu a doprava a doleva. Vůbec jsem nevěděl, kde skončí. Nakonec jsem ho držel v podpaží a vůbec jsem nevěděl, jestli ho nám.

Zachytal jste si hlavně v první a ve třetí třetině, kdy na vás šlo hodně střel.
Já bych ten poměr střel v první třetině vůbec nepřeceňoval. Bylo tam hodně nahození a myslím si, že my jsme měli více gólových šanci než domácí. Statistiky střel jsou ošidné. Někdy tři těžké zákroky znamenají více než deset zásahů po nahození od modré čáry.

Sociální sítě

PŘEKVAPENÍ PRO RENDU: René Vydarený dnešním zápasem zakončuje svou úspěšnou a bohatou kariéru. Co mu u té příležitosti vzkazují...

Do posledního zápasu sezony nastoupíme v této sestavě ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava @telhcz #poslednizapas

Dnes hrajeme poslední zápas sezony a tak vychází HOKEJKLUB! Můžete si přečíst informace o soupeři, velmi pozitivní vzájemné...

Právě dnes je to 70 let od zisku dosud jediného mistrovského titulu v historii našeho klubu ????Klobouk dolů před borci, kteří se...

×
×
Odehrané v 17:20 | Muži
Madeta Motor Č. Budějovice
HC Oceláři Třinec