ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.02.2018, Filip Kortus

Musíme zvýšit důraz, velí obránce Jiří Kučný

Třebíč - Hokejisté Českých Budějovic se vinou prohry na Vysočině propadli na druhou příčku tabulky WSM ligy a nyní mají čtyři kola na to, aby se do čela tabulky do konce základní části vrátili. Nejen zápas v Horácké Slavii rozebral Jiří Kučný, který se vrátil do obrany Motoru, ale ani on nezabránil těsné porážce.

Co vám chybělo proti Třebíči?
Nevstoupili jsme do zápasu dobře, první třetina od nás nebyla ideální. Ve druhé třetině se hra srovnala, ale chyběla tomu od nás nějaká branka. Chtělo to větší důraz, zejména před brankou.

Je především proti Třebíči důležitá první branka v zápase? Soupeř se často po vstřelené brance stáhne a hrozí z brejků.
Třebíč začala hodně aktivně a šla do vedení. Nezdálo se mi, že by to po vstřelené brance zavřela, až po druhé brance se hodně soustředili na střední pásmo. Těžko jsme se přes ně prosazovali. Hráli urputně, těžko se přes ně přecházelo.

Doplatili jste i na špatnou koncovku? Příležitosti na více než jednu branku byly.
Rozhodně, šance byly, ale padlo nám to tam jen jednou. Chce to větší důraz.


Jiří Kučný proti Třebíči

Body: 0+0
Střely: 1
Zblokované střely: 2
Ice time: 17:49
+/-: 0

Bylo na zápase znát, že Třebíč je jeden ze soupeřů, který vám herně nesedí?
Není to s nimi lehké. Nahecují se na nás, mají dobře propracovaný systém bránění. Dají do toho všechno, snaží se neustále napadat.

Ve druhé třetině jste se po zvláštní situaci dostal k poměrně dobré příležitosti. Také jste přestal jako ostatní hrát?
Začalo se pískat ze všech stran, skoro všichni přestali hrát. Taky jsem myslel, že je přerušená hra, ale pokračovalo se dál. Dostal jsem to mezi kruhy, byl jsem v dobré pozici. Škoda, že jsem si puk nepodržel déle, mohl jsem to trefit.

Před blížícím se play off nemáte ideální formu. Na čem je třeba zapracovat?
Prakticky na všem. Před play off je třeba vše vyladit, každý hráč se sám musí nejlépe připravit na vrchol sezony. Musíme se naučit hrát na podobné soupeře, kteří hrají poctivě a nedají nám nic zadarmo. Věřím, že něco vymyslíme a zlepšíme se.

Sociální sítě

Páteční duel sehraje Motor proti rakouskému Linci! #CEBvLINhcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Brankář @jiri_patera byl před dvěma roky draftován @GoldenKnights. Nyní se připravuje na sezonu v dresu @bdnwheatkings s Motorem...

65. narozeniny dnes slaví František Výborný, který českobudějovický tým vedl jako trenér ve 3 sezonách, celkem ve 151 zápase, v...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Václav Chytráček, který hrál v Motoru 1 sezonu, celkem 24 zápasů, bez bodu. Gratulujeme...