Banes Motor České Budějovice
01.10.2022, Tomáš Kobera

Musíme navázat na ten skvělý začátek, říká Vojtěch Tomeček po prohře s Olomoucí

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Před svým přestupem do Motoru strávil Vojtěch Tomeček čtyři sezóny právě v dresu Olomouce, se kterou se v českobudějovickém dresu utkal v pátečním duelu poprvé. Jak nepovedené utkání hodnotil?

Jak byste zhodnotil těsnou prohru 1:2 v prodloužení?
Tak prohráli jsme, takže na tom něco dobrého najdeme těžko. Myslím, že jsme dnes měli vyhrát, je to škoda.

Od začátku se hodně vylučovalo, proč k tomu docházelo?
Nevím, proč bylo těch faulů tolik, ale hra byla kvůli tomu hodně rozkouskovaná a mrzí mě, že nám tam nic nespadlo.

I přes velký počet přesilovek se ale na první gól čekalo až do osmatřicáté minuty, co stálo za tím, že žádný gól nepřišel dříve?
Oba gólmani chytali výborně, takže na tom mají velkou zásluhu oni dva. Do toho chybělo asi nějaké to štěstí, odraz, možná i více střelby.

Spolu s Olomoucí jste vstoupili do extraligy ze všech týmů vůbec nejlépe. Jak těžkým soupeřem dnes Hanáci byli?
Hodně těžký soupeř. Jsou nepříjemní a vždy se s nimi hraje blbě, ale jak jsem říkal, hráli jsme doma a mělo se vyhrát.

Ve druhé třetině vám nebyla uznána branka. Jak jste tu situaci viděl přímo z "první řady"?
Valda vystřelil z velkého úhlu a já jsem se tlačil před bránu. Odrazilo se mi to nějak do brusle, sám ani nevím, jestli jsem to kopnul, nebo ne.

Poprvé jste v českobudějovickém dresu nastoupil proti Olomouci, odkud jste do Motoru přestoupil. Vnímal jste zápas nějak odlišně v porovnání s těmi předchozími?
Bral jsem to jako každý jiný zápas, ale samozřejmě jsem to trochu jinak vnímal, že jsem za Olomouc hrál předchozí čtyři roky.

Po tom skvělém startu přišly dvě venkovní prohry, teď třetí v řadě a poprvé doma. Co se stalo, že najednou přišel takový útlum?
Bohužel nevím, čím to je. Jak jste říkal, měli jsme skvělý začátek, ke kterému se teď musíme vrátit a navázat na něj.

Do třetí třetiny jste šli s jednogólovým náskokem, takže asi i přesto, že Olomouc byla střelecky aktivnější a měla zřejmě více těch větších šancí, to vnímáte jako ztracené 2 body, že?
Těžko se to hodnotí, každý bod je dobrý, ale dneska jsme chtěli vyhrát.

V neděli vás čeká zápas na ledě Pardubic. Co je třeba zlepšit?
Samozřejmě musíme dát nějaké góly. S tím souvisí větší důraz a tlak do brány a určitě se nesmíme nechat tolik vylučovat.

Sociální sítě

60. narozeniny dnes slaví bývalý trenér Motoru Petr Rosol. Českobudějovický A tým trénoval ve 3 sezonách (2013-16), odkoučoval...

Rodák z Toronta se pro klubový web rozpovídal o tom, na co se v Česku těší, jak se zrodilo jeho angažmá na jihu Čech a vysvětlil...

Motoráci dnes trénovali v krásném prostředí Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou??! Areál nabízí sportovní využití...

Střípky ze včerejší autogramiády čerstvého mistra světa Jáchyma Kondelíka u @hochspalicek ????????. Pochlubte se, kdo z vás si...