MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
28.12.2014, Michal Špírek

Motor míří do Litoměřic. Pozor na dvojici Kalla - Bílek!

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Motor má v kádru dva nejproduktivnější hráče ligy. Ale samotnou tabulku střelců a nahrávačů vedou jiní hokejisté, než Straka s Nouzou. Nejlepším kanonýrem je Bílek, nejvíc asistencí nasbíral Kalla. Litoměřičtí útočníci. V pondělí ale nepůjde jen o souboj produktivních forvardů, ale hlavně o střet dvou týmů, které se perou o nejvyšší příčky.

O soupeři: HC Stadion Litoměřice

Založen: 1949
Stadion: Kalich aréna (kapacita 1 750 diváků)
Webové stránky klubu: hclitomerice.cz
Hlavní trenér: Jiří Doležal

Vzájemné zápasy v sezóně z pohledu Motoru: 2:5, 5:2


Litoměřice se drží od úvodu soutěže v popředí tabulky, z nynějšího pátého místa ztrácejí jen tři body na druhý Motor. Trenér Doležal se může spolehnout na dvaadvacetiletého brankáře Tomáše Krále, který si drží vynikající statistiky. V obraně je nejproduktivnějším hráčem Jakub Šulc (7+11), v útoku pak září už zmíněná dvojice útočníků. Zatímco Jaroslav Kalla je rozený nahrávač (asistencí nasbíral už 4O) a gól je u něj vzácností, Vítězslav Bílek je zase sniper jak se patří. V sezóně se Bílek zapsal do povědomí i dvěma vícególovými večery, kdy v krátkém sledu za sebou nastřílel pět branek Benátkám a čtyři Prostějovu.

Litoměřice jsou silné především v domácím prostředí, kde prohrály jen dvakrát z osmnácti zápasů! Ve statistice návštěvnosti domácích utkání jsou Litoměřice posledním z devíti klubů, které navštěvuje více než 1000 diváků. Zbylých pět na tuto hranici nedosahuje.

Poslední zápas Litoměřic:

Havířov - Litoměřice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a asistence: 34. Kalla (Bílek V.), 60. Bílek V. (Rys, Kalla).
Sestava Litoměřic: Král – Bílek D., Šulc "A", Plášil, Míka "A", Kolář, Špelda, Mikliš – Rys, Kalla, Bílek V. – Ondráček, Švagrovský, Novák "C" – Chlapík, Černoch, Volek – Schwamberger, Doležal.

39. kolo:
HC Stadion Litoměřice - ČEZ Motor České Budějovice

pondělí 29. 12. 2014, 18:00
Kalich aréna

Z tábora Motoru

Motor si drží dobrou formu a v Litoměřicích by mohl bodovat v pátém utkání po sobě. Budou právě Jihočeši po Chomutovu a Třebíči třetím celkem, který dokáže přivézt body z litoměřického ledu?

Radek Bělohlav před zápasem

"Litoměřice jsou kvalitním soupeřem, utkání bude soubojem o druhé a vlastně až páté místo. Bodově je táhne Jaroslav Kalla s Víťou Bílkem. Zatímco doma jsme je dokázali uhlídat, tak u nich v prvním zápase ne, a to rozhodlo. Takže ubránit tuhle dvojici bude jeden z hlavních úkolů. Sestava bude podobná té z posledního zápasu. Z trojice marodů se dnes (v neděli) Petr Punčochář zapojil do tréninku a výhledově je to právě on, kdo by se mohl nejrychleji dostat do hry. Stejně tak trénoval poprvé i Dan Růžička, kterému sundali sádru. David Kuchejda je stále nemocný."

Sestava Motoru z posledního zápasu

Bláha – Vráblík, Škopek, Mucha, Suchánek, Chmelíř, Semrád, Žovinec – Bárta, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka "C", Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Trummer, Přibyl, Boháč.

Porovnání soupeřů

Sociální sítě

V konečné nominaci na MS jsou 3 borci, kteří se hokej učili i v Motoru. Šimon Hrubec, Petr Kváča a Jiří Smejkal. Gratulujeme,...

Daniela Voženílka (@Vozenilek6) uvidíme v dresu Motoru i v příští sezóně!hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

David Štich bude asi největším tvrďákem sestavy Motoru. Tvrdí ale, že oproti dřívějším sezónám se zklidnil a dokáže se postarat o...

Před 95 lety se narodil František Vacovský. V ČB 13 sezon, cca 160 zápasů, 31 gólů. Člen mistrovského týmu 1951 a bronzového týmu...