20.01.2023, Pavel Mádl, Ladislav Lhota

Kdybychom dali další gól, položilo by je to, tvrdí Jakub Valský

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Vstřelil jeden gól. U toho druhého byl nejdříve označen za střelce, poté úspěch přisoudili Stuartu Percymu. V domácím utkání s Plzní byl na ledě hodně vidět útočník Jakub Valský, a to zejména v prodloužení, kdy figuroval v jedné mele, která rozhodla o osudu zápasu. Jak viděl celou situaci v prodloužení? Jak se tým cítil po inkasované brance, která znamenala vyrovnání na 3:3?

Vezměme to od konce. Situace, která rozhodla zápas. Chtěl jste dotlačit puk do brány, ale do brankáře jste nepíchl.
Mně to taky nepřišlo. Pískáno nebylo, brankář nevěděl, kde má puk. Chtěl jsem dorazit puk mezi nohama. Nebylo to určitě po odpískání, jak říkali. Myslím, že to bylo sporné.

Ze záznamu na kostce bylo vidět, že se na vás vrhli dva hráči, z čehož pak vznikla mela.
Ještě jsem to neviděl na videu, musím se na to podívat. Po odpískání jsem to určitě nedohrál.

Reakce Jakuba Poura, který se na vás vrhl, byla hodně nepřiměřená, že?
Mně nevadil Pour. Mně vadilo, že mě drželi další tři jejich hráči a nemohl jsem se bránit. Rukavice i hokejku jsem měl v ruce. Někdo mě tam držel zezadu v kravatě. Kdybych měl volné ruce, mohlo by to vypadat jinak.

Vraťme se k začátku utkání. Vstřelil jste první gól Motoru. Jak jste viděl tuto situaci?
Hanzy to tam dostal do pásma, já jsem si tam najel z druhé vlny. Z první jsem vystřelil a krásně to tam spadlo.

Úvod nebyl příliš dobrý a nebyl ideální. Viděl jste to stejně?
Chybělo nám tempo. Téměř každý zápas taháme za kratší konec, teprve až pak se rozjedeme. Nevím, čím to je.

Důsledné napadání. Plzeň chvílemi nevěděla, co má dělat. Souhlasíte?
Ano. Pak jsme byli jednoznačně lepší. Škoda, že jsme jim nedali ještě nějaký gól, abychom jim odskočili. Tím by je to úplně položilo.

Bylo těžké se dát po třetí inkasované brance psychicky dohromady?
Každý obdržený gól je nepříjemný. Musíme jít dál.

V neděli hrajete s Třincem, který jste v sezoně třikrát porazili. Budete si tím pádem o to více věřit?
Víme, jak to je. Oni zase ví, že s námi třikrát prohráli. Myslím, že to bude daleko těžší zápas. Určitě nic nepodcení, pojedou sem s pokorou a my k tomu musíme přistoupit lépe než oni.