Banes Motor České Budějovice
26.08.2019, Redakce

Kategorie U10 a U11 měly soustředění ve Lhenicích

Od 18. do 21. srpna absolvovaly kategorie U10 a U11 společné soustředění Elite gym Lhenice pod vedením trenérů Lukáše Chaloupky a Michala Michala. Asistovali jim při tom i Tomáš Sedlář, Jaroslav Láf a Jan Klimeš.

Neděle: příjezd hráčů, v 17:00 hodin postavení stanového tábora a příprava na první trénink pod vedením Jaroslava Duchoně. Kluci si mohli vyzkoušet vojenský devadesátiminutový trénink.

V pondělí se hráči již nemohli dočkat tréninkových dávek, a ačkoliv byl budíček naplánován na 7:00 hodin, celý tábor byl vzhůru už v 6:00. V 7:00 absolvovaly děti čtyřicetiminutovou rozcvičku. Po snídani je čekal náročný kruhový trénink, za který je trenéři náležitě pochválili. Když se kluci naobědvali v místním penzionu Ingrid (jídlo velice chutné), byl naplánován relax ve stanech, ale děti se rozhodly odpočívat aktivně při míčových hrách a "schovkách". Po odpočinku následovala druhá tréninková jednotka, kdy hráči absolvovali turnaj ve florbale, fotbal čunče, bagu a v gymu proběhl s Majkou Müllerovou CORE trénink. Večerní trénink byl věnován střečinku.

Úterní program začal klukům v 00:15 hodin bojovým poplachem, stezkou odvahy a silovým nočním tréninkem. Dopoledne bylo zaměřeno na úklid města Lhenice a lesa okolo Křížové cesty. Odpoledne patřilo sledování hokejových šotů na Youtube a míčovým hrám. Trenéři si vyzkoušeli s Majkou Müllerovou lekci válců a zjistili, že to není žádná sranda. Večer kluci opékali špekáčky a všichni přečkali noc v tělocvičně Elite gym.

Jako každý den i ve středu proběhla ranní rozcvička, ale pro nepříznivé počasí jí motoráci provedli v tělocvičně, a když se počasí umoudřilo, šli na místní hřiště pro skate, kde se pořádně vyřádili. Po obědě se bouraly stany, balily spacáky, karimatky a kluci byli připraveni na odjezd domů, i když se jim i trenérům nechtělo.

Ohlasy trenérů: „Chtěli bychom poděkovat Elite gym Lhenice za poskytnutí prostor a profesionální přístup. Elite gym doporučujeme všem. Velkou pochvalu zaslouží všichni z účastněných děti za přístup k tréninkům a chováním po celou dobu soustředění.

Komentář starostky městyse Lhenice

Chtěla bych moc pochválit žáky Základny A a B Motoru České Budějovice, kteří měli ve Lhenicích soustředění za jejich dobrovolnou a dobročinnou akci při úklidu našeho městečka. Moc si toho vážím, protože v dnešním světě se s tímto přístupem nesetkávám. Spíše se setkávám s nezájmem a ničením. O to více si toho vážím. Děkuji i Vám trenérům, že máte práci s dětmi takto nastavenou. Jste fakt skvělí. Doufám, že se soustředění vydařilo, že se Vám ve Lhenicích líbilo a do nadcházející sezóny přeji samá vítězství. Moc děkuji, věřím, že budete vzorem i pro naše spolky a sportovní kluby.

Celá fotogalerie ze soustředění zde.