ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.03.2017, Denisa Józsová

Juniorku čeká v semifinále Třinec

Budějovičtí junioři vyhráli v pěti zápasech čtvrtfinále s Kladnem a dlouho čekali na svého soupeře. A po středečním posledním utkání se konečně dočkali. V semifinále narazí na Oceláře z Třince! První utkání se odehraje 19. března na třineckém ledě.

Semifinále

Semifinále je trochu rozdílné oproti čtvrtfinálové sérii, protože se hraje na tři vítězná utkání. První dva zápasy se odehrají na ledě Třince v neděli 19. 3. a v pondělí 20. 3. Poté se série přesune na jih Čech, kde se s určitostí bude hrát ve čtvrtek 23. 3. Případný čtvrtý zápas se odehraje v Českých Budějovicích v pátek. A kdyby došlo i na pátý zápas, tak se uskuteční na ledě Ocelářů 26. 3. Druhou semifinálovou dvojicí je Plzeň a Kometa.

Základní část

HC Oceláři Třinec ovládli základní část o bod před Plzní, když získali 92 bodů. V základní části se mohl Třinec pyšnit hlavně obranou, protože dostali nejméně gólů ze všech - 114. Zároveň hráli nejlépe  přesilových hrách i v oslabeních. Nejvíce bodujícím hráčem byl Patrik Hrehorčák, jenž si ve 42 zápasech připsal 55 bodů (26+29). Jedničkou v brankovišti byl Matěj Loubal, jehož procentuální úspěšnost byla 93,26 %.

HC Motor České Budějovice prožil skvělou sezonu a umístil se na pátém místě. Jihočechy zdobila především obrana, protože inkasovali jen 129 branek, a hra v oslabení, když měli druhou nejvyšší úspěšnost v jejich ubránění. Nejvíce bodujícím hráčem byl Jan Bárta, který si připsal 47 bodů (23+24) ve 42 zápasech. Jihočeši měli především velkou individualitu v bráně - Jiřího Pateru, jenž ovládl hned dvě statistiky ze čtyř. Hlavně měl nejvyšší procentuální úspěšnost zákroků - 93,26 %.

Vzájemné zápasy

Oba celky se spolu v letošní sezoně střetly dvakrát. První utkání se odehrálo 7. 10. v Třinci. Zde si Motor připsal do tabulky dva body za výhru 4:3 v prodloužení. V zápase si připsali dva body Jan Bárta (0+2) a Michal Michal (1+1). Druhé utkání se hrálo 1. 3. v Českých Budějovicích. Oceláři dali zapomenout na prohru v prvním zápase a díky přesvědčivému výkonu vyhráli 6:1. Jediný gól Motoru vstřelil Roman Tintěra v poslední vteřině.

Play-off

Čtvrtfinále

HC Oceláři Třinec: Třinec se ve čtvrtfinále utkal se Zlínem. První utkání na domácím ledě prohrál, ale nakonec celou sérii zvládl a zvítězil 4:2 na zápasy. Zajímavostí je, že tři ze čtyř vyhraných zápasů vyhrál 5:2. Celkové skóre 26:18.

Sestava Třince z posledního zápasu: Loubal - Hrachovský, Janiczel, Bartko, L. Doudera, M. Adámek, Haman, Imrich - Stuchlík, Plitko, Jašek, Mach, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, Hladoník, Lacka, M. Roman, Kalus

HC Motor České Budějovice: Motor se ve čtvrtfinále utkal s Kladnem. Šlo o souboj čtvrtého a pátého týmu po základní části, a tak se čekal nejvyrovnanější, a možná i nejdelší boj. Motor sice prohrál první utkání 3:7, ale poté vyhrál čtyřikrát za sebou. Tato série tedy skončila jako první a Jihočeši dlouho čekali na svého semifinálového soupeře.

Sestava Motoru z posledního zápasu: Patera - Tintěra, D. Svoboda, V. Doktor, Dosek, Kubeš, Benda, Radoš - Rolínek, J Doktor, Guman, Sloboda, Tejko, Pixa, Bárta, Kadilák, Kaisler

Statistiky v play-off


HC Motor České Budějovice
HC Oceláři Třinec
Tomáš Guman - 10 bodů (6+4)  Nejproduktivnější hráč Lukáš Jašek - 12 bodů (4+8)
Tomáš Guman - 6 Nejlepší střelecMiloš Roman a Lukáš Jašek - 4 
Tomáš Guman a Jan Bárta - 4 Nejlepší nahrávačLukáš Jašek - 8 
David Svoboda a Jan Radoš - 2 body (0+2)Nejproduktivnější obránceFilip Haman - 5 bodů (0+5)
Jakub Káník - 43 minutNejtrestanější hráčOndřej Hrachovský - 27 minut
Jiří Patera - 94,90%  Brankáři - úspěšnost zásahů   Matěj Loubal - 88, 76%


Sociální sítě

První den výdeje permanentek na sezonu 2018-19 začal. Pan Firman, věren rodinné tradici dlouhé 90 let, už potěšil novou kartou...

Českobudějovický odchovanec Roman #Horák mění dres, hrát bude v nejvyšší švédské lize. twitter.com/Hokej_cz/statu…

Jakub Babka se s námi podělil o postřehy z letní přípravy či ze svého zahraničního angažmá.hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Představení jedné z letních posil ZDEŇKA DOLEŽALA ??. Bývalý forvard @HCSlavia mohl českobudějovický dres oblékat už v lednu, ale...