16.02.2009, Roman Šperňák

Jihočeši přivítají v domácí hale energetiky

Č. B u d ě j o v i c e – Ještě naposledy můžete jít do českobudějovické Budvar arény na hokej a říct si, že je to v základní části. V úterý v 17.30 hodin přivítají hokejisté HC MOUNTFIELD Karlovy Vary a o dva dni později v derniéře dlouhodobé části Liberec. I přes nepřesvědčivé výsledky v posledních dvou utkáních zůstala Jihočechům naděje na play-off. Přijďte ji svým fanděním přiživit i vy.

O soupeři – HC Energie Karlovy Vary

O poznání lépe je na tom v závěrečné fázi základní části finalista posledního ročníku hokejové extraligy. Energie Karlovy Vary má dvě kola před koncem jistou jednu věc: předkolo play-off. Na páté pozici však bojuje i o to, aby se vešla mezi elitní šestku, která nebude muset do předkola a zahraje si až klasické čtvrtfinále. A to jim může vyjít i z velice výhodné pozice. Vždyť jsou jen tři body za třetím místem Litvínova.

V boji o co nejlepší postavení zdobí Západočechy vcelku vyrovnaná forma po celou sezonu. Nejsou typem, který by měl nějakou šňůru vítězství, ale v pravý moment umí zabrat. Své soupeře dokáží překvapit doma i venku, ale stejně tak umí nečekaně zaváhat. Vždyť jejich nejdelší série vítězství za sebou jsou tři zápasy a jen o jeden delší jejich nejdelší počet porážek po sobě.

Naposledy domácí Energie po celkem jednoznačném průběhu zápasu podlehla Spartě Praha 2:4, když prohrávala už 0:3 a i když utkání zdramatizovala, v body ho přetavit nestihla. „Myslím si, že to byl velmi kvalitní zápas, který měl náboj a nasazení. Nezvládli jsme druhou třetinu. Rozhodující byly dva obdržené góly při pětiminutové přesilové hře Sparty. V koncovce nám poté chybělo sportovní štěstí, za výkon bychom si bod zasloužili,“ říkal po utkání trenér Energie Josef Paleček. „Zaráží mě, že během zápasu jsme zlomili osm hokejek.“ Dodal k rozhodujícímu momentu při závěrečné power play, kdy Kumstát nejprve neregistroval odražený puk, aby Němec v obranné fázi zlomil hokejku a Broš potom v poklidu vsítil čtvrtý gól.

Z tábora HC MOUNTFIELD

Zle, nedobře muselo být v kabině HC MOUNTFIELD po výprasku v poslední třetině v Mladé Boleslavi, kdy do té doby celkem jistí hosté inkasovali čtyři branky a většinou dost zbytečné. Jihočeši teď mohou zpytovat svědomí, protože na nepřející osud nadávat nemohou. Třinec jim svými porážkami připravil celkem umetenou cestičku a kdyby zvládli dva víkendové zápasy, mohli už být na desáté pozici a mít všechno ve svých rukách.

Jenže tomu tak není. Jihočeši na svém 11. místě zaostávají za Třincem o 4 body. Naději na play-off úplně neztratili, ale musela by jim přát ještě kopa štěstí, aby se do předkola vyřazovacích bojů vůbec dostali. Základem je teď ve dvou domácích duelech nezaváhat! A Třinec potom musí své body poztrácet. Nejlépe do konce sezony jen prohrávat. Jak na tom Jihočeši po duelech, kdy se ztrácí sebevědomí, budou?

Utkání HC MOUNTFIELD – HC Energie Karlovy Vary začne v úterý v 17.30 hodin.

Pár zajímavostí

- Kapitán Sailer. Na začátku sezony nosil na jihu Čech kapitánské céčko. Pak byl vyměněn a nyní svými spolehlivými výkony tlačí do čtvrtfinále play-off Karlovy Vary. Sice nijak nezáří, ale stále poctivě boduje.

- ČT4 Sport. Dnešní utkání si budete moci vychutnat u televizních obrazovek i s komentářem. Přímým přenosem bude utkání vysílat čtvrtý kanál České televize.

Záporná bilance. Se západočeským týmem mají Jihočeši v této sezoně zápornou bilanci. Zatímco Varští v domácím prostředí dvakrát nezaváhali, HC MOUNTFIELD vyhrál doma jen na nájezdy.

Jaroslav Kristek (-9)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.