ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
22.08.2017, Filip Kortus

Jakub Káník si splnil sen. Zahrál si na zaplněném strakonickém stadionu

Ve Strakonicích hokejově vyrůstal, na zápas se extrémně těsil. Útočník Jakub Káník se podílel na vysoké výhře Motoru nad Plzní dobrým výkonem, přestože byl ze zápasu mírně nervózní. Při zápase musel kousnout hit od Ryana Hollwega, po ataku od Chalupy se ho šel zastávat sám kapitán týmu. Nejen o tom, proč musel nastoupit s mřížkou, se rozpovídal při pozápasovém rozhovoru.

Těší vás, že jste Plzni vrátili porážku z prvního zápasu i s úroky?
Samozřejmě. Výhry si ceníme, Plzeň je silný extraligový soupeř. Každý těžký zápas je pro nás dobrou prověrku na ligovou sezonu. Je to přesně to, co potřebujeme.

Z vaší strany to bylo zřejmě nejlépe odehrané utkání za celou přípravu, ne?
Asi ano. Vycházely nám přesilové hry, oslabení jsme dobře odbránili. Podržel nás Kvaky (Petr Kváča), celkově jsme podali velmi dobrý týmový výkon. Hráli jsme na dobré úrovni.

Duel jste rozhodli v přesilových hrách, ale na soupeře jste dokázali zatlačit i ve hře pět na pět. To je další pozitivní zpráva.
Ze střídačky se to neposuzuje lehce, ale myslím si, že ano. Odehráli jsme dobrý zápas.

Už početní výhodu nacvičujete na trénincích?
Už ano. Minimálně v den zápasu to trénujeme. Bylo to dnes znát. (úsměv) Krásný moment. Zdeněk Kutlák se zastává Jakuba Káníka po zbytečném ataku plzeňského Chalupy.

Cítil jste se dobře při návratu na strakonický stadion?
Máme s klukama ve čtvrté lajně jiné úkoly než například v první. Snažíme se hodně bruslit, hrát aktivně. Neinkasovali jsme, navíc jsme se dostali do několika gólových příležitostí. Myslím si, že jsme to zvládli.

Bylo to pro vás specifické utkání? Ve Strakonicích jste hokejově vyrůstal, jistě máte na zimní stadion plno vzpomínek.
Těšil jsem se a zároveň jsem z toho byl malinko nervózní. Přeci jenom jsem ve Strakonicích vyrůstal, hrál jsem tu třináct let. Bylo hezké se vrátit. Navíc přišli i příbuzní, kteří se nedostanou na zápasy v Budějovicích. Užil jsem si to.

Když jste se dozvěděl, že se bude s Plzní hrát právě ve Strakonicích, hodně jste si přál být v nominaci na utkání?
Rozhodně. Moc jsem si to přál, je to splněný sen. Lákalo mě zahrát si v aréně, kde jsem dělal první hokejové krůčky. Při zápase panovala i skvělá atmosféra, fanoušci nás výborně podporovali.

Ani vy jste se nevyhnul střetu s Ryanem Hollwegem. Byl jste na hit připraven?
Věděl jsem o něm. Snažil jsem se odehrát puk a s dohráním se musí počítat. To k tomu patří.

V závěru zápasu se do vás zbytečně pustil Lukáš Chalupa a hned se vám dostalo zastání od kapitána Zdeňka Kutláka. Potěší to?
Samozřejmě. Hned na střídačce jsem mu šel poděkovat. Byl jsem moc rád za to, že se mě někdo zastal.

Poprvé v přípravě jste nastoupil s ochranným košíkem. Proč jste si ho musel znovu vzít?
V juniorce je pravidlo, že pokud hráč dovrší osmnáct let, může hrát s plexisklem. Dnes za mnou přišel trenér, že mám hrát s mřížkou, protože mi ještě osmnáct nebylo.

Sociální sítě

Velké množství zástupců měl Motor na včerejším běhu Jihočeských nadějí! ?? Na start se postavili i nejvyšší představitelé klubu....

40. narozeniny slaví bývalý obránce Petr Gřegořek. V ČB 7 sezon, 341 zápasů, 42 gólů a 117 bodů. Člen postupového týmu 2005 a...

Motorácká letní příprava pro příští sezónu již odstartovala. O své dojmy z ní se s námi podělil Jan Strmeň!...

Václav Prospal už se naplno chopil otěží v Motoru. Jeho realizační tým je kompletní! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…