Banes Motor České Budějovice
08.06.2021, Klub

Hokejový Motor a Motor Jikov patří k sobě

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Kdysi byl národní podnik Motor zachráncem českobudějovického hokeje, když se ujal skomírajícího hokejového klubu Slavoj České Budějovice, vzal ho pod svá křídla a pomohl mu zpět mezi nejlepší. A mezi velké partnery současného českobudějovického hokeje patří i nástupnická společnost MOTOR JIKOV, která od znovuzrození klubu v roce 2013 hokej opět výrazně podporuje. Nejinak tomu bylo i po návratu do extraligy v sezoně 2020-21, za což obdržel generální ředitel Motoru Jikov Miroslav Dvořák od prezidenta klubu Romana Turka a generálního manažera Stanislava Bednaříka tradiční ocenění. Při té příležitosti odpověděl na několik otázek.
Kdy jste byl poprvé na Motoru na hokeji a jaké na to máte vzpomínky?
Na hokej v Budějovicích jsem chodil už jako kluk tehdy s mým tátou. Jezdili jsme z Nových Hradů, museli vystát frontu na lístek, abychom se vůbec dostali na stadion. Patřil k tomu samozřejmě vždy párek a limonáda. Už je to pětačtyřicet let a vzpomínám na to velmi rád.

Jak těžký pro vás byl uplynulý covidový rok a mrzí vás, že jste nemohl sledovat hokej přímo v Budvar aréně?
Období to bylo těžké nejen pro hokej, ale i pro všechny ostatní profesionální a také amatérské sportovce. Samozřejmě pro každého fanouška je těžké držet palce týmu na dálku u televize. Bohužel vypadl i sociální rozměr těchto akcí, kdy se lidé potkali s přáteli, odpočinuli si. Je mi jasné, že nemožnost být přímo na stadionu mrzela úplně každého fandu českobudějovického hokeje.

Na co se nejvíce těšíte v příští sezoně?
Těším se na dobrý hokej, který povede k dobrým výsledkům a pozici minimálně ve středu tabulky, aby diváci dostali odměnu za věrnost týmu v první lize. Věřím, že se situace s covidem uklidní, a znovu bude moci být plná Budvar aréna, protože i hráčům se hraje lépe, když je fanoušci ženou ke gólům.

Velice děkujeme za rozhovor i podporu klubu v nelehké době!
Sociální sítě

Branky a nahrávky: 12:03 Hečko (Mařík, Přibyl; 5/4), 22:53 Hřebejk (Nedorost, Šrámek; 5/5), 34:37 Mařík (Lev, Přibyl; 5/4) –...

Branky a nahrávky: 23:55 Kříž (Bystřický; 5/4) – 25:25 Hurt (Malínek, Polák; 5/4), rozh. náj. Hurt.

×
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
Banes Motor České Budějovice