20.09.2010, Matěj Mayer

HC MOUNTFIELD jede na Slavii

Č. B u d ě j o v i c e – Jihočeský HC MOUNTFIELD sehrál v neděli povedené domácí utkání s Plzní a v úterý se na něj bude snažit navázat. Českobudějovické mužstvo tentokrát zajíždí do 02 Arény, kde se střetne s pražskou Slavií. Ta zatím ztratila pouze jeden bod a má jich na svém kontě o dva více než HC MOUNTFIELD. Budou Jihočeši prvním týmem, které porazí pražany v nové sezóně? Kdo chce znát odpověď na tuto otázku musí se dostavit v úterý v 18.15 do O2 Arény a nebo sledovat online přenos zde.

O soupeři – HC Slavia Praha

S pražskou Slavií se jedná většinou o vyrovnaná utkání, která nepostrádají ani napínavost. Většinou je buďto utkání vyrovnané a nebo jeden tým ten druhý jednoznačně převálcuje. Dosvědčují to i výsledky vzájemných zápasů z minulé sezóny. První utkání skončilo drtivým vítězstvím HC MOUNTFIELD v poměru 6:1, další dvě utkání už ale byla daleko vyrovnanější. Další zápas v O2 Aréně vyhráli hosté 2:0, pak v Českých Budějovicích zvítězila Slavie 4:3 po prodloužení a v posledním duelu vrátila Slavie HC MOUNTFIELD porážku z prvního zápasu, když zvítězila 6:1.

Slavie skončila v sezóně 2009 / 2010 po základní části na šestém místě a musela tak o svou účast v play - off bojovat až v předkole. Tam narazili svěřenci Vladimíra Růžičky na Litvínov. Benzina působila trochu překvapivě pražanům problémy. Po úvodních dvou utkáních, která ovládla Slavie, následovali dvě vítězství Litvínova a o postupujícím muselo tedy rozhodnout páté utkání. To zvládli pražané lépe a ve čtvrtfinále se tak mohli těšit na Zlín. S moravským celek zametli Středočeši 4:2 na zápasy a v semifinále narazili na pozdějšího mistra z Vítkovic. Modro-bílí s pražany neměli problém a ukončili jim sezónu již po pěti zápasech.

Po sezóně přišla řada posil právě z Vítkovického mužstva. Odtud přišli dva zkušení útočníci Juraj Štefanka s Lukášem Krenželokem a mohutný obránce Petr Kuboš. Další dvě posily přišly z Kladna. Útočník Daniel Branda a zejména brankář s reprezentačními zkušenostmi Miroslav Kopřiva. Ten by měl vyřešit letité problémy pražanů s brankářským postem. Poslední posilou byl útočník Tomáš Micka, který minulou sezónu hostoval právě v HC MOUNTFIELD. Co se týče odchodů, největší ztrátou pro pražany je jistě odchod nejproduktivnějšího hráče extraligy Romana Červenky, ten dal přednost angažmá v ruském Omsku, kde hraje po boku Jaromíra Jágra. Dále odešel také Tomáš Kůrka, který dal přednost pražskému rivalovi Spartě. Dále kádr opustil Lukáš Havel (Třinec), Jiří Drtina (Kladno), Karol Sloboda (Karlovy Vary) , Stanislav Neruda (Havlíčkův Brod) a trojice kanaďanů Noah Clarke, Alexandre Imbeault a Darcy Campbell.

Sezónu 2010 / 2011 odstartovali Slávisté výborným úvodním zápasem, když rozdrtili 5:1 Litvínov. V tomto zápase dvěma asistencemi přispěl pražanům zkušený obránce Petr Kadlec. Druhé utkání na ledě Zlína už pro pražany tak lehké nebylo. Ještě v 55. minutě Středočeši prohrávali 3:2. V 56. minutě se ale mezi střelce zapsal obránce Vladimír Roth a poslal utkání do prodloužení. V něm se po čtyřech minutách hry prosadil Juraj Štefanka a hosté se mohli radovat ze své druhé výhry v sezóně.

Zajímavost utkání

Proti svému bývalému klubu si zahraje hned pět hráčů. Z českobudějovického kádru v minulosti oblékali slávistický dres hned tři důležití obránci HC MOUNTFIELD. Jsou to kapitán František Ptáček, Jan Novák a Jan Snopek. Mezi současnými slávisty jsou pouze dva hráči, kteří na sobě měli českobudjěovický dres. Jedním z nich je odchovanec HC MOUNTFIELD Michal Vondrka a druhým další útočník Tomáš Micka.

Tomáš Žižka, Lukáš Špelda (6)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.