02.10.2011, Pavel Kortus ml.

František Ptáček: Sparta hrála jednodušeji, proto vyhrála

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC MOUNTFIELD v neděli poprvé v sezoně prohráli na svém ledě. Nad jejich síly byla pražská Sparta. Utkání hodnotil domácí kapitán František Ptáček, Jakub Kovář a střelec důležité první branky Pražanů Petr Tenkrát. Prakticky všichni se shodli na tom, že utkání bylo hodně bojovné a rozhodla ho větší agresivita Sparty ve třetí části duelu, kterou ovládli 3:0.

Kde byla podle vás příčina dnešní porážky?
První třetina se nám vydařila a Spartu jsme přehrávali. Od druhé části hosté přidali na důrazu, což nám dělalo problémy. Ve třetí periodě vsítili dvě branky a z naší strany to poté již byla pouze křeč.

Co bylo podle vás hlavním aspektem třetí třetiny, kterou Pražané ovládli 3:0?
Začali hrát mnohem důrazněji a živěji. Měli větší hlad po vítězství, navíc hráli jednodušeji, což dnešní hokej vyžaduje. Nastřelovali kotouče do rohů, z čehož padl i druhý gól.

Ve druhé části jste měli spoustu šancí a kdyby padla druhá branka, mohl se celý duel vyvíjet úplně jinak…
To je jasné. Ty šance tam byly a druhý gól mohl Spartu zlomit. Bohužel se tak nestalo a nemáme ze zápasu ani bod.

Dalo se s výsledkem ještě něco dělat za nepříznivého stavu 1:2?
Určitě. Měli jsme ještě dostatek času na to, abychom vstřelili ten druhý gól. Když už jsme byli v tlaku, tak soupeř kotouč jednoduše vyhodil a v klidu si jistil výsledek.

Porážka se Spartou je vaší první na domácím ledě. Mrzí to hodně?
To každopádně. Po dvou třetinách to vypadalo, že bychom mohli uhrát slušný výsledek. Ve třetí třetině Sparta tak trochu vyhrála z ničeho. Ale to je sport. Prohra bude ještě pár dní mrzet, ale musíme se z toho rychle oklepat. Liga běží rychle dál a musíme se připravit na další zápasy.

Dnešní zápas byl hodně bojovný, souhlasíte?
Chvílemi to asi tak vypadalo. V utkání se prolínaly momenty, kdy se hrálo útočně a tolik se nebránilo. Ale obecně vzato byl tento duel bojovný.

Oba brankáři podali výborné výkony, důkazem toho jsou určitě pouhé čtyři branky.
Pepís (Tomáš Pöpperle, pozn red.) chytal znovu výborně, stejně tak, jak ho znám z působení ve Spartě. Kuba Kovář nás tu drží již několikátou sezonu a doufejme, že mu výborná forma ještě dlouho vydrží.

Stav 1:0 neumíme dohrát, upozorňuje Jakub Kovář

Na vás za první třetinu moc střel neletělo, ale v těch zbývajících jste měl několik těžkých zákroků.
První část byla taková zahřívací, ale v té druhé měla Sparta tak čtyři gólové příležitosti. Hosté měli spoustu prostoru na ledě a tvořili si spoustu nebezpečných šancí.

Branka Sparty ve třetí třetině byla taková nenápadná a trošku i nečekaná. Jak jste celou situaci viděl vy?
To si vůbec nemyslím. Při tom gólu jsme podcenili tu situaci a Tenkrát to nádherně trefil a nás to poslalo do kolen.

Kde se stala chyba podle vás při druhé brance?
Znovu byl před brankou neobsazený hráč, který převzal kotouč a zakončoval prakticky do prázdné branky.

Měl jste v zápase poměrně dost práce, jelikož Sparta hrála důrazně do branky…
Až moc práce. Nejde ani tak o to, kolik střel měli, ale důležitý byl počet vyložených šancí. Těch měla dnes Sparta mnoho a takhle to nemůže být. Do příštích střetnutí to musíme zlepšit.

Pražané vám připravili první letošní domácí porážku. Mrzí vás to hodně?
Podobně rozehrané jsme to měli již v Pardubicích, ale my tento stav neumíme uhrát. Za stavu 1:0 přestaneme hrát… Musíme se pro příště z toho poučit a zlepšit to do dalších duelů.

Petr Tenkrát: Výhra je pro nás ohromně důležitá

Petře, pro duel v Budějovicích vás trenér přesunul do druhé formace. Vyhovovala vám tato změna?
To je těžké říci. Díky zranění musel trenér trochu přeházet sestavu. V tomto složení jsme odehráli prakticky celou přípravu a dnes se tato spolupráce obnovila. Po neúplně dobrých výsledcích chtěl trenér vnést do mužstva nějaké oživení. Naštěstí nám tam nějaké branky spadly a jsme hrozně rádi, že jsme v Budějovicích zvítězili.

Vstřelil jste svou první branku v této sezoně. Mohl byste se od tohoto úspěchu odrazit?
Každý hráč je rád za vstřelenou branku a já nejsem výjimkou. Je to každopádně velká úleva pro mě, ale jak říkám, nejdůležitější je, že jsme urvali tři body.

Nicméně jste měli spoustu dalších šancí, takže nemůžete být s produktivitou úplně spokojeni?
To už nás provází od začátku sezony. Šance si vytváříme, ale nedokážeme je využívat. Ale pracujeme na tom a chybí nám i trošku štěstíčka v zakončení. V Budějovicích jsme to urvali silou a je to pro nás ohromně důležité vítězství.