ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.02.2018, Filip Kortus

Domácí byli přímočařejší v zakončení, říkal po zápase Vít Jonák

Karlovy Vary - První místo po základní části se zase o něco vzdálilo. Jihočeši nezvládli přímý souboj o první místo a v karlovarské KV aréně neuhráli ani bod. Do čela se tak dostala Energie, ovšem do konce základní části zbývají ještě dvě kola. O sobotním šlágru hovořil útočník Vít Jonák.

Co vám dnes chybělo k zisku bodů?
Lepší produktivita. Myslím si, že jsme měli stejně gólových šancí jako soupeř, ale na rozdíl od nich jsme je nedokázali proměňovat.

Postrádali jste větší lehkost v zakončení?
Taky, ale chyběla nám větší přímočarost. Nechodili jsme tolik do branky, hodně střel brankář viděl a v pohodě je chytil. Trápí nás to už déle, musíme to zlepšit. Neodehráli jsme ale špatné utkání, měli jsme tam dobré pasáže a hrálo se kvalitní utkání. Mělo to tempo.

Vary naopak trestaly vaše chyby a byly důrazní při zakončení?
Přesně tak, byly lepší v zakončení a to rozhodlo celé utkání. Vstoupili jsme do zápasu dobře, možná zaslouženě jsme vedli, ale udělali jsme dvě chyby a soupeř otočil skóre. To bylo pro celý zápas hodně důležité.

Srážela vás zbytečná vyloučení?
K tomu bych se nechtěl moc vyjadřovat. Fauly byly na obou stranách, těžko říct, jestli se to mělo pískat. Já jsem zřejmě fauloval, hokejka mi vylétla do obličeje soupeře a měl jsem být potrestán.

Ve středu vás čeká aktuálně třetí Kladno s Jaromírem Jágrem. Budete se na soupeře připravovat stejně jako na kohokoliv jiného?
Pokud Jaromír nastoupí, tak to bude trochu specifické utkání, ale my se budeme připravovat pořád stejně. Jeho přítomnost možná bude znát, je to skvělý hokejista, ale musíme se soustředit hlavně na náš výkon.


Vít Jonák ve Varech

Body: 0+0
Střely: 2
Zblokované střely: 0
Ice time: 16:54
+/-: -2

Sociální sítě

První den výdeje permanentek na sezonu 2018-19 začal. Pan Firman, věren rodinné tradici dlouhé 90 let, už potěšil novou kartou...

Českobudějovický odchovanec Roman #Horák mění dres, hrát bude v nejvyšší švédské lize. twitter.com/Hokej_cz/statu…

Jakub Babka se s námi podělil o postřehy z letní přípravy či ze svého zahraničního angažmá.hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Představení jedné z letních posil ZDEŇKA DOLEŽALA ??. Bývalý forvard @HCSlavia mohl českobudějovický dres oblékat už v lednu, ale...