MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
10.01.2018, Michal Špírek

David Gába vychytal výhru nad Kladnem. Striptýz se ale tentokrát nekonal

Brankáři se může Motor chlubit. V minulém kole předvedl výborný výkon aktuálně nemocný Petr Kváča, proti Kladnu zase zazářil jednatřiceti úspěšnými zákroky David Gába. Výrazným dílem tak pomohl k zisku cenných tří bodů.

Zápas s Kladnem je za námi. Jaký byl z pohledu brankáře?
V první třetině na mě moc střel nebylo, ale ty, co přišly, byly pro mě o to těžší a nebezpečnější. Soupeř to v utkání neházel jen tak na branku, ale dokázal si to hezky dát mezi kruhy a kombinovat.

V zápase jste pustil jednu branku - ještě jsem ani nedořekl otázku a vy už dáváte hlavu dolů...
Machy (Patrik Machač, pozn. autora) to udělal dobře. Měl jsem při jeho útoku pokrytou tyčku, i kdyby to stáhnul na osu nebo na bekhend, tak bych tam byl připraven. Ale on objel branku, zvolil pro mě tu nejhorší variantu a já jsem do zákroku šel ze špatné nohy, což rozhodlo. Už jsem to nedotáhl. Na kostce jsem viděl, že zakončení nešlo do brány, ale do mé brusle a sám jsem si to tam kopnul. Blbý gól a můj vroubeček.

Co jste tedy měl udělat při tomto zákroku jinak?
Odrazit se od tyče, na které jsem byl, a levou nohou se pak zastavit na druhé tyčce, ucpat prostor.

V zápase jste ale následně spoluhráče podržel několika výbornými zákroky. A dvakrát vám pomohla tyč.
Dobře postaveno. V první třetině přišla první, aniž bych si předtím v utkání sáhl na puk. A ve třetí třetině jsem střelu jen štrejchnul lapačkou na břevno, nevím, proč jsem to nechytil, a šlo to zaplaťpánbůh ven.

Zdálo se mi, že první třetina přinesla nejlepší hokej a pak se hra zklidnila. Souhlasíte?
Já na tohle nejsem odborník, snažím se chytat a hodnocení nechávám jiným. Na Kladno jsme chtěli vlétnout, věděli jsme, že nás čeká dobrý soupeř na malém hřišti, kdy bude muset jít puk rychle od hokejky.

Po utkání vás vyvolávali budějovičtí fanoušci, kteří byli i na Kladně v hojném počtu. Co to, že nedošlo tentokrát na striptýz? Na studeném zimáku se vám do toho nechtělo?
To svlékání bylo výjimečně, na Silvestra, udělat trochu show. Tradice z toho asi nebude, nebudeme se pouštět do větších akcí (úsměv).

Výhra nad Vary, výhra nad Kladnem. A v sobotu přijde další utkání s týmem silné čtyřky, Přerovem. Jaký zápas čekáte?
Nebude to nic jednoduchého. Potrénujeme, zregenerujeme a podíváme se na Přerov.


David Gába v utkání proti Kladnu

Zásahy: 31
Obdržené góly: 1
Úspěšnost zákroků: 96,88%

Sociální sítě

PŘEKVAPENÍ PRO RENDU: René Vydarený dnešním zápasem zakončuje svou úspěšnou a bohatou kariéru. Co mu u té příležitosti vzkazují...

Do posledního zápasu sezony nastoupíme v této sestavě ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava @telhcz #poslednizapas

Dnes hrajeme poslední zápas sezony a tak vychází HOKEJKLUB! Můžete si přečíst informace o soupeři, velmi pozitivní vzájemné...

Právě dnes je to 70 let od zisku dosud jediného mistrovského titulu v historii našeho klubu ????Klobouk dolů před borci, kteří se...

×
×
Odehrané v 17:20 | Muži
Madeta Motor Č. Budějovice
HC Oceláři Třinec