12.09.2008, Roman Šperňák

Čtyři góly, jsou čtyři góly, krčil rameny Štěpán Hřebejk

Č. B u d ě j o v i c e - Ani druhý zápas na domácím ledě se jim nepovedl. Bohužel. Hokejisté HC MOUNTFIELD znovu zaspali druhou třetinu a ta rozhodla o výsledku. Štěpán Hřebejk sice v dnešním utkání gól nedal, ale byl u důležitého momentu, kdy se na konci první třetiny posuzovalo, jestli puk přešel brankovou čáru v řádném čase nebo ne. Jihočeši mohli vyrovnat, místo toho šli do druhé části hry se ztrátou a ještě víc inkasovali. "Druhá třetina rozhodla," ví Štěpán Hřebejk.
Štěpáne, co dnes rozhodlo o výsledku zápasu?
Rozhodně druhá třetina. Dostat tři góly během deseti minut by se nám stávat nemělo. Navíc, když jsme doma. Je vidět, že je začátek sezony.

Čím si to vysvětlujete?
Nevím, vůbec nevím. Prostě tam ty góly napadaly. I když jsme v poslední třetině chtěli s tím průběhem něco udělat, už to nedopadlo tak, abychom byli schopni vyrovnat.

Přitom jste ale opět nezačali špatně.
Přesně tak. Využila se rychlá přesilovka, dostali jsme se do vedení, ale rychle jsme ho zase ztratili. Po první třetině jsme prohrávali 1:2. Řekli jsem si, že do druhé třetiny půjdeme s tím, že se musíme tlačit do střely a jít do brány, aby tam nějaký gól padnul. A my místo toho tři inkasovali.

Mohl být vyrovnávací gól Vítkovic zlomový okamžik?
Já bych neřekl. Prostě jsme dali o dva góly míň, než dal soupeř, a to ten zápas rozhodlo.

Měl jste šanci na konci první třetiny, kdy jste se dožadovali branky a celá situace byla zkoumána na videu. Jak jste to viděl?
Já jsem si v první chvíli myslel, že rozhodčí neviděl, že ten puk byl za brankovou čárou. Ale rozhodčí řešil to, že branka padla po konci třetiny. Já viděl, že brankovou čáru přešel. Byl jsem krásně vedle. Když se rozhodčí bavili o tom, jestli to bylo před nebo po konci, tak jsem se do diskuze vůbec nepouštěl.

Cítili jste před třetí třetinou ještě nějakou šanci na zvrat?
Určitě. Měli jsme tam šance, byly tam i střely, do brány jsme se tlačili. Ale čtyři góly jsou čtyři góly.

Nečekali jsme to takhle lehké, usmíval se Roman Šimíček

Roman Šimíček byl proti HC MOUNTFIELD jednou z klíčových postav Vítkovic. Ne náhodou. Ze současného kádru se mu proti Jihočechům nejvíc daří a svého oblíbeného soupeře obdařil nadílkou i tentokrát. Krátce po první vstřelené brance v utkání dokázal v přesilové hře srovnat a nastartoval svůj tým k fantastickému obratu.

Romane, čekal jste takhle jednoznačné utkání?
Určitě ne. Čekal jsem, že to bude o dost těžší. Musím ale říct, že ke konci jsme si ten zápas zbytečně sami zkomplikovali. Dopadlo to dobře, tak jsme určitě všichni rádi.

Nezačali jste nejlépe. Brzy jste inkasovali.
My jsme nastoupili s nějakými obavami, co domácí předvedou, protože víme, jak hrávali minulou sezonu. Čekali jsme to hodně těžké. Překvapivě jsme hráli ten svůj hokej, co jsme byli zvyklí a bylo vidět, že se s nima dá hrát, když budeme na puku. To se potvrdilo. Dali jsme góly a pak už jsme měli víc ze hry.

Váš první gól se posuzoval u videa, byl jste přesvědčený, že bude platit?
Já jsem byl přesvědčen na sto procent, že to přešlo brankovou čáru. Bylo to jasné. Tam šlo o to, co rozhodčí. Jsme venku, tak nevíte…(úsměv). Já osobně byl prostě přesvědčený, že ta branka bude platit.

Ve třetí třetině jste ten náskok trochu prohospodařili, ne?
Zbytečně jsme začali hrát něco, co jsme nedělali celý zápas. Chtěli jsme hrát s pukem ve své třetině a tím jsme dostávali domácí do šancí.