Banes Motor České Budějovice
28.03.2024, Adam Pavlíček

Bylo to pouze o jednom gólu, ví Dominik Hrachovina

V sérii byl jistý, deptal třinecké střelce a trvalo to dlouho, než kapituloval. Ta chvíle ale přišla. Dominik Hrachovina se musel v 50. minutě před Oceláři sklonit, ti po velkém tlaku zapsali první branku a de facto rozhodli o vývoji čtvrtečního zápasu, ale především celé série. „Tým nesložil zbraně, ukázali jsme sílu. To by každý nezvládl," říkal po utkání a hledal pozitiva.

Jaké jsou první pocity, převládá zklamání?
Samozřejmě je to velké zklamání... Sérii jsme dotáhli až k sedmému zápasu sem do Třince. Oni doma hrají výborně a k ničemu nás dnes moc nepustili. Pátý zápas, který jsme hráli v Třinci, jsme zlomili, ale jinak jsem další tři prohráli.

Co dnes rozhodlo?
Dnes to bylo o jednom gólu a oni byli šťastnější. Pak si vytvořili tlak, poslali tam žolíka, hezky si to nahráli a bylo to. Potom už nás k ničemu nepustili.

Mrzí to o to víc, že to nevyšlo právě v tom pověstném sedmém zápase?
Ono je to jedno. Člověk je ale určitě rád, že jsme to nevzdali, dokázali se semknout a sérii dostali až sem, do sedmého zápasu. To ukazuje jenom sílu našeho mančaftu. Neskládali jsme zbraně, což by ne každý tým udělal.

Bylo to psychicky náročné, když se tak dlouho čekalo na první branku?
Nervozita ani postupem utkání znát nebyla. Člověk ale má v hlavě, že to je pořád 0:0, ale snažíme se hrát pořád stejně.

A co před zápasem, byli jste nervózní?
Řekl bych, že to bylo stejné. Pořád je to jen hokej, puk je černý a hraje se pět na pět.

Nakonec to nerozhodlo, ale jak vám v daný moment pomohlo „pouze“ dvouminutové oslabení Ondřeje Kachyni?
Určitě nám to v ten moment pomohlo, že jsme nemuseli hrát v oslabení pět minut. Od toho tam ti rozhodčí jsou, viděli to a udělali to nejlépe, jak mohli.

Sociální sítě

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....