19.02.2019, Michal Heřman

Duely Motoru s Frýdkem-Místkem vyhrávají hosté. Uspěje poprvé domácí tým?

Pouhé tři zápasy zbývají do konce základní části Chance ligy. Na jih Čech přijede ve středu 20. února HC Frýdek-Místek, který balancuje na hraně play-off. Oba týmy potřebují body a dá se tak očekávat zajímavé utkání. Navíc, když všechny tři předchozí zápasy domácí celek prohrál. Utkání bude věnované pro Centrum Bazalka, dresy můžete dražit již nyní. Zápas začne v 17:30 a pokud nemůžete dorazit, sledujte duel na Hokejka TV či textově na onlajny.cz.

HC Frýdek-Místek

Nejbližší soupeř Motoru prohrál v pondělí důležitý domácí zápas s Přerovem, když se mu nepovedli první dvě třetiny. Přerov dokázal Frýdku-Místku vstřelit čtyři branky, a i když v závěrečném dějství domácí dotahovali, prohráli 2:4. V tabulce jsou aktuálně na devátém místě a na osmou pozici zajišťující play-off ztrácí dva body.

Trenér Vlastimil Wojnar k utkání s Přerovem pro klubový web řekl: „Dneska byl Přerov lepší. Ty dvě třetiny určitě. Třetí třetinu jsme se trochu zvedli, dali jsme dva góly. Ty nestačily, musím říct, že dneska byli od první minuty podstatě půlku zápasu lepší.“

Zápas na jihu Čech bude hodně důležitý nejen pro domácí Motor, který bojuje o druhé místo, ale i pro Frýdek-Místek, kterému hrozí konec sezony. Nejproduktivnějším hráčem Frýdku je exbudějovický Rostislav Martynek, který získal 42 bodů za 17 branek a 25 asistencí.

Sestava z posledního utkání:

Hamerlík – Haman, Husák, Bartko, Krisl, Hrachovský, D. Stránský – Martynek, Hladonik, Kofroň – Kaukič, Mikulík, Christov – Rudovský, Peterek, Klimša – Flok, Motloch, J. Kalus

58. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

Středa 20. února, 17:30, Budvar aréna

Vzájemné zápasy a z tábora Českých Budějovic

Zápasy Motoru s Frýdkem-Místkem letos nabízí drama se šťastným koncem pro hostující mužstvo. V každém duelu se totiž ze třech bodů radovali hosté. Nejprve hrál venku Motor a vyhrál 5:2, Budvar arénu následně Frýdek vyloupil poměrem 4:3 a v další odvetě se znovu radovali Jihočeši 5:3. Dokáží českobudějovičtí hráči konečně prolomit domácí smůlu a ve vzájemné minisérii s Frýdkem poprvé vyhrát před domácím publikem? Pomoci jim může i důležitý obrat z duelu v Litoměřicích.

Strmeň – Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Babka – Heřman, R. Přikryl, Z. Doležal – Čermák, Beránek, Dunn

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Očekávám ofenzivní hokej, znovu se bude hrát o hodně. Frýdek má v útočných řadách velice šikovné hráče, předpokládám, že se bude hrát otevřeněji než v posledních dvou duelech. Přál bych si, aby nám výhry s Litoměřicemi a Třebíči zvedly sebevědomí. Chtělo by to, abychom do zápasu dobře vstoupili, to může být klíčové. Doufám, že někteří hráči ukážou svou tvář, protože často je v nich daleko více. Máme poslední tři zápasy do konce základní části, snad se dobře nastartujeme na play off."