MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
23.08.2018, Tisková zpráva

Uspěli na zkoušce! Motor podepsal čtyři hráče do konce sezony

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Trenérský tým pečlivě sledoval při trénincích i zápasech všechny své svěřence a několik z nich už jejich sítem neprošlo. Čtyři, kteří byli v Motoru na zkoušce, si ale důvěru kouče Prospala získali. Smlouvy do konce sezony tak podepsali obránce Karel Plášil a útočníci Jiří Šimánek, Cody Bradley (na fotografii) a Milan Dančišin.
Odchovanec Motoru Karel Plášil se do mateřského klubu vrací po pěti sezonách. V přípravných duelech si vedl velmi dobře, doma proti Linci se prosadil i gólově po pěkné individuální akci a také v účasti na ledě při obdržených a vstřelených brankách se drží mezi obránci na vrcholu.

Sedmnáctou sezonu v českobudějovických barvách si definitivně připíše Jiří Šimánek. Před sezonou akceptoval smlouvu na zkoušku, aby dokázal, že i v pokročilejším sportovním věku má týmu co dát. A jeho příkladný přístup přesvědčil v přípravě i trenéry. Bude tak moci v sezoně atakovat své bývalé spoluhráče Petra Sailera a Rudolfa Suchánka na vrcholu žebříčku hráčů, kteří odehráli v Českých Budějovicích nejvíce mistrovských zápasů. První Suchánek sehrál zápasů 809, Šimánek jich má momentálně na kontě 727.

Svým vynikajícím přehledem v přesilovkách a šikovnýma rukama přesvědčil kouče Prospala i Američan Cody Bradley, který si tak mohl na jihu Čech najít definitivně bydlení. A poctivou prací si kontrakt vybojoval i dvacetiletý štírek Milan Dančišin, který v uplynulém ročníku působil v českobudějovické juniorce. Kádr Motoru je tak pro začátek sezony jasný. V této podobě zahájí České Budějovice sezonu 2018-19.
Sociální sítě