MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
29.06.2018, Filip Kortus

Nové i staronové posily. Jak se jim vydařila uplynulá sezona?

Kádr Motoru se přes léto výrazně obměnil a budějovičtí fanoušci se tak mohou těšit na zcela nové, ale i staronové tváře. Suchá příprava se nachýlila ke svému konci a po pár dnech volna začnou Jihočeši trénovat na ledě. Ještě před tím jsme si pro vás připravili představení hráčů, které Motor před sezonou angažoval.

Jan Strmeň (naposledy Třinec – ELH a Frýdek-Místek – WSM liga)

Statistiky Jana Strmeně v sezoně 2017/18:
Zápasy (Třinec): 5 (Frýdek-Místek: 28)
Úspěšnost: 90,8% (Frýdek-Místek: 91%)
Průměr obdržených branek na zápas: 2,49 (Frýdek-Místek: 2,77)
, Čistá konta: 0 (Frýdek-Místek: 1)
Havířovský odchovanec má s první ligou bohaté zkušenosti. V Kadani dříve ovládl statistiky všech brankářů v soutěži, uplynulou sezonu zažil ve Frýdku-Místku povedené zápasy. Držel si úspěšnost nad devadesát procent, podílel se i na úspěšném vstupu slezského týmu do sezony. Pětkrát dostal šanci i za Třinec a vždy dokázal kvalitně zaskočit. Má výborné parametry, měří bezmála dva metry. Na štaci v Českých Budějovicích se těší. "Když chceme jít za vysněným postupem do extraligy, tak musíme být fyzicky dobře připraveni," uvědomoval si na začátku přípravy.
Šestadvacetiletý brankář Jan Strmeň hájil v loňské sezoně branku extraligového Třince.

René Vydarený (naposledy Hradec Králové – ELH)

Statistiky René Vydareného v sezoně 2017/18:
Zápasy: 43 (play off: 8)
Body: 2 (0+2), (play off: 2 (0+2))
+/-: 13, (play off: -5)
Trestných minut: 18 (play off: 6)
Budějovické prostředí zná velice dobře. Na jihu Čech působil hned osm sezon, takže ví, do čeho jde. Poslední roky strávil v Hradci Králové, kde si vybudoval silnou pozici. Plnil roli asistenta kapitána a každý rok patřil k lídrům defenzivy. Uplynulou sezonu zakončil čtvrtým místem, když společně s ostatními nestačili na pozdějšího vicemistra z Třince. WSM ligu si vyzkouší vůbec poprvé v kariéře, v extralize má necelých šest set startů.
Slovenský obránce René Vydarený strávil v královéhradeckém dresu pět sezon.

Jakub Babka (naposledy Freiburg – DEL2 a Žilina – slovenská extraliga)

Statistiky Jakuba Babky v sezoně 2017/18:
Zápasy (Freiburg): 42 (play out: 7), Žilina: 6
Body: 25 (10+15) (play out: 4 (1+3)), Žilina 0+0
+/-: -11 (play out: -3), Žilina: -3
Trestných minut: 16 (play out: 0), Žilina: 0
Návrat bojovníka, který nedá soupeři ani centimetr ledu. Je platný při oslabení, ale dokáže se i prosadit v důležitých momentech. Uplynulou sezonu začal v Žilině, ale odehrál tam pouze šest zápasů. Následně se přesunul do druhé nejvyšší německé soutěže a Freiburgu pomohl k záchraně. "Co jsem se v zahraničí naučil, to se budu snažit prodat," hlásil na začátku přípravy. Při angažmá v Německu se potkal například s Radkem Dudou, Benem Walkerem nebo Lukášem Zíbem. Pod Černou věží podepsal roční kontrakt.

Budějovický odchovanec Jakub Babka v dresu Freiburgu.

Zdeněk Doležal (naposledy Slavia Praha – WSM liga)

Statistiky Zdeňka Doležala v sezoně 2017/18:
Zápasy: 39 (play off: 8)
Body: 28 (18+10) (play off: 6 (2+4))
+/-: 0 (play off: 0)
Trestných minut: 34 (play off: 2)
Křídelní útočník přichází do Motoru s pověstí koncového hokejisty. Není divu. Za poslední tři sezony nastřílel v základní části nejméně osmnáct branek a vždy patřil mezi nejproduktivnější hráče celé soutěže. Sparťanský odchovanec přichází na jih Čech v nejlepších hokejových letech a pro tým může mít obrovský přínos. Údernou dvojku by mohl tvořit s dalším exslávistou Lukášem Endálem.

Kanonýr Zdeněk Doležal v sešívaném dresu.

Roman Přikryl (naposledy Rytíři Kladno – WSM liga)

Statistiky Romana Přikryla v sezoně 2017/18:
Zápasy: 47 (play off: 9), baráž: 9
Body: 29 (6+23) (play off: 3 (1+2)), baráž: 4 (2+2)
+/-: +16 (play off: +1), baráž: +1
Trestných minut: 50 (play off: 4), baráž: 0
Nechybělo mnoho a mohl s kladenskými Rytíři oslavit postup do extraligy. Druhou sezonu na Kladně dostával na ledě plno prostoru, patřil mezi klíčové muže Hořavovo výběru. O svých kvalitách mohl budějovické fanoušky přesvědčit v semifinálové bitvě, neztratil se ani v baráži. Umí rozdat finální přihrávku, je mozek celé lajny. „Z mých statistik je patrné, že spíše nahrávám a snažím se vytvářet šance, než abych dával góly,“ prozradil po příchodu. Do Motoru míří na roční hostování z Plzně. Útočník Roman Přikryl v Budvar aréně ještě v barvách kladenských Rytířů.
Foto: aktuality.sk, Třinec, Slavia, Badische Zeitung
Sociální sítě

Je tu další motorácký offline rozhovor! Využijte možnosti zeptat se JAROSLAVA MODRÉHO na to, co vás zajímá. Hlavní trenér Motoru...

Jáchyme hoď ho do stroje, Vesničko má středisková, Dědictví aneb Kurvahošigutntag. České filmové klasiky patří k nejoblíbenějším...

Před 90 lety se narodil bývalý českobudějovický útočník Miloň Paderta. V A týmu hrál 9 sezon, cca 90 zápasů, v nichž vstřelil 16...

Dalším, kdo odpovídal v motoráckém dotazníku, je třicátník Petr Šenkeřík. Ten věří, že nejlepší hokejový zážitek na něj čeká...