MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.06.2018, Filip Kortus

Jméno na draftu je splněný sen, hlásí odchovanec Jáchym Kondelík

Dočkal se a udělal další významný krok ve své kariéře. Odchovanec Motoru Jáchym Kondelík loňskou sezonu strávil v USHL a o víkendu byl v očekávání, jestli se objeví na vstupním NHL draftu. Povedlo se, na 111. příčce si ho do své organizace vybral Nashville Predators.

Snem snad každého malého hokejisty je, aby si zahrál NHL a před tím byl draftován. Budějovický odchovanec Jáchym Kondelík má z poloviny splněno. Při sobotním ceremoniálu na něho ve čtvrtém kole ukázal Nashville. „Je to pro mne obrovské potěšení, splnilo se mi tím přáním, které jsem před draftem měl,“ rozplýval se urostlý útočník.

V předběžných prognózách se s Kondelíkem počítalo, ovšem jistotu přinesl až samotný ceremoniál. Své by o tom mohl povídat Kristian Reichel, o kterém se mluvilo v souvislosti výběru ve čtvrtém nebo pátém kole, avšak nakonec se na draftu neobjevil vůbec. „Sledoval jsem to a snažil se u toho dělat jiné věci, aby to rychleji utíkalo. Byl jsem opravdu hodně nervózní,“ prozradil bezmála dvoumetrový centr.

V kontaktu byl před draftem Kondelík hned s několika kluby, ale žádný vysněný tým neměl. „Nijak jsem neřešil, jestli bych si vyloženě přál jít do určitého klubu. Neměl jsem žádný oblíbený nebo neoblíbený klub, ale teď už jsem si ho našel,“ poznamenal s úsměvem po tom, co si ho vybrali Predators.

V posledních letech se Jáchym Kondelík připravoval s nynějším kondičním trenérem Motoru Tomášem Cibulkou a chystá se v tom pokračovat i nadále. „Jsem se spoluprací s ním maximálně spokojen a budeme se spolu připravovat i na další ročník,“ prozradil. Příští rok se chystá na univerzitní ligu.

Foto: Canucks Army
Sociální sítě

Takhle vypadal Jirka Novotný, když hrál naposledy v českobudějovickém dresu. Zas tolik se nezměnil, co říkáte???

Tak tohle je ??????Mistr světa, olympionik, borec se zkušenostmi z NHL, KHL i Švýcarska, jihočeský odchovanec Jiří Novotný ve...

Před 5 lety zemřel ve věku 70 let bývalý obránce Motoru František Vápeník. Za A tým 8 sezon, cca 220 zápasů, 15 gólů. Byl členem...

Před 70 lety se narodil legendární Miroslav Dvořák. V ČB 12 sezon, 431 zápasů, 66 gólů, 200 bodů. Člen stříbrného týmu 1981 a...

×
×
Dnes v 17:30 | U20
HC Verva Litvínov
HC Motor České Budějovice