MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
20.06.2018, Filip Kortus

Devět zástupců v mládežnických reprezentacích, Šrámek nově kustodem u devatenáctky

Kvalita českobudějovické mládeže jde neustále nahoru a promítá se to i v počtu pozvánek na reprezentační srazy. Na samém začátku sezony mají výběry národního týmu zahajovací kempy, na kterých se v kolonce klubu objevil Motor hned devětkrát.

Nejstarší mládežnická kategorie začala s přípravou na sezonu, jejíž vrchol bude v prosinci na mistrovství světa v Kanadě, ve věhlasné akademii v Salcburku. Z aktuálního kádru Motoru se v nominaci neobjevil nikdo, ovšem mezi hlavní pilíře Varaďova výběru bude jistě patřit českobudějovický odchovanec Jáchym Kondelík. Nejen o své pocity z prvních tréninků se podělil s hokej.cz.

Nejpočetnější zastoupení mají Jihočeši v osmnáctce. Od neděle čeká na svěřence nového trenéra Aloise Hadamczika týdenní kemp v Kravařích a vydá se na něj hned pětice hráčů Motoru. Obránce Šimon Kubíček a útočníci Pavel Novák, Jakub Čížek, Matěj Toman a Martin Beránek. Následovat bude dvojzápas se Švýcarskem a v polovině srpna je na programu prestižní Hlinka Gretzky Cup. Více prozradil nový asistent trenéra Radek Bělohlav v dřívějším rozhovoru.

O rok mladší kategorie zakončila úvodní kemp v Třemošné. Nadějní hokejisté se připravovali pod taktovkou trenéra Karla Berana a v týmu nechyběl obránce juniorky Václav Svach. V původní nominaci se objevil i dosavadní kapitán Pavel Novák, ale příležitost dostal u staršího ročníku.

Do nově vytvořené reprezentace do šestnácti let se vměstnali tři českobudějovičtí hokejisté. Úvodní kemp v Třemošné absolvoval obránce Sebastian Jasečko, od neděle se v druhém termínu kempu budou připravovat brankář Martin Lidák a útočníci Tomáš Březina s Janem Nevšímalem. Mezi náhradníky zůstal Matouš Hail.

Další sezony u národního týmu si cením, říká kustod Jiří Šrámek

Co se týče složení realizačních týmů, tak má Motor dvojnásobné zastoupení. Výše zmiňovaného Radka Bělohlava doplní Jiří Šrámek, který bude i nadále působit u národního týmu v roli kustoda. „Dostal jsem od Davida Bruka nabídku, jestli bych s ním chtěl pokračovat i v další sezoně. Potěšilo mě to a rád jsem přijal,“ říkal hospodář Motoru.

Od nového ročníku bude působit u reprezentační devatenáctky, se kterou v dubnu prožil mistrovství světa v Rusku. „Cením si toho, jsem rád, že v týmu budou kluci, se kterými už se z předchozích let znám,“ dodal bývalý obránce.

Foto: Juniorský hokej
Sociální sítě

Je tu další motorácký offline rozhovor! Využijte možnosti zeptat se JAROSLAVA MODRÉHO na to, co vás zajímá. Hlavní trenér Motoru...

Jáchyme hoď ho do stroje, Vesničko má středisková, Dědictví aneb Kurvahošigutntag. České filmové klasiky patří k nejoblíbenějším...

Před 90 lety se narodil bývalý českobudějovický útočník Miloň Paderta. V A týmu hrál 9 sezon, cca 90 zápasů, v nichž vstřelil 16...

Dalším, kdo odpovídal v motoráckém dotazníku, je třicátník Petr Šenkeřík. Ten věří, že nejlepší hokejový zážitek na něj čeká...