MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.06.2018, Adam Pavlíček

Co jsem se v zahraničí naučil, se budu snažit prodat tady, říká navrátilec Jakub Babka

Pětadvacetiletý útočník v minulé sezóně vyrazil sbírat nové zkušenosti do zahraničí a nyní, po roce, je opět zpátky v Motoru. Jakub Babka v rozhovoru popisuje své dvě zahraniční zkušenosti nebo třeba to, jak mu jde studium.

Jak moc jiný Jakub Babka se vrací po roční zahraniční štaci zpět do Motoru?
Myslím, že se vracím o něco vyspělejší. Co jsem se naučil, se budu snažit prodat. Víceméně se pořád držím stejného stylu. Dostával jsem hodně prostoru a budu se snažit, aby to tak pokračovalo i tady.

V Žilině jste odehrál šest zápasů, poté jste přestoupil do Freiburgu. Co stálo za vašim brzkým odchodem ze slovenského týmu?
V Žilině mě pořádně ani nenechali hrát. Mohou za to všeobecné podmínky a asi všichni vědí, jak to tam chodí. Raději bych to víc nerozpitvával.

A jaké jste měl podmínky v německém klubu?
Tam to bylo super, s Žilinou se to nedá vůbec srovnávat. Bylo to jako nebe a dudy. Všechno, co jsem k hokeji potřeboval, jsem měl. Ve Freiburgu to bylo bez chyby.

Co vás nakonec přimělo vrátit se zpět na jih Čech?
Volal mi Venca Prospal, se kterým jsem mluvil několikrát, a to, co mi nabídl, mě oslovilo. Navíc mi to pomohlo i v tom, že budu blíže škole, kde dodělávám studium.

Jak to máte vy osobně s letní přípravou?
Pro každého hokejistu je to nutné. Už máme devátý týden za sebou, zbývají nám tedy ještě dva. Myslím, že příprava je pod vedením Tomáše Cibulky, u kterého jsem byl už loni, dost kvalitní. Je to velký přínos, pomůže nám to všem. Je to sice velmi náročné, ale víme, proč to děláme, a musíme vydržet. Uvidíme, co to přinese na ledě.

Bude trenér Václav Prospal na trenérském postu velkou změnou s ohledem na vaše předchozí trenéry?
Změna to bude určitě, ale zatím máme právě jen kondičního trenéra. Jak velká změna to bude, o tom se budeme moct bavit až na ledě.

Máte do příští sezóny nějaké osobní cíle?
Samozřejmě chtěl bych hrát co nejvíce, to je můj cíl. Určitě ale převažuje týmový cíl, který máme před sebou.

Sledoval jste ze zahraničí počínání Motoru v minulé sezóně?
Jasně, alespoň výsledky jsem sledoval po každém zápase.

Studium jste již zmínil. Tak jak vám jde?
Zrovna bude končit zkouškové, je toho hodně. Minimálně to, co mám stanovené, ale zvládám. Zatím jsem vše splnil. Navíc se to už blíží ke konci, a tak je toho opravdu dost.

Sociální sítě

Start sezony se blíží! První přípravné zápasy čekají Motor už za pár dnů a vstupenky na ně jsou už v prodeji! ??Těšíme se na...

40. narozeniny slaví obránce Aleš Kranjc. V ČB 1 sezona, 56 zápasů, 2 góly (oba vítězné, 1 v přesilovce), 14 kanadských bodů, 6...

Využijte možnosti poslat svůj dotaz trenéru Jaroslavu Modrému ??hcmotor.cz/otazky.asp?od=…Na našem webu pak najdete i fotogalerii...

Je tu další motorácký offline rozhovor! Využijte možnosti zeptat se JAROSLAVA MODRÉHO na to, co vás zajímá. Hlavní trenér Motoru...