ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
01.02.2018, Filip Kortus

Vlastimil Dostálek se vrátil z Jihlavy, s vytížením v extralize byl spokojen

V dresu Motoru se naposledy objevil na začátku ledna na Kladně. Připsal si dva body za gól a asistenci. Od té doby nastupoval v extralize, kde povětšinou táhl Jihlavu v první formaci. Vlastimil Dostálek se vrací z Vysočiny s velkou formou, kterou by si rád přenesl i do budějovického dresu.

Za Motor jste naposledy nastoupil desátého ledna, od té doby jste hájil barvy Dukly Jihlava. Od kdy se připojíte k týmu Motoru?
Od čtvrtka jsem zpátky v Motoru a připravuji se s týmem na nejdůležitější část sezony.

Panuje ve vás spokojenost s tím, jak vás Jihlava využívala?
Rozhodně, dostával jsem na ledě velký prostor. Vážím si toho, bylo to pro mne mimořádně přínosné. Chtěl bych za to poděkovat trenérům v Jihlavě a především v Motoru, že mi to vůbec umožnili.

Byla domluva s trenéry i na základě toho, že budete mít neustále zápasový zápřah a nestalo by se, že byste zůstal mimo sestavu Motoru bez zápasového vytížení?
Ano, samozřejmě, tak jsme byli s trenéry v Budějovicích domluveni. Bylo to přínosné na obě strany, jelikož jsem byl v neustálém zápasovém koloběhu a měl jsem možnost mít pravidelnou zápasovou praxi. Kvituji tomu, že jsem navíc mohl hrát extraligu.


Vlastimil Dostálek v Motoru

Zápasů: 32
Bodů: 8+7
Úspěšnost střel: 13,33%
Průměrný ice time: 17:24
+/-: +4

Vrátíme-li se k prvním zápasům za Duklu, trvalo vám, než jste si zvykl na extraligové tempo?
První zápas za Jihlavu jsem hrál po nemoci, takže jsem hlavně chtěl, abych to zvládl kvalitně odehrát. Byl jsem téměř čtrnáct dní bez zápasů, tudíž jsem z toho měl menší obavy. Po pár zápasech jsem se do toho dostal a bylo to v pořádku. Je třeba se srovnat s činnostmi, které extraliga vyžaduje a poté už se to zautomatizuje.

Cítil jste velkou důvěru od trenérů? Prakticky všechny zápasy jste odehrál v prvních dvou formacích.
Trenér mi věřil, což mě potěšilo. Doufám, že jsem mu důvěru dokázal splatit. Hrál jsem v prvních dvou lajnách, což mi umožňovalo chodit na přesilovky i oslabení.

Přes týden jste trénoval na jihu Čech a do Jihlavy jste jezdil až v den zápasu?
Ne, trénoval jsem normálně stále v Jihlavě a byl jsem součástí jejich týmu. Do Budějovic jsem se jezdil dívat na zápasy, ale ne vždy mi to vyšlo.

Na Vysočinu jste dojížděl nebo měl zařízené bydlení?
Prvních deset dní jsem bydlel u Kuby Suchánka, poté jsem dostal na pár dní byt, abych měl více soukromí.


Vlastimil Dostálek v Jihlavě

Zápasů: 14
Bodů: 4+4
Úspěšnost střel: 5
Průměrný ice time: 19:22
+/-: +1

Sociální sítě

Velké množství zástupců měl Motor na včerejším běhu Jihočeských nadějí! ?? Na start se postavili i nejvyšší představitelé klubu....

40. narozeniny slaví bývalý obránce Petr Gřegořek. V ČB 7 sezon, 341 zápasů, 42 gólů a 117 bodů. Člen postupového týmu 2005 a...

Motorácká letní příprava pro příští sezónu již odstartovala. O své dojmy z ní se s námi podělil Jan Strmeň!...

Václav Prospal už se naplno chopil otěží v Motoru. Jeho realizační tým je kompletní! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…