ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
30.01.2018, Filip Kortus

Odehráli jsme to skvěle, chválil kapitán Silný po dvou výhrách nad Salcburkem

Asi málokoho napadlo, že starší dorost Motoru si po dvojzápase s prozatím suverénním Salcburkem připíše do tabulky všech šest bodů. Opak byl pravdou, svěřenci trenéra Radka Bělohlava účinnou hrou pokořili rakouského soupeře a uštědřili mu teprve druhou a třetí porážku v probíhající nadstavbě.

Stál před nimi nelehký úkol. Dva nesmírně náročné zápasy s dosud rozjetým celkem ze slavné salcburské akademie, který si v probíhajícím ročníku připsal pouze jednu porážku od Vítkovic. Mladí hokejisté Motoru se toho zhostili nejlépe, jak mohli. Soupeři nedarovali jediný centimetr ledu, dokázali proměnit své šance a po výborných výkonech se mohli radovat ze šesti bodů. „Musím přiznat, že jsme si na ně moc nevěřili. Je skvělé, že jsme dokázali oba zápasy zvládnout za plný počet bodů,“ neskrýval radost kapitán mužstva Michal Silný.

Z výsledků Rakušanů s Čechy v týmu šel opravdu strach. Není divu, že Jihočeši vstupovali do zápasu s respektem. „Obávali jsme se, s čím na nás vyrukují. Nikdy jsme je neviděli hrát, nevěděli jsme, co od nich čekat. Poradili jsme si s jejich hrou a brali dvě výhry,“ hodnotil Silný. Salcburk předváděl velice kvalitní kombinační hru, které scházela častější střelba. „Kombinačně hráli opravdu dobře, my jsme to nahrazovali obětavostí a padáním do střel. Výborně nás podržel i brankář Dan Svoboda, který podal fantastické výkony,“ smekl kapitán.

K odvetě na rakouské půdě vyrazil celek Radka Bělohlava už v pátek a měl tak možnost vyzkoušet světově známý salcburský komplex na vlastní kůži. „Je to neuvěřitelné, nic podobného jsem nikdy nezažil. Mají tam neskutečný servis, i ubytování jsme měli výborné,“ nešetřil slova chvály výborný bruslař. Starší dorost čekají o víkendu další náročné zápasy. V pátek hraje ve Zlíně, v sobotu ve Vítkovicích.

32. kolo extraligy staršího dorostu: Motor - Salcburk 2:1

Branky a nahrávky: 26. Novák (Egert, Krcho), 57. Beránek – 48. Jentzsch (Varejcka, Schütz). Rozhodčí: Malota – Vavruška, Šimán. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 96. Střely na branku: 21:32.

17. kolo extraligy staršího dorostu: Salcburk - Motor 2:5

Branky a nahrávky: 52. Alanov (Jentzsch, Hadamczik), 53. Schütz (Varejcka) – 9. Vaculík (Toman, Čížek), 22. Vávra (Beránek, Toman), 30. Beránek (Toman, Řezáč), 34. Novák (Krcho), 60. Novák (Toman). Rozhodčí: Walluschnig – Eisl, Huber. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 44:37.
Sociální sítě

Velké množství zástupců měl Motor na včerejším běhu Jihočeských nadějí! ?? Na start se postavili i nejvyšší představitelé klubu....

40. narozeniny slaví bývalý obránce Petr Gřegořek. V ČB 7 sezon, 341 zápasů, 42 gólů a 117 bodů. Člen postupového týmu 2005 a...

Motorácká letní příprava pro příští sezónu již odstartovala. O své dojmy z ní se s námi podělil Jan Strmeň!...

Václav Prospal už se naplno chopil otěží v Motoru. Jeho realizační tým je kompletní! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…